Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Moj sin

Moj sin

Moj sin je skupaj z svojo partnerko živel v moji hiši skoraj sedem let, pred nekaj meseci je podlegel pijači, saj je po službi pričel hoditi z določenim sodelavcem v lokale. Zadeve so se kljub prošnjam stopnjevale do te mere, da je imel tudi afero z eno zaposleno v enem izmed lokalov. Za to je izvedel moj brat, ki je bil tam nek večer na zabavi. Sama sem povedala “snahi”, saj je res dobra duša in jo imam rada kot hči. Tistega večera ga je postavila pred dejstvo in ji je priznal, a pijan kot čep, jo je nato tudi udaril, zaradi česar sem posegla in sinu rekla, da naj spakira in se odseli, saj ga ne maram več v hiši. To je tudi storil, sedaj pa pravi, da ga moram izplačati, ker nima več kje bivati. Dejala sem, da bom hišo prepisala na tamlado, saj je vsa leta ona vlagala v hišo, meni pomagala (sem vdova), sin pa nič, ker je bil večinoma med službami. Sedaj grozi, da bo z odvetnikom dosegel svoje. Drugim razlaga, kako grozna mami sem. Da sem lastnega sina vrgla na cesto. In ljudje me že sprašujejo, če je to res. Star bo 30. Njegove zdaj bivše partnerke ne bom poslala na cesto, saj si je tukaj stežka ustvarila dom in naj ga tudi ima. Lahko sin kaj doseže, če ji prepišem hišo, pač z dosmrtnim bivanjem notri seveda. Ji lahko po moji smrti nagaja? Je moj sin in ga imam rada, a vse ima svoje meje. Zgodovina nasilja, pijača,…so naredile mejo, ki je tudi kot mati v svoje dobro ne bom prestopila. Čas je, da ga življenje nauči, česar ga jaz nisem uspela. Žalosti me le, da me okolica obsoja.

na podlagi česa pa sin sploh kaj zahteva?
je kaj vložil v hišo?

sicer do tvoje smrti nima nobenega pravnega zahtevka do tebe.

po očetu ni ničesar podedoval?

če pa karkoli prepišeš na “snaho”, bo pa davek na darila visok, saj nista v sorodu, izvenzakonska skupnost med njo in tvojim sinom pa je očitno tudi razdrta

Kri ni voda sin je sin. Zdaj trenutö si jezna nanj in si mu dala lekcijo vendar hišo prepisati na snaho pa je stvar ki je potrebna razmisliti. Snaha je mlada se bo še enkrat poročila in imela otroke. Hm pa ne vem če ti bo to ravno po godu. Tvoj sin pa se bo morda zdravil in prišel nazaj na prava pota. Kaj pa potem? Bosta oba tujca oz najemnika v bivši lastni hiši. Spodbujajte sina da pride nazaj na pravo pot.

nova
Uredništvo priporoča

Kar zadeva situacijo, te popolnoma podpiram in odobravam, da si sina vrgla čez prag, obdržala pa snaho (in vnuke?).
S prepisovanjem pa počakaj, ne hiti. Sin je sin, snaha je snaha. Počakaj da se nevihta poleže.

Sin te izsiljevati ne more, ti nisi dolžna polnoletnega otroka preživjati in mu nuditi streho nad glavo in v svoji hiši imaš lahko kogarkoli.
Edino če… Je sin delni lastnik hiše? Sta po možu/očetu oba dedovala?

Najbolje da s snaho skleneta pogodbo o dosmrtnem prezivljanju – ona se zaveze, da bo do tvoje smrti skrbela zate, ti pa ji v zameno prepustis svoje premozenje.
Tako pogodbo bi lahko sin izpodbil le, ce bi dokazal, da snaha za vas ni skrbela.

Darilno pogodbo lahko sin izpodbija oz zahteva nujni delez.

Te podpiram?ni važno kaj ti on je ampak takpnih dejanj ne sme početi.Če mu boš dajala potuho bo še slabpi.To kar si storila je edina rešitev in nimaš se kaj bat ,ker bajta ni njegova.

