Forum.Over.Net

Starševski čvek

Postavite nemogoče vprašanje in dobili boste neverjetne odgovore! Anonimno in brez registracije. Največje slovensko virtualno mesto. Če ni objavljeno v tem forumu, se ni zgodilo!

Kako izgleda vaša plačilna lista?

Default avatar

pravkar je bila plača

Pri nas dobimo tako suhoparno in zamotano, da človek rabi kar nekaj IQ, da prebere koliko ima plače.
Zato mi je tale plačilna spodaj zelo zelo všeč :))

Slika
Default avatar

cqw

Ne zaslužiš take plače, če ti je tole zakomplicirano. Popolnoma jasno so navedeni stroški in izplačila. Razen če je razlog objave hvalisanje. Lahko dam tudi jaz svojo gor, da tvoja ne bo izgledala previsoka ;)
Default avatar

cqw

cqw je napisal/a:
Ne zaslužiš take plače, če ti je tole zakomplicirano. Popolnoma jasno so navedeni stroški in izplačila. Razen če je razlog objave hvalisanje. Lahko dam tudi jaz svojo gor, da tvoja ne bo izgledala previsoka ;)
Se opravičujem, vročina je že usekala na tečnobo. Sploh nisem do konca brala ;)
Default avatar

plača

Meni je tale zgoraj všeč predvsem zaradi zneskov, drugače pa še bolj zakomplicirana kot moja, oblikovno pa sploh zanič - vsaj za moj okus.
Default avatar

OMFG™

a je slika avtorska ... ali ukradena na netu☺
ker avtor slike ni naveden !!
Default avatar

kontra.

plača je napisal/a:
Meni je tale zgoraj všeč predvsem zaradi zneskov, drugače pa še bolj zakomplicirana kot moja, oblikovno pa sploh zanič - vsaj za moj okus.
Moje mnenje je ravno nasprotno, zneseki mi niso všeč, oblikovno je prijazna do zaposlenega.
Default avatar

jaz bi tudi

Jaz bi tudi imela tako plačilno listo. Me ne bi čisto nič motilo, da je iceberg narobe obrnjen. :) Kje se to dobi in kaj je treba naredit?
Default avatar

Popay

Ma lej, če bi jst dobil tako plačo, me boli k.. kako je pregledna. V bistvu se mi tvoja zdi v vsakem pogledu bolj simpatična kot moja, hehe. Drugač pa, veš kako pravijo, kdor z malim ni zadovoljen si več ne zasluži.
Bi pa rekel tako, kapo dol, da daš to na net, sam svoje nebi dal tako na vpogled, pa nima veze, če ni imena gor.
Default avatar

100030

Saj to ni plačilna lista od avtorice, ona je samo napisala da TAKA KOT JE TA GOR ji je všeč.
Default avatar

čist vseeno

Meni je čist vseeno, kakšna je oblika plačilne liste pa če jo zastopim ali ne... važen je znesek na koncu. Pri meni je žal samo cca 2/3 tegale :(
Default avatar

ojojoo

pri meni pa polovico tegale ;(
Default avatar

plača

Popay je napisal/a:
Ma lej, če bi jst dobil tako plačo, me boli k.. kako je pregledna. V bistvu se mi tvoja zdi v vsakem pogledu bolj simpatična kot moja, hehe. Drugač pa, veš kako pravijo, kdor z malim ni zadovoljen si več ne zasluži.
Bi pa rekel tako, kapo dol, da daš to na net, sam svoje nebi dal tako na vpogled, pa nima veze, če ni imena gor.
Jaz pa ne razumem, zakaj so plače taka skrivnost. Meni ni problem povedati, koliko dobim. To mi je tako, kot cena izdelka na prodajni polici - toliko je in basta. Če hočeš, kupi, če ne pusti. Enako je s plačo - dobim toliko, za kolikor se strinjam, da bom delala določeno delo.
Default avatar

plača

ojojoo je napisal/a:
Enako. :) Meni je dovolj, seveda pa se ne bi otepala višjega zneska. ;)
Default avatar

