Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek kokosovo mleko

kokosovo mleko

Danes sem kupil kokosovo mleko v pločevinki v Lidlu.
Koliko časa ga imam lahko odprtega ?
Ali ga moram vsega porabiti?
Hvala.

Jaz žal ne vem, me pa zanima za kaj vse uporabljate kokosovo mleko? Hvala za nasvete.

Zakaj pa uporabljaš kokosovo mleko? Imam ga doma, pa nimam pojma, kaj naj z njim

Mleko je:
-kravje-kozje-ovčje-kobilje-bivolje……..
Napitki so:
-kokosov-sojin……

(najbrž na pakungi piše, kako se ga hrani, po odprtju:)

Ko oči zaspijo Se angeli zbudijo (Jan P.)

Boge opice, ki jih tamanijo kot vinske mušice, da bi se eni mazali z kokosovimi produkti. Gre najbolj za kokosovo maslo, verjamem da tudi za mleko ne rečejo opicam kar iš iš šic.

Jaz naredim kakšen kokteil,pa lasišče natrem..lasje so zelo lepi in zdravi..”moja”frizerka ne more verjeti,kako imam čvrste lase..baje se uporablja tudi v kakšni eksotični kuhinji..

Kokosovo mleko je izraz, ki se uporablja za tekočino iz zmletega mesa kosa. Je res izjema v rastlinskem svetu, ampak je uveljavljen izraz.

Ostalo so pa res napitki – rižev, sojin, mandljev itd. Obstajajo tudi kokosovi napitki, ampak ti so iz zredčenega kokosovega mleka.

Kokosovo mleko je izraz, ki se uporablja za tekočino iz zmletega mesa kosa. Je res izjema v rastlinskem svetu, ampak je uveljavljen izraz.

Ostalo so pa res napitki – rižev, sojin, mandljev itd. Obstajajo tudi kokosovi napitki, ampak ti so iz zredčenega kokosovega mleka.[/quote]

Ojoj, seveda sem mislila zmleto meso KOKOSA. Kakšen zatipk. 🙁

Kokosovo mleko lahko uporabiš namesto kravjega mleka povsod.

jao kaki gastronomi

kokosovo mleko je zelo mastno in se uporablja za omake pri kuhanju.
ko je enkrat odprto, raje porabi v dnevu ali dveh, hrani v hladilniku, to ne drži dolgo več potem

jaz ga recimo uporabljam za curry omake in podobne zadeve

piščanca narežem na kocke, začinim z ingverjem in papriko, prepražim, nato pa vse skup zalijem s kokosovim mlekom in kuham še kakšnih 15 minut. solim. pride zelo okusna omaka.

je pa definitivno kokosovo mleko in ne kak napitek 🙂
pa tudi namesto kravjega mleka ga ne bi uporabljala….
prej smetane

[img]http://goldenstartrading.com/img/products/coconut_milk.jpg[/img]

tista, ki pravi, da ga uporablja namesto kravjega mleka

kokosovo mleko ima 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} maščobe, kravje mleko ima 10krat manj…
pa tud napitek to ne more bit, ker ni za pit 🙂

Tudi jaz ga uporabljam za omake, tako kot je že zgoraj napisano. Najpogosteje za piščančji curry. Na čebuli prepražim piščanca (ponavadi stegna narezana na drobne koščke), začinim (sol, poper, curry), zalijem s kokosovim mlekom. Tik pred koncem dodam narezano baby koruzo in pest mletih mandljev. Zraven ponudim riž, riževe rezance, njoke, ….
Vedno pa porabim celo pločevinko kokosovega mleka, tako da ne vem kako dolgo je odprta pločevinka še dobra.

New Report

Close