Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Koliko imata doma knjig-raznoraznih

Koliko imata doma knjig-raznoraznih

Čistim stanovanje. Na živce mi gre vsa navlaka, nabiralci prahu in podobno. Shranila sem res minimalno. Sedaj sem se lotila knjig. Naj povem, da rada berem in imam do knjig spoštovanje. Ampak kaj mi bodo knjige doma. Kuharic ne potrebujem, če kaj ne vem pogledam na internet, romani so prebrani, če jih bom želela še 1x prebrat grem lahko v knjižnjico, raznorazni priporočniki… Eno škatlo sem že odnesla v knjižnjico in so bili ful veseli. Kako ste vi kaj založeni s knjigami? Jih imate samo zato, da so ali jih dejansko uporabljate? Moje police se sedaj kar smejejo, ko sem jih odrešila bremena. Še jaz se počutim bolj lahkotno.

23 metrov. Bilo jih je se vec, a sem do zdaj oddala kaksne 4 metre knjig. Pri vsaki se mi je trgalo srce. Saj si recem, vsak mesec za 10{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} manj. Vcasih mi res uspe, a kaj ko potem kupim se vec novih.

Prevec…. ne znam in ne zmorem se lociti od nobene knjige, ki je se v vsaj priblizno berljivem stanju, ze samo kuharskih knjig je za eno ogromno skatlo + se 6 ali 7 fascikov, imam se kuharske knjige, ki sem jih dobila od pokojne babicine sestre, se tam nekje iz dvajsetih let prejsnjega stoletja..
Imam se moje prvo berilo 🙂

Vse naslove knjig vem na pamet v moji knjižni zbirki

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Na

No tista dva naslova, si pa ja lahko zapomniš. 😉

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Kako lepo! Sem si kr učke spočila…

Iz katerega salona pa imaš omaro ( če se še na svojo temo mal navežem), da vzdrži vso to (intelektualno težo? :))

Težko sem brez knjig. Brez njih bi bilo stanovanje prazno, dom pa ne dovolj domač.

Zelo sem založena. Moje knjige so v redni uporabi, ene bolj,druge manj, tretje pa še čakajo na otvoritev. Sama si načeloma ne kupujem več knjig, oddam tu pa tam kakšno s silno težkim srcem,ker imajo čustveno vrednost. Je sicer fajn, da kdaj pa kdaj mal prostora pridobiš, samo stanovanja brez knjig si ne predstavljam, bi bil prehladen, brez duše.

Kakšnih 6.000 knjig. Za vsako, ki jo nekdo vzame iz police, vem, katera manjka.

No tista dva naslova, si pa ja lahko zapomniš. ;)[/quote]
Na eni piše delavska kniga, na drugi pa neka okrajšava, KZ-1

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Zelo malo:nekaj kuharskih, par planinskih, par priročnikov, jagodni izbor otroških … nekaj nesla v knjižnico.
knjig praviloma ne kupujem (razen otroške sem) … grem v knjižnico, preberem /ali tud ne/ in vrnem.

Veliko. Jih je bilo še več, pa sem jih odnesla v Bukvarno in obdržala samo najljubše.

Meni je žal, ker sem del gradiva oddala, kot z oblekami, cunjami, čevlji.

Žal bi mi bilo tudi, če bi oddala zapiske književnost, ne samo knjige. Jih imam v škatlah, pa včasih še enkrat prebereš, Nekaj jih je potem levo, pa desno, pa drugje, ni jih pa miljon, da ne bodo ogrožale vas.

Sem se odvadila podarjati. Sem se naučila, kako to je. Žal, na različne izkušnje.

V mansardi imamo knjižnico, kjer so knjige treh ali več generacij. Ne vem, nikoli nismo šteli, je pa tega ogromno. Meni so ljube vse, ker me spominjajo na stare starše, starše, otroštvo in odraščanje. Iskreno pa ne vem povedati, kako bi bilo, če bi se morali en dan seliti, najbrž jih večina šla v knjižnico.
Kaj v bukvarnah odkupujejo ali to samo odneseš brezplačno tja?

New Report

Close