Forum.Over.Net

Starševski čvek

Windows 10 - brezplačno - kje je keč

Default avatar

Ajer

Microsoft ponuja brezplačno nadgradnjo na win10. A kdo ve v čem je fora. Boste sprejeli ponudbo in nadgradili, ali je bolje ostati pri obstoječem operacijskem sistemu?
Default avatar

preberi si pogoje

Ne bom. Brezplačen je prenos in raba 1 leto, potem pa bo potrebno vse plačati.
Default avatar

pa kako plačilo....

je treba pogoje tudi razumet.

1 Podrobnosti ponudbe za Windows

Da, brezplačno! Ta ponudba za nadgradnjo je za polno različico sistema Windows 10, ne za preskusno. Potreben je prenos velikosti 3 GB, za katerega boste morda morali plačati stroške internetnega dostopa. Če želite izkoristiti to brezplačno ponudbo, morate na Windows 10 nadgraditi v roku enega leta od takrat, ko je prvič na voljo. Ko nadgradite, je Windows 10 v zadevni napravi brezplačen.

to samo pomeni, da bo windows brezplačen samo 1 leto. kdor ga bo hotel nadgraditi kasneje, bo moral plačat.
ne pa da boš moral po enem letu za uporabo plačat....
Default avatar

preberi si pogoje

Support in updejte bo potrebno plačat! Preveri na Microsoftu, jaz sem jih poklical, ker nisem razumel za kaj točno gre. Verjetno veš vsaj to kaj pomeni, če nimaš updejtanih winov.
Default avatar

pa kako plačilo....

daj link na te famozne pogoje
Default avatar

nikjozo

pa kako plačilo.... je napisal/a:
je treba pogoje tudi razumet.

1 Podrobnosti ponudbe za Windows

Da, brezplačno! Ta ponudba za nadgradnjo je za polno različico sistema Windows 10, ne za preskusno. Potreben je prenos velikosti 3 GB, za katerega boste morda morali plačati stroške internetnega dostopa. Če želite izkoristiti to brezplačno ponudbo, morate na Windows 10 nadgraditi v roku enega leta od takrat, ko je prvič na voljo. Ko nadgradite, je Windows 10 v zadevni napravi brezplačen.

to samo pomeni, da bo windows brezplačen samo 1 leto. kdor ga bo hotel nadgraditi kasneje, bo moral plačat.
ne pa da boš moral po enem letu za uporabo plačat....
Kje to piše, da bo windows brezplačen eno leto?
--------------------------------------
"The greatest gift of life is friendship, and I have received it."

Kupi poceni iz tujine brez davka
Default avatar

Robi...

preberi si pogoje je napisal/a:
Support in updejte bo potrebno plačat! Preveri na Microsoftu, jaz sem jih poklical, ker nisem razumel za kaj točno gre. Verjetno veš vsaj to kaj pomeni, če nimaš updejtanih winov.
In kaj to pomeni ?
Default avatar

Robi...

Novost bo pričakovano mogoče namestiti tudi na pametne mobilne telefone in tablične računalnike Windows Phone, ki trenutno poganjajo mobilni operacijski sistem Windows Phone 8.1. Microsoft se je pri operacijskem sistemu Windows 10 odločil za podobno cenovno politiko kot Apple za njegov OS X. Računalniški gigant bo namreč vsem uporabnikom licenčnih operacijskih sistemov Windows 7, Windows 8.1 in Windows Phone 8.1 omogočil brezplačno nadgradnjo na Windows 10. Microsoftova ponudba bo ostala v veljavi eno leto od uradne izdaje novosti, nato pa bodo morali uporabniki za novi sistem plačati. Koliko bo znašala maloprodajna cena operacijskega sistema Windows 10, pa žal še ni bilo razkrito.
http://www.racunalniske-novice.com/novi ... lacno.html
Default avatar

mesec in pol

Jaz ga uporabljam že mesec in pol.Takrat mi ke ponudilo samo in se je iz osmice updejtal na 10.
Default avatar

