Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VELIK PES pri hiši, v stanovanju

VELIK PES pri hiši, v stanovanju

V začetku pustimo pri miru pse, ki na osamljenih kmetijah odganjajo divjad in res čuvajo hišo.

Zakaj imate doma velike pse? Volčjake, rotvajlerje, haskije, bokserje in podobne pasme?

1. tak pes zahteva orenk trening vsak dan – le kdo ima čas?
2. futrat ga je treba – pa druge obveznosti – v povprečju več kot 100 €/mesec
3. treba je imet prostor, pa kljub temu umažejo vse goste, ki se jim zaganjajo v telo
4. nikoli nisi ziher, da ne bodo otroku nekaj naredili
5. lalajo na vse živo, kar gre mimo hiše (kljub šolanju)
6. iskreno – poserjejo se tok, da rabiš orenk vrečo, da pobereš za njim
7. doma jim teče od gobca če samo popijejo mal vode – pa vsi krmežljavi
8. slinasti se obrišejo v vse kavče, postelje
9. trpijo v fletu – in gledajo druge, ko jedo
10. smrdijo !! Pa to morate priznat, če ne ste res neiskreni.

Vse potacajo, s kremplji uničijo vse……. pa se mi smilijo te velike živali. Samo ne razumem, kako imate lahko doma tako žival? In mislite, da ji je dobro…. čeprav motitite vse sosede. Smrdijo pa vsi tepihi, vse njihove blazine, ves vrt…… SORRY rada imam živali, samo ne doma.

Samojed ne smrdi ker nima vonja 🙂

LR na balkonu in v stanovanju. Nekoliko več sprehajanja s sesalcem. Sprehod ob 4h+, opoldne in še enkrat zvečer. Vsaj dvakrat od na dan tudi čofotanje po bližnji reki.
Nobenih problemov!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Aja pa mimogrede pitbulle so ponavadi klicali tudi “nanny dogs” 🙂


1. Trening tudi za vodnika
2. stroški pod 50€ na mesec
3. vprašanje vzgoje
4. Otrokom ne nardi nič, ker je tako vzgojena
5. Ne laja (sosedi občasno vprašajo, če ima psa)
6. userje se odvisno od kvalitete hrane
7. pije samo na balkonu in tam počaka, da se ji odkaplja tista voda
8. kavč in postelja sta prepovedana in tega se drži
9. ko je kosilo gre na balkon, po kosilu dobi priboljšek
10. pes ima vonj in ne smrdi, če se slučajno za zvalja v kakšni mrhovini. V tem primeru je bližnja reka ali kad rešitev problema
11. nimam tepihov, nekoliko več pa sprehajam sesalnik
12. kaj naj ti jaz, če si v depresiji????

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Daj iskreno opiši dan. Ti imaš velikega psa.

Ob 4-h zjutraj v šetnjo – kam? Če padajo ušpičene prekle….? Očitno koristiš neko ‘divjino’ (ni tvoje) da ga zlaufaš.
Pobereš drek za njim? Kam ga daš? Ker ni povsod teh kantic za pasje dreke. Ga spistiš s štrika? Kaj če naletiš na neko tekačico, ki se ga ustraši? Kaj če je kje nebogljen mladič divje živali?

In prideš domov. Pes smrdi. Pije vodo in kaplja od njega. Ga umiješ? Spi. Kaj imaš od njega? Keširaš futer.
Polno dlak.

Opoldne še enkrat. Ista zgodba. Sneg, dež, zlaufat mrcino. Kaj nič ne laja na šum, na neznane zvoke? Sedi mirno, če dobiš obisk? A vtakne slinast gobec v vsako torbico? Te res uboga? Prdi , smrdi, muhe… ker ne boš rekel, da je vodno znova in znova stuširaš. Plus futer.

Čofotanje po reki :-))) Spet nekje z njim delaš štalo. In ko končno zaspi – smrči, smradi, laja….

Ma daj nehaj!
V resnici je vsaka Monka bolj socializirana kot en pes! In kaj ti vrača, razen da premakneš rit?