Najboljša je pogodba o dosmrtnem preživljanju. Sestavi pa naj jo odvetnik.
Lepo, da snahi priznate, da je vlagala v hišo.
Srečno!

Ne prepisuj ničesar na nikogar. Stvari se lahko še trikrat okrog obrnejo, prepišeš pa hišo samo enkrat in potem je nimaš več. Saj praviš, da snahe ne mečeš ven, da se imata radi, naj zaenkrat ostane tako, kot je.

Sin pa od tebe iz naslova, da “nima kje živet”, pri svojih 30ih ne more nič zahtevat. Ampak malo sumim, da je solastnik hiše. Glede na to, da si vdova, je najbrž po očetu podedoval delež. Izplačilo tega pa lahko zahteva, oz. plačevanje uporabnine od tistih, ki v hiši živite.

Sin bo star komaj 30 let.
Snaha je tudi sigurno ene toliko.
V hišo ti bo pripeljala drugega moškega, tebe bosta pa izterala ven, ker boš napoti.

in res :kri ni voda.
Pa kaj je res s tem tvojim sinom? Tak mlad mulc, pa takole pije.
No, ja, meni je sreča to tuje….

Okolica te bo vedno obsojala, tisti, ki bodo želeli, bodo vedno nekaj našli. To je tvoj najmanjši problem, res pa lahko vsakega, ki te vpraša, če je to res, pogledaš v oči in odločno rečeš: ja, je res, ker je bila to edina možnost, sam ve, zakaj se je to zgodilo. Ne kloni pod govoricami, te bodo vedno, jasno povej, da je to tvoja odločitev, itak pa sosedi vedo, kakšen je. Zakaj bi se delala neko žrtev?

Kar se tiče druge stvari, si pa le vzemi čas in dobro premisli, da se zadeve ohladijo. Sin od tebe nima kaj zahtevati, razen če je solastnik hiše. Snaha bi lahko zahtevala povračilo vlaganj. A zaenkrat počakaj, da se zadeve umirijo, da se ti umiriš, jutri ali pojutrišnjem bo vse drugače, če boš enkrat prepisala kaj na kogarkoli, tisto nikoli več ne bo tvoje! Ena varianta bi bila pogodba o dosmrtnem preživljanju, a tudi tukaj si vzemi čas pred nepremišljenimi odločitvami.

Snahi odplačaj, kar je vložila, saj zdaj nima več kaj iskati pri tebi, saj si napodila svojega sina in njenega partnerja. Sina pa prijavi na zdravljenje in se kasneje odloči, ali bo živel pri tebi ali pa si naj najde stanovanje.

Za 30 letne fante ni nič čudnega, če žurajo in pijejo. Marsikdo je tak, res pa je, da marsikdo ne tepe, ko je pijan. Še posebej ne ženske.

Pri 30 pa še večina mulcev pije in žura, kot bi bili najstniki. To je narobe, toda tako je. Pol pa se še povaljajo s kelnarco, ki ima enih 20 let in to je to. Nič novega, nič nenavadnega.

Po mojem mnenju, bi se pa morala odseliti snaha. Če iam kam it. No, vsaj jaz bi se na njenem mestu. Kaj misliš, da je nuna? Devica? halo?? Ženska si bo najdla tipa, ne bo živela v celibatu s tabo.

Ne nori! Sina sprejmi nazaj. Snaha bo ap morala razmislit kaj pa kako. Je pač nabasala na napačnega in njena dolžnost je, da se reši iz situacije. Žal si jo izgubila, ker jo je izgubil tvoj sin. Če ne on, ne ona nimata kam it, potem boš morala stvari prirediti tej zadevi, dejstvo pa je, da je to PROBLEM MED NJIMA, v katerega ti ne pašeš.

Lepo, da bi rada pomagala njej, vendar si MAMA in tvoj sin prav tako potrebuje pomoč. Naredil je napako in pomagaj mu, da splava, ker je še mlad. Česar nisi storila v preteklosti, boš pač morala sedaj.

Najprej, ko sem prebrala tvoje zadeve sem si mislila, končno ena pametna mati, ki dela tako, kot je treba. Moj brat ima namreč 45, pa ga mama še vedno zagovarja, čeprav ne dela, je na socialni, zapravil bo bajto s krediti,….dva otroka ne vzdržuje, samo za svoje čike ga je briga, ostalo nič.

