Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Slovenci imamo samo 10.000 vojakov!

Slovenci imamo samo 10.000 vojakov!

Točno tako.Slabih 10.000 vojakov imamo.
Osem tisoč aktivnih in okoli dva tisoč rezervistov.
S tem,da je okoli 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} birokratov/uradnikov itd.Človek ne ve al naj se smeje al joče.
Nas prejšnje stoletje ni ničesar naučilo?V miru se je treba pripraviti na vojno.Statistično gledano je Evropa do zdaj vedno imela samo obdobja miru,vedno je slej kot prej kresnilo,tudi v Evropi.
Mi bi ja morali imeti najmanj 20k aktivnih vojakov in 200k rezervistov in še kakšnih 200k sposobnih rokovanja z orožjem.
Drugače pa naj dajo opcijo urjenja in vojaškega izobraževanje za VSE Slovence do 55 let,moške in ženske in omogočijo nakup orožja.
FDV-jevci in humanitarci nas ne bodo z besedami reševali pred sovražnikom,vsaj do zdaj še nas niso.

….že nekaj let smo v NATO-u in skladno s tem imamo vojsko bolj za vzorec, ker ni potrebe.

….že nekaj let smo v NATO-u in skladno s tem imamo vojsko bolj za vzorec, ker ni potrebe.[/quote]

Tebi tudi vsi drugi rešujejo tvoje osebne probleme?NATO je ideja,ki je ostala na papirju.V življenju se ne moreš in ne smeš zanašati na druge,vsi vemo kam smo že zaradi tega prišli.
Imeli smo tudi skupno vojsko v Jugoslaviji,nam je zelo pomagalo.

Nas bodo edino napadli povampirjeni inšpektorji, horda lačnih penzičev in armada mladih brezposličarjev.

Nič skrbet če pride, do vojne bo itak mobilizacija 700.000 slovenskih moških od tega 300.000 jih ni bilo v vojski, ker ni bilo obveznega vojaškega roka in sploh ne znajo držati puške v rokah tako, da mi smo varni.

… malo morje zaposlenih v državnih službah, goljufive privatnike in množico večnih študentov.

Moških že, ampak ko odšteješ mladino in starejše ki še sami komaj hodijo, jih ne ostane kaj dosti.

90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudem dol visi boriti se za to državo. Tudi meni.

a samo 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} nas je še Slovencev?

no, ja, dovolj nas je!

Še tisti, ki so bi bili bolj koristni kjerkoli drugje kot so v vojski – tam le kradejo državi in nam čas in denar.

90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ljudem dol visi boriti se za to državo. Tudi meni.[/quote]

Tako je! Lahko samo še kakšnega ‘našega prašiča’ koknem mimogrede, če me bo pot vodila mimo tajkunske bajturine….!!
Bežali bodo ONI, ne mi! Vojska, policija…. je pa na strani ljudstva. VODSTVO nekaj glumi o zavarovanju in ‘težkih’ operacijah – VSI pa imamo pun k.ur.a.c gobezdačev nesposobnih!