Nisi sama kriva, da ti življenje uhaja med prsti kot ljubezen, katere ne premoreš in si zmišljuješ bulozne teme.

Marššš

Daj iskreno opiši dan. Ti imaš velikega psa.

Ob 4-h zjutraj v šetnjo – kam? Če padajo ušpičene prekle….? Očitno koristiš neko ‘divjino’ (ni tvoje) da ga zlaufaš.
Pobereš drek za njim? Kam ga daš? Ker ni povsod teh kantic za pasje dreke. Ga spistiš s štrika? Kaj če naletiš na neko tekačico, ki se ga ustraši? Kaj če je kje nebogljen mladič divje živali?

In prideš domov. Pes smrdi. Pije vodo in kaplja od njega. Ga umiješ? Spi. Kaj imaš od njega? Keširaš futer.
Polno dlak.

Opoldne še enkrat. Ista zgodba. Sneg, dež, zlaufat mrcino. Kaj nič ne laja na šum, na neznane zvoke? Sedi mirno, če dobiš obisk? A vtakne slinast gobec v vsako torbico? Te res uboga? Prdi , smrdi, muhe… ker ne boš rekel, da je vodno znova in znova stuširaš. Plus futer.

Čofotanje po reki :-))) Spet nekje z njim delaš štalo. In ko končno zaspi – smrči, smradi, laja….

Ma daj nehaj!
V resnici je vsaka Monka bolj socializirana kot en pes! In kaj ti vrača, razen da premakneš rit?[/quote]
Vse sem napisal. Ušpičene prekle niso ovira. Pse ima od svojega šestega leta.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!


Frillči omenjam to mamo!!!!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!


1. Trening tudi za vodnika
2. stroški pod 50€ na mesec
3. vprašanje vzgoje
4. Otrokom ne nardi nič, ker je tako vzgojena
5. Ne laja (sosedi občasno vprašajo, če ima psa)
6. userje se odvisno od kvalitete hrane
7. pije samo na balkonu in tam počaka, da se ji odkaplja tista voda
8. kavč in postelja sta prepovedana in tega se drži
9. ko je kosilo gre na balkon, po kosilu dobi priboljšek
10. pes ima vonj in ne smrdi, če se slučajno za zvalja v kakšni mrhovini. V tem primeru je bližnja reka ali kad rešitev problema
11. nimam tepihov, nekoliko več pa sprehajam sesalnik
12. kaj naj ti jaz, če si v depresiji????[/quote]

Sorry, ampak kako lahko za velikega psa porabiš manj kot 50€ na mesec, glede na to, da za mačko porabiš 100€+!?

Ne uničijo pol toliko kot otroci.
Ja, če pa sosede motijo, potem imajo pa že sosedi prav, sploh če so to tisti sosedi, pri katerih ne smeš potegnit vode ponoči, prati s poceni tokom, it v gojzerjih po hodniku itd.

Sem imela psa, a ga žal nimam več. Pogrešam ga neznansko in nič drugega ga ne more nadomestiti. Ko najdem še kje kakšno pasjo dlako, jo dam nazaj. Ob prdcih psov pri mojih starših se mi milo stori ob spominu na mojo psičko. Manjkajo mi sprehodi ob ošpičenih preklah, hudourniki deževnice, ki derejo po potkah, meglen samoten gozd, zasnežena pokrajina v kateri pri delaš gaz, da gre pes za tabo malo lažje….
Ah… kdor to razume, si psa zasluži, drugi pa pač ne.

Sem imela psa, a ga žal nimam več. Pogrešam ga neznansko in nič drugega ga ne more nadomestiti. Ko najdem še kje kakšno pasjo dlako, jo dam nazaj. Ob prdcih psov pri mojih starših se mi milo stori ob spominu na mojo psičko. Manjkajo mi sprehodi ob ošpičenih preklah, hudourniki deževnice, ki derejo po potkah, meglen samoten gozd, zasnežena pokrajina v kateri pri delaš gaz, da gre pes za tabo malo lažje….
Ah… kdor to razume, si psa zasluži, drugi pa pač ne.
————————————————————————————————————————–

Tako izpoved lahko izpiše samo ljubezen. Želim ti, da boš zbrala pogum in novi kosmati duši dovolila da izpolni z ljubeznijo tvoje žalostno srce.