Potem pa sem prebrala, da ima tvoj sin komaj 30 let, jaz bi še malo počakala, morda ga res pamet sreča, tamlada pa bo res drugega pripeljala, potem pa…..tako, da res 100 krat premisli, preden kaj narediš, sinu pa povej kaj nameravaš, kadar je trezen, probaj se z njim resno pogovorit, res kri ni voda. Srečno!!!

Jaz imam dva sinova tam okrog trideset.Oba delata, niti ne pomislim ne, da bi pila.

Sem in tja kdaj, nista pa nikoli pijana.

Bi ju tako nabasala, pa take bi jima povedala, da bi bilo joj.No, zdaj sta že oba na svojem, ampak tukaj pa pri meni ne bi bilo milosti.

Še vedno sem mama in za take stvari se pa vedno lahko postavi meja.

Moj oče je tudi hodil iz službe domov v lokal na pijačo, ko sem bila jaz še čisto majhna.

Ga je njegova mati (moja babica ) hitro in učinkovito privila.

Preveč si mu dovolila.Je to v rodu, to pijančevanje? Kje je dobil vzgled?

Pokliči ga in se pametno pogovorita, če se da.

Ti se kar tolaži, ja. A to zagovarjaš svojega sina, a partnerja?

Sem približno teh let in moški (ne fantje) v moji okolici imajo službe, žene/partnerke, otroke,… Niso vsi po vrsti abstinenti, seveda ne, znajo tudi feštat in kaj spit, ampak leta, ko so brez vseh zadržkov in omejitev žurali in popivali, so pa že davno mimo.

Kdaj naj bi se pa po tvoje človek zresnil in nehal počet same neumnosti v življenju? V penziji?

avtorica, lahko se s snaho poročita, pa bo lahko brez komplikacij dedovala po tebi.

vsem zagovornicam 30 letnih alkoholikov pa sporočam, da to niso več otroci, čeprav pijejo iz flaške.

“sem posegla in sinu rekla, da naj spakira in se odseli, saj ga ne maram več v hiši”

Mama, lahko te je v dno duše sram da takole pišeš o svojem lastnem sinu! Karkoli že je, materinska ljubezen bi morala biti brezpogojna. Sama si ga rodila in imela si dovolj časa da ga vzgojiš v odgovornega dedca. Bi rekla da noben otrok ne postane pijanec, če ima doma pravilno vzgojo!
In tudi če bi bil moj otrok karkoli, česar ne maram (gej, lenuh, lopov, ..) ga bi imela kljub vsemu najrajši na svetu.

Mislim, da je tukaj malo zavožena vzgoja.Tale tridesetletnik se ni kar naenkrat zapil.Je moral že prej bluziti.Dobro , da je počilo, bo šla vsaj tamlada stran.Če je vredu punca, jo je škoda za takega .Da pije, potem jo pa v tuji hiši še nabuta.Pri takem dedcu nima kaj delati.

Ima tvoj sin že v genih to zapijanje?
Jaz bi ga povabila na resen pogovor s strogimi mejami.
Lahko se vrne domov, ampak : vse meje bi napisala na list, to bi moral podpisati in se tega držati.Drugače naslednjič gre.
Mislim, da mu že prej nisi postavljala mej.Tridesetletnik bi se pa že lahko spravil k sebi, ne pa da se obnaša in klati po gostilnah, kot en najstnik.
Potem pa peca kelnerce in jih osvaja, doma pa nabuta partnerko.

Glej, zame je tak mulc poden od podna.

Roko na srce, bi ti imela takega moža?

Pa še to 😮 njegovem očetu nič ne pišeš.Niti , da imaš moža, niti partnerja.

Začni delati zase, poišči si moškega.Ampak bi moral biti narejen na red.

Da bi spravil v red tebe , tvoj sin bi ga pa moral spoštovati in se ga malo bati.

Tvoj sin ni imel nikoli pravih meja.Nisi mu jih postavila.Zdaj je padel čez plot.Zares in v prispodobi.

New Report

Close