Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zakaj begunci plačujejo tihotapcem več tisoč €, če bi se za drobiž lahko v izbrano državo pripeljali z avionom?

Zakaj begunci plačujejo tihotapcem več tisoč €, če bi se za drobiž lahko v izbrano državo pripeljali z avionom?

Kot berem, poslušam plačujejo enormne vsote za beg, a v izbrani državo bi lahko prili z letalom, iz Turčije recimo?

Ker imajo mnogi karoteke,zgodovino nasilja in je tako lažje “izgubiti” papirje in prečkati meje kot pa po uradni poti.

Nekaj drobtinic od teh tisočih evrov pride do konca verige v naši državi. Določen krog nekih oseb, tudi bivši, upokojeni s položajev, v združbah pokrivajo meje in skrbijo za reden dotok. Konkurenco odstranjuejo s prijavami, podobno kot mali dilerji.
Slovenija bo na račun beguncev pobrala denar od EU, pretočila ga bo v postopke pred sodnikom za prekrške, v nastanitvene kapacitete centrov za tujce, v stroške prevajalcev v teh postopkih. Vzporedno temu bodo tujci prišli do cilja, kako le, če sem pridejo brez denarja, pa saj so čarovniki.

nova
Uredništvo priporoča

misliš, če bi bilo tako enostavno, da se ne bi tega posluževali?? če greš z avijonom, moraš preko carine, moraš met dokumente, vizo itd.

Vprašanje je, zakaj ne bežijo v urejene muslimanske države kot npr. Savdska Arabija, Združeni Arabski Emirati, Katar, Iran. Če bi jaz bežal, bi sigurno nekam, kjer mi je kultura blizu, torej sigurno ne na blžnji ali daljni vzhod.

savdsaka arabija in ostali so zavezniki americanov saj njim izvazajo nafto in so jim oni zvrtali nafto…

savdska atabija bo zacela gradidti ZID !! s strazarnimi stolpi da prepreci beguncem vstop v njihovo drzavo in emirate, ki imajo na pretek denarja..

mislim da to delajo p navodilu americanov, da se ciimvecji val bguncev preusmeri v evropo..

egipt je sprejel samo 130 000 begunce pa je 200 km stran od sirije,,, toliko kot jih ima srbija

hahahhahaah

Sam res, hahahahahaha, kdo je tu nor.

V UEA naprimer je arabija samo neka slika za javnost – znotraj se pa živi v razkošju in stilu Amerike, spoštuje se le vera, vse ostalo je pa povzeto od razvitega zahoda….

Pojdi v eno teh držav, uniči vse svoje dokumente, potem se pa prislikaj nazaj in poročaj, če si letela v prvem razredu.

New Report

Close