Pes smrdi! (ne neka čivavca, ki gre v trobico). Pokaka en feferončen in čao.

Velik pes je ves čas krmežljav, s tacami spraska vse. Ves čas rabi gibanje, vodo – kaplja mu z gobca. Hlasta za hrano in serje 3 x na dan.
Okej – greste z njim vsaj 2x na dan (KAM?) v naravo, da se zlaufa. Polno muh okoli njega, umazan – in to pripeljete nazaj v stanovanje. Hej, 2 x na dan.
Ima svoje ležišče – smrdi že na daleč!! In kaj imate od tega, da leži doma? Mu smrdi iz gobca? Bojijo se ga vsi.
Ker te ovohava, renči iz želodca…. mislim, kaj imate od tega?

Ležat mora na tleh – niti niso primerni za crkljanje…. zakaj potem smradi v hiši? Slini se, niso prijetni niti na pogled.

A zato jih futrate, da vas peljejo vsaj 2x na sprehod? S kok folka ste se že skregali? Zakaj ga imet, če samo košta?
Kaj ne znate sami ven? Ne moreš nikamor za dva dni, PACO!! Kdo ti bo pazil tako džukelo?

Res, kaj vam daje, razen da pod MUS greste ven?

Sej ti je oprosceno, nisi ti kriva, da nimajo se tablet za take kot si ti 🙂

Upam da ne boš nikdar deležna pasje ljubezni. Saj greš na izlet v Egipt. Aja, še za internet komaj zbereš, no bomo Islo poslali na obisk.

Ok, te razumem, da se bojiš ali ne maraš psov. Nisi edina. In tudi nisi edina, ki ji za dnevno dozo pozornosti ne zadošča ena tema. Jaz se mogoče bojim ali ne maram kaj drugega in nekdo tretji nekaj tretjega. Glede na to, da si stara vsaj 8 let, bi morala že razumeti, da smo ljudje hvala bogu različni.

Zdaj pa, da ti ne bo dolgčas, k tvojim vprašanjem.

Avtorica si se vprašala koliko škode narediš ti zemlji?? (vožnja z avtomobilom,gretje,hrana,elektrika….)
Si res toliko pomembna, da ne bi zmogli brez tebe??

Mene pa zanima,kdo ima rad tako čudno ženšče,kot si ti doma?

No pes je v Sloveniji statusni simbol. Vcasih je to bil avto. Ker taksni psi ob nakupu stanejo nekje 2.000 EUR in se vec, ljudje pac s tem zelijo pokazati, da imajo denar, pa cetudi morajo za to prenasati drek in smrad.
Jaz denar raje ze drugace porabim, ce ne druga – za otroke in svoje ostarele starse ob mizerni pokojnini.

Ti si malce ku ku v glavi.Pojma nimaš o psih,jasno?Zato tudi nimaš kaj za govorit,tele neizobraženo.Smrdi?NITI MALO,če se ukvarjaš z njim nikoli,nek vonj imajo vsi,tako kot ti,ampak ti smrdiš od znotraj od tvoje negative,ki te razjeda,vzemi tableto in se na daleč izogibaj mon.

1. Najprej moj nasvet avtorici: za sebe se brigaj! Če pa imajo tvoji sosedje psa, ki te kakorkoli moti, prijavi to policiji. Prej pa še premisli, ali ti več pomeni sterilen mir ali dobri odnosi s sosedi.

2. Vse priznanje, Paco, ker tako vzorno skrbiš za svojega psa. Čeprav si najbrž malo tudi naložil: kaj pa, kadar si bolan, pa na kakšno potovanje ali dopust tudi greš, ane? Sicer imam tudi jaz eno malo večjo psičko , ampak sem prav vesela, da živim na deželi in imamo precej velik ograjen vrt in travnik zadaj. Jo zjutraj samo ven spustim. Potem se pa lahko sama odloči, kje bo preživela dan: ali zunaj v kakšni senčki ali v stanovanju. Sem bila pa po sili razmer 4 mesece v mestu z njo – mi je bilo kar odveč 3x na dan na sprehod. Zato: vse priznanje tistim, ki to počnete.

