Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek gel lak za nohte

gel lak za nohte

V DM sem kupila lak za nohte, mislim da essence, na katerem piše, da je v bistvu gel lak.
V čem je razlika med tem in navadnim lakom? Gre oboje z navadnim acetonom dol?

Gre komot z acetonom dol 😉

Gre tudi z navadnim acetonom, ampak traja malce dlje – jaz si v tujini nakupim individualno pakirane blazinice za odstranjevanje gel lakov – z eno blazinico odstranim naprimer na vseh 20 nohtih, pa četudi imam 2 azlični barvi na vsakem setu nohtov, Naprimer Sally Hansen ali pa Targetova blagovna znamka ( vse iz USA):

http://www.sallyhansen.com/nails/nail-color/gel-nail-color/salon-gel-polish-nail-cleanser-pads

https://kimmykattriedthat.files.wordpress.com/2015/04/wpid-20150404_202741-1.jpg

Zame je sicer Essence gel lak dosedaj najbolj vzdržljiv lak dosedaj- pa kupujem naprimer tuid ameriške, kot so Sally Hansen Miracle Gel, ki so najbolj razvili gel tehnologijo brez uv lučke, pa je ta nemški Essence dosti bolj vzdržljiv – obvezno dat podlak, potem en nanos, poteg s čopičem gel laka, ne več in potem cca 30 sekund po nanašanju še gel nadlak – ker vse tri komponente zreagirajo in naredijo res obstojen lak. Veliko dnevno obremenjujem naravne nohte, tudi na vrtu delam , igram klavir dnevno z njimi, pa v vodi sem dnevno s tem lakom tudi precej, pa mi zdrži 1 teden brez odstopanja, luščenja in krhanja, pa še izjemno poceni je in ne potrebuješ UV luči za fiksacijo in sušenje.

Jaz navadnih lakov sploh ne kupujem več. Ker ta tanovi gel Essence se niti ne poškoduje v roku pol ure po nanašanju, naprimer si nanaeseš zvečer, pa greš čez cca pol ure komot pod toplo vodo pod tuš, ali pa med rjuhe – ne bo “zgužvalo” ali poškodovalo laka na nohtih do jutra. Se super strdi in fiksira na noht. Imam pa izkušnje z lastnimi nohti, ne umetnimi. Za umetne ti bo morala pa katera druga napisat.

nova
Uredništvo priporoča

pa si moras ti tvoje nohte pobrusit preden das gor ta tvoj lak?

in se odgovor glede odstranitve laka. Na netu imas video kako odstranis, narezes vato in jo fajn z acetonom namocis in potem das na noht in fiksiras z aluminjasto folijo in pustis 15 minut, potem gre lepo dol.

Kolko sem jaz njo razumela je to navaden lak na katerem pise gel lak. To ima essence zdej napisano na vseh navadnih lakih. In grejo dol z acetonom kot vsak drugi lak.

Ce pa imas lak ki ga uporabljas z essence lucko, pa se samo odlepi dol po enem tednu.

pa si moras ti tvoje nohte pobrusit preden das gor ta tvoj lak?

in se odgovor glede odstranitve laka. Na netu imas video kako odstranis, narezes vato in jo fajn z acetonom namocis in potem das na noht in fiksiras z aluminjasto folijo in pustis 15 minut, potem gre lepo dol.[/quote]

Ne, nikakor – v bistvu je poanta tega, da daš prej podlak in nato lak, nato pa še prozoren nadlak – lak pa res odlično drži.

Ne rabiš odstranjevat z zavijanjem v folijo – to velja predvsem za lake, ki se fiksirajo z UV lučjo, pa tisti z bleščicami in delci – mislim, da so laki z UV lučjo preživeti, prehiteli so jih ti s sušenjem na zraku brez UV luči.

Res tile Essence so v primerjavi s 3 ameriškimi znamkami, ki jih imam doma ( OPI, Helly Hansen in Nails Inc. Gel Polish) zakon -zdržijo res 7 dni hudih obremenitev, še najbolj pa na koncih, ko se ne odpira, izginja, znuca.. Super res.

Peachess – to ni navadena lak – v bistvu je 3-komponeneten v 3 stekleničkah, ker mora delovat po fazah, z nekajsekundnim zamikom ( sušenjem ) in ker rabiš: osnovo ( prva steklenička), barvni odetek ( druga steklenička) in prozorni fiksir ( tretja steklenička).

Če pa uporabiš samo barvo, brez podlage in fiks

[/quote][/quote]

Pa je lahko druga steklenicka lak druge znamke, navaden pač, ker imam pač veliko starih?

[/quote]

Pa je lahko druga steklenicka lak druge znamke, navaden pač, ker imam pač veliko starih?[/quote]
Pač probaj, ane, saj ni tako težko?
Sicer so pa Essence laki tam okoli 1 evra …

New Report

Close