kot beli dan

plača je napisal/a:
ojojoo je napisal/a:
Ker imaš tako nizko plačo, ti ni problem povedati zneska. Moja je naprimer 3x večja od te in verjamem, da bi me marsikdo drugače gledal.
Default avatar

plača

kot beli dan je napisal/a:
plača je napisal/a:
ojojoo je napisal/a:
Ker imaš tako nizko plačo, ti ni problem povedati zneska. Moja je naprimer 3x večja od te in verjamem, da bi me marsikdo drugače gledal.
Po mojem pa je tako, da če veš, da si svojo plačo zaslužiš s svojim delom in doseganjem rezultatov, ti ni problem povedati, kolikšna je. Razen mogoče, če se bojiš konkurence, da se ne bi kdo zaradi želje po tvoji plači spustil v enak posel in ti postal konkurenca ter ogrozil tvoj zaslužek.
Default avatar

OMFG™

plača je napisal/a:
ojojoo je napisal/a:

ne se sekirat - tole je samo Demo verzija programa, ki ga ta 3FS prodaja za obračun plač
Default avatar

kot beli dan

plača je napisal/a:
Po mojem pa je tako, da če veš, da si svojo plačo zaslužiš s svojim delom in doseganjem rezultatov, ti ni problem povedati, kolikšna je. Razen mogoče, če se bojiš konkurence, da se ne bi kdo zaradi želje po tvoji plači spustil v enak posel in ti postal konkurenca ter ogrozil tvoj zaslužek.
Ti ne moreš vedeti, kako je, lahko pa si seveda misliš. Jaz pa vem kako je.
Default avatar

upravičeno gledajo postrani

plača je napisal/a:
ojojoo je napisal/a:
Če si recimo mikrokirurg, ki ljudem nazaj zašije izgubljeni ud, če si znanstvenik, ki si odkrila zdravilo za kakšno usodno bolezen, če si projektant, ki si izumila način kako projektirati letala, ki ne morejo pasti ali ladje, ki se ne morejo potopiti, ne rečem nič glede trikratnika tvoje plače. V teh primerih, morda še kakšnem zraven, si jo zaslužiš. Ker vse ostalo - je preplačano. Nikoli in nikakor si ne zaslužijo ljudje take mastne plače za delo, ki ni nič posebnega, vendar so pač njihove firme povečini prisesane na državo in so jo tako počasi pocuzale. Ga ni znanja, ki bi bilo tako vredno, sorry - razen zgornjih in še par drugih primerov, tako da če moraš skrivat, da mešaš meglo za 6 jurjev na mesec, potem naj te kar gledajo postrani, upravičeno.
Default avatar

kot beli dan

upravičeno gledajo postrani je napisal/a:
plača je napisal/a:

Če si recimo mikrokirurg, ki ljudem nazaj zašije izgubljeni ud, če si znanstvenik, ki si odkrila zdravilo za kakšno usodno bolezen, če si projektant, ki si izumila način kako projektirati letala, ki ne morejo pasti ali ladje, ki se ne morejo potopiti, ne rečem nič glede trikratnika tvoje plače. V teh primerih, morda še kakšnem zraven, si jo zaslužiš. Ker vse ostalo - je preplačano. Nikoli in nikakor si ne zaslužijo ljudje take mastne plače za delo, ki ni nič posebnega, vendar so pač njihove firme povečini prisesane na državo in so jo tako počasi pocuzale. Ga ni znanja, ki bi bilo tako vredno, sorry - razen zgornjih in še par drugih primerov, tako da če moraš skrivat, da mešaš meglo za 6 jurjev na mesec, potem naj te kar gledajo postrani, upravičeno.
Moja plača je v sorazmerju, s plačami mojega položaja v tujini.

Govorim pa o tem nerazumevanju kot ga pišeš ti, meni se pa ne da ukvarjati s stalnim pojasnjevanjem.

Ne vem sicer kako si prišla do zneska 6 jurjev, verjetno mešaš bruto in neto.
Default avatar

v sanjah mogoče

plača je napisal/a:
ojojoo je napisal/a:
In potem si se zbudila. Ljudje s takimi plačami ne visijo na MONU, tukaj gor se zbira raja,-)