komaj se zadrzujem da ne popišem 10 strani. na kratko sploh ne zmorem napisat, ker je tolk tega. vam tuki se sploh sanja ne kolk huje je kot pišete. sajna se vam ne!! jaz sploh ne vidim nobene možnosti, da kogarkoli premagamo. jaz ne vem z kero tehnologijo, bi koga sploh lahko ustavlili. men ni jasno. pa sme bil velik let v vojski. ni mi jasno no. preprosto. če nas hoče npr, neka velesila skinit, sploh ne rabi orozja. mi smo si ze sami gospodarstvo unicili in smo odvisni od vsega. niti za logistiko nimamo dost za vzdrzevat. kaksne rezerve? kaksna kolektivna obramba – totalna obramba vsi za orozje? pa keri politik bo se koga nafukal, da se bo boril za to drzavo? kdo? koga? zakaj bi? kdorkoli nas prevzame je bolje kot to kar imamo. kaj pa smo- HLAPCI NAVADNI!! amerika ima veliko tehnike, logistiko, operativevec in izkusenj iz vojne!!!! kaj pa mi? tehnika stara, nedelujoča, neuporabna, ljudje niso oborozeni kot v ameriki, kjer civilist z lahkoto dobi orozni list. pri nas tudi ce si vojak bilo v keri enoti, nimas oroznega lista, ga nič lazje ne dobis. policist tudi ne, razen to sluzbeno pistolo ki jo ima . to ni orozni list. koliko imamo res zagretih fajterjev v vojski ne ve nihče. po moji oceni recimo 500. recimo!!!!!! pogojno 500. to je realnost. to ni izdajanje podatkov, to tak vsi strokovnjaki vejo. da me ne bo kaksen ovs preganjal sedaj.
sicer pa bomo zelo hit videli, kaj bo z naso vojsko, ko bo napotena v bojno misijo. pol pa bo tako. jaz ne grem, ker imam omejitve, jaz imam otroke, mlada mamica zafnana itak ne gre, itd itd. in to bo v vseh rangih, vseh cinih. ja ja. kje je celovita oskrba vojaka, kje je vojaski vrtec, kje je zastonj bivalice, kje je razmerje trazmerje med logistiko in vojakom 3:1. kje? mislim!!! zame je to dovolj veden, da vem kaj se zgodi. hrčki imajo nepremirljivo več borcev kot slo. zato pa nas lahko jebejo z mejo. ker v končni fazi bodo red delali z vojsko. mi pa se bomo pokakali in polulali. je pa sam ota sreča, da je slo, lepa dezela in da je nihče ne zeli zjebat, z umazano bombo in naredit nebivalno. ker smo kao marljivi narod. pol nas raje zjebejo gospodarsko pa lahko delamo ko muriji noč in dan. pa imajo tujci, neki od nase lepe zelene slovenije.
morali bi dat orozje v prosto prodajo, vsak ki zeli orozje ga dobi. v vsako vas 2 strelišči, in urit civiliste in jim datm oznost da se trenirajo v strelstvu.
selekcija v vojski bi morala biti naslednja.
kandidat in kandidatke – prvo na tesitranje orng, nato pa 3 leta pogodba. in v teh 3 letih moras naredit sleekcijo za esd. enoto za specijalno delovanje. vsi!!! če je ne naredis letis iz vojske. ne mores biti vojak več. in v teh treh letih bi se ciljno uril, v vseh veščinah ki jih kot bodoci specijalec moraš znat. rokovat z vsme orozjem, delat judo 2 h na dan, taktiko, urjenje, prezivetje, popolnma vse, skoz delat. ne pa to kar delajo. večini. bluzijo in mutijo. to ni nič. plačilo orng. ne pa da neki ekonomisti prste poleg tiščijo. vojak, ko pride iz vojske ne sme bit zjeban, ampak pripravljen. ne tako kot je sedaj. nafukavanje iz dneva v dan! same lazi. vojak mora imet pooblastila, kot policist. imet pistolo vedno pri sebi. namesto pucanja okolicei ntakega sranja in zgiube casa bi se vojaki morali izobrazevat, in pridobivat znanje iz prava. ne pa to kar delajo cele dneve. da ne bom res kaj napisal, pa me bodo pol prisli iskat da sme izdajalec. ampak tako to vsi vedo kako je. jaz pač povem.

Vsekakor se v marsičem strinjam s teboj.
Bi pa že kakšna krajša 2-3 mesečna izobraževanja bila boljša kot pa zdaj,ko 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} aktivnega naroda ne zna uporabljat orožja.
Gre se za to,da je tak narod lahka tarča.
Že general Rudolf Maister je poveljeval 12.000 vojakom.
Danes imamo žalost od vojske in pol še eni jamrajo,da “preveč” damo za obrambo.

Ze 10000 je prevec, itak Slovenije ne bo nihce napadel, ce pa bi jo, se nima s cim branit. V drugi svetovni je Nemcija rabila ene 10 dni, da so zavzeli Jugoslavijo, kar je glih ene toliko kot rabi vojak, da jo prehodi, ce mu ni nic na poti.
Ce bi jo hoteli zavzeti danes, bi rabili pa samo referendum razpisat in bi bilo 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Slovencev za.

Živiš v iluziji varnega milnega mehurčka.

jaz imam rad slovenijo, všeč mi je, rad sme tuki. ampak opažam zadnja leta, da je bolje al jaz dobim poveljevanje nad popolnoma vsem in uvedem red, če ne morem pa je bolje da na nekdo prevzame. nekako v smislu. od ljubljane dol italija , hrvaška. severno avstrija madzareki in to je to. pa konec z to drzavo. žal. to je ze vse tako zafurano do amena. poglejte kaj se vozi po tirih. pred 30 leti so bili isti vagoni isti tiri. ista hitrost in delo na tirih. kaj smo sploh v 30 letih naredili? pametnega uporabnega? kva? koga? gondolo na lj grad? a je to čemu podobno? da delavci ki jih ne maram jugovina, delajo pri nas pa jim neka hilda ne plača, pa so stran od druzin in domov posilajjo kes tu pa zivijo kot zivina. pa delajo cele dneve na vrocini ko noben slovencelj ne bi sel delat za taki denar. pa jim pol še prasica ne plača? a je to način? pizda!!! ne maram jih, ampak fer pa je fer.
zakaj imamo 277 občin? za koga kurca? za kva? da se druzinski clani zaposlijo, ker so nespsobni kje dobit delo? ker niso vredni nič!!?? a je to to. jaz ne vidim več izhoda. mene bibilo sedaj strah delat red, ker bi me skinli. ne ljudje ampak politika. jaz bi dal na cesto 50 posto uprave. pa če smo ze pri vojski. toliko uporave imamo pa še kr nimamo 3 logiste za enega vojaka. ja kako to? kako to da vse vaje vedno uspejo, sam oenkrat ena ni v bivsi 10tki. ja kako to?? kako? mislim, zalost ej

New Report

Close