1. tak pes zahteva orenk trening vsak dan – le kdo ima čas?
Si ga vzamem.
2. futrat ga je treba – pa druge obveznosti – v povprečju več kot 100 €/mesec
Imam 2,kar pomeni da je strošek za prehrano več kot 100€,če so vključene veterinarske storitve je lahko še precej več
3. treba je imet prostor, pa kljub temu umažejo vse goste, ki se jim zaganjajo v telo
Pri nas se gostje zaganjajo v psa,k sreči ju ne umažejo.
4. nikoli nisi ziher, da ne bodo otroku nekaj naredili
Glede na poročanja iz črne kronike,kjer so redno poročanja o tem da človek namerno napada sočloveka,niti sami starši ne morejo biti ziher da ne vzgajajo tempirane bombe.
5. lalajo na vse živo, kar gre mimo hiše (kljub šolanju)
Lajajo na svojem teritoriju.
6. iskreno – poserjejo se tok, da rabiš orenk vrečo, da pobereš za njim
Kot je že nekdo napisal,kapaciteta tega je odvisna od tega kako kakovostna je hrana oz.kako dobro jo prenašajo.
7. doma jim teče od gobca če samo popijejo mal vode – pa vsi krmežljavi
Se vsaj slinijo doma,ne na monu.
8. slinasti se obrišejo v vse kavče, postelje
Ko zmanjka prtičkov.
9. trpijo v fletu – in gledajo druge, ko jedo
So vključeni v del akcije,pa četudi le opazujejo dogajanje,bolje kot izolacija v pesjaku npr.in ko oni jedo jih drugi opazujejo.
10. smrdijo !! Pa to morate priznat, če ne ste res neiskreni.
Nek svoj vonj ima,kapaciteta tega je odvisna od prehrane in splošne nege,se sprejme v zakup.

In kot je že nekdo prej zapisal,na nek način gre za hobi,kljub temu je to težko tako zapisat,ker gre pravzaprav za živo bitje.In ja,imeti žival je dejansko luksuz,vsaj če si odgovoren posameznik,ker je dejstvo da vzdrževanje stane-kolikor pač nanese.Ampak (vedno je ampak) gre za moj čas,moj denar,moj dom in moj način življenja in bodimo realni so vključena tudi odrekanja,to spada zraven.Ampak kar se mene tiče je vredno,tak način soobivanja mene osebno osrečuje.Preprosto.

niti sanja se ti ne koliko lepega ti da pes


Nič nisem naložil. K sreči ne zbolevam toliko, da ne bi šlo tisto s španciri. Na potovanja ne hodim, na dopuste tudi ne, v gmajno in v hrib gre pa beštija z mano.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Živ, se podpišem pod odgovor Paco Moralesa.

Že deveto leto lastniki argentinčka, ki ga obožujemo.

Ja, velik pujsek, ki veliko poje.

Argentinčki se ne slinijo, niti ne smrdijo. Ko pije mu pač obrišem gobec.

Prostor? Najrajši na naših nogah 🙂 3 x na dan ven.

Če zbolim ga pelje ven moja mami.

Obiski rinejo v njega, ker je tak cuci muci. On ne rine ne v otroke niti obiske.

Če mu ne paše se umakne na blazino.

Kavča ni zgrizel nobenega v devetih letih, niti čevljev.

Parket tudi ni zluknjan od njegovih krempljev.

Mam pa sosedo, ki ima mešančka, obgrizel je že vse pohištvo, kavče, štoke, copate. Tok o tem, kaj vse uničijo veliki psi.

Odvisno od vzgoje.

AVTORICA ZELO SE MI SMILIŠ, POSPLOŠUJEŠ. ZGLEDA DA SPLOH NE POZNAŠ PSOV. DO SEDAJ SEM VIDELA SAMO MALE PSE NA BATERIJE, KI RENČIJO, SKAČEJO V LJUDI IN OTROKE IN RENČIJO NA DRUGE PSE.

New Report

Close