Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ima kdo povečano srce?

ima kdo povečano srce?

Na urgenci so rekli, da so povečani srčni encimi in za tako mladega človeka ekstremno povečano srce. Sumili so na srčno kap, pljučno embolijo, strdke itd., odvrgli vse, nekja vode je v pljučih, pritisk dokaj normalen, malo temperature, zadržali so na opazovanju in danes na kardiološki oddelek na dodatne preiskave…

Povečana srčna mišica… Ima kdo od vas? Kako je živeti s tem? Rekli so, da ne vedo zakaj, lahko od prehlada, lahko dedno, lahko je kakšna kap, ki se ni čutila… Scenarij je lahko da gre vse skupaj dokaj nazaj, a nikoli v normalo, pa vse do presaditve srca.
Zdaj brskam po netu, me pa zanimajo tudi vaše izkušnje, ker nimam pojma o srčnih boleznih, prvič se srečujem s tem… Hvala.

Ne jaz, poznam pa človeka, ki je imel povečano srčno mišico zaradi opešanega srca – ko so postavili diagnozo in začeli z zdravljenjem, se je utrip normaliziral, srce bije močneje, mišica se je zmanjšala skoraj na normalo.

Hvala. Kar potolažila sem se malo. Na netu prebereš vse sorte.

nova
Uredništvo priporoča

kako si pa to čutil

Nočem te strašiti ampak moj prijatelj je to imel in nas je žal prekmalu zapustil, ni bil star niti trideset, ko nas je v spanju zapustil.

Seveda pa tebi želim vse najbolje pa upam da zbereš čimveč informacij glede presaditve srca.

Hvala. Kar potolažila sem se malo. Na netu prebereš vse sorte.[/quote]

Glede na opise na netu bi tudi jaz morala biti že par let pod rušo … tako da vsega le ne verjemi :))

Aja, niso vsadili nobenega vzpodbujevalnika, delali obvodov, presajali srca – samo zdravila (tablete) in je stanje vidno (in kot sam pravi tudi občutno) veliko boljše. Kardiolog pravi, da je skoraj normalno :))

Hvala. Kar potolažila sem se malo. Na netu prebereš vse sorte.[/quote]

Glede na opise na netu bi tudi jaz morala biti že par let pod rušo … tako da vsega le ne verjemi :))

Aja, niso vsadili nobenega vzpodbujevalnika, delali obvodov, presajali srca – samo zdravila (tablete) in je stanje vidno (in kot sam pravi tudi občutno) veliko boljše. Kardiolog pravi, da je skoraj normalno :))[/quote]

Upam, da bo tudi pri nas tako. Glede na to, da nikdar prej ni bilo težav s srcem in da na nobenih rednih pregledih ni bilo nikoli nič narobe, da gre za začetno fazo in da bo vse v redu. Ampak te kar malo sezuje, ko ti povedo, da je s srcem nekaj narobe. Sama sem večni optimist in na vse vedno gledam pozitivno, ampak pacient je pa pesimist in trenutno pred sabo vidi same črne scenarije.

Moj mož ga ima, a mu niso nič črnogledo napovedovali prihodnosti, lahko se pojavi tudi zaradi ukvarjanja s športom. Tako da včasih uporabijo tudi izraz športno srce.

Jaz sem imel pred mesecem neprijetno izkušnjo. Že nekaj mesecev prehlj sem imel naenkrat zelo povišan tlak, neenakomerni bitje, pavue med bitjem. Niso našli na pregledu nič. Naemkrat sem se pa znašel na intenzivni negi, menda sem že prebolel srčni infarkt, imel sem pa pljučno embolijo in pljučni unfarkt ter dihalno odpoved. Star sem pa 37 let. Mislili so da ne bom preživel. Po vseh prwiskavah potem, so mi pa povedali da imam povečano srce

Jaz sem imel pred mesecem neprijetno izkušnjo. Že nekaj mesecev prehlj sem imel naenkrat zelo povišan tlak, neenakomerni bitje, pavue med bitjem. Niso našli na pregledu nič. Naemkrat sem se pa znašel na intenzivni negi, menda sem že prebolel srčni infarkt, imel sem pa pljučno embolijo in pljučni unfarkt ter dihalno odpoved. Star sem pa 37 let. Mislili so da ne bom preživel. Po vseh prwiskavah potem, so mi pa povedali da imam povečano srce

New Report

Close