modrival

Robi... je napisal/a:
preberi si pogoje je napisal/a:
In kaj to pomeni ?
To pomeni, da bi šlo za največji svetovni nateg, ki zagotovo ne bi šel skozi, saj ljudje niso tako razumeli in nikjer kaj takega ne piše.
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

modrival

mesec in pol je napisal/a:
Jaz ga uporabljam že mesec in pol.Takrat mi ke ponudilo samo in se je iz osmice updejtal na 10.
takrat je bila na volju preizkusna verzija in verzija za razvijalce.
.
.......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet...
...........................................................................................................................................................................................
Default avatar

mesec in pol

Točno ta verzija je bila kot je sedaj.Enako mi je ponudilo update na dveh računalnikih s tem,da je bil en win 7 ta je sedaj po 29.7. a drugi je bil win 8. in ga je pred mesecem in pol.
Default avatar

Windows

Ne rabis imeti win7 ali 8.0/1. Lahko zastonj presnames in na novo nalozis windowse, le ikona podobna genuine se bo prikazovala med kockami v start meniju. Pa miim da ne bos deležen vseh funkcij... Ne bo pa ti noben tezil za nelegalne windowse
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

Kolikor je meni znano (zaenkrat MS teh zadev se ni uradno pojasnil) naj bi "Windows as a Service" nosil - podobno kakor Office - ime Windows 365.

Fazit: Windows 10, o katerem je govora sedaj, lahko vsak uporabnik legalnie razlicice sedmice ali osmice nadgradi na 10 do 29.7.106 brezplacno. Sicer jo lahko kupi. Medtem ko naj bi Windows 365 (ki sedaj se ni uradno predstavljen koncept) res bil placljiv v obliki narocnine.
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

modrival

Točno ta verzija je bila kot je sedaj.Enako mi je ponudilo update na dveh računalnikih s tem,da je bil en win 7 ta je sedaj po 29.7. a drugi je bil win 8. in ga je pred mesecem in pol.
Dobro dobro, saj ni pomembno, zate je pač bila, za nikogar drugega pa ne, ker je izšla včeraj in se ne bomo sekirali okoli tega...
.
Default avatar

Desiderius_da_Pietri

To bi pomenilo, da pri Microsoftu v mesecu in pol niso naredili nobene spremembe. Se res zavedate, kake neumnosti pisete?!?
________________________________________________________________________________________________________
» Respect My Existence or Expect My Resistance! « (Kdo sem?)
Default avatar

Gunnar

očitno si bilo na slow ringu... jst sem mel v priblizn enakmu obdobju najmanj 8 razlicnih buildov na fast ringu.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar

prodajatebuce

Ne prodajat buč. Nadgradnja na Windows 10 bo zastonj 1 leto. To pomeni da danes lahko nadgradite na Windows 10 zastonj in imate legalno licenco ZA VEDNO. Po enem letu pa brezplačna nadgradnja ne bo več možna. Drugače povedano, kdor nadgradi v roku enega leta dobi Windows 10 brezplačno.

Ko enkrat nadgradiš na Windows 10 je tvoj za vedno, ničesar ne bo potrebno plačevat naknadno. Sem bil v času razvoja v kontaktu z več člani MS ekipe in še vedno sem za Windows Phone 10, zato vem te zadeve iz prve roke.
Default avatar

Gunnar

prodajatebuce je napisal/a:
Ne prodajat buč. Nadgradnja na Windows 10 bo zastonj 1 leto. To pomeni da danes lahko nadgradite na Windows 10 zastonj in imate legalno licenco ZA VEDNO. Po enem letu pa brezplačna nadgradnja ne bo več možna. Drugače povedano, kdor nadgradi v roku enega leta dobi Windows 10 brezplačno.

Ko enkrat nadgradiš na Windows 10 je tvoj za vedno, ničesar ne bo potrebno plačevat naknadno. Sem bil v času razvoja v kontaktu z več člani MS ekipe in še vedno sem za Windows Phone 10, zato vem te zadeve iz prve roke.
dobi, samo ne tist k uporablja enterprise verzijo 8ke al pa rt pa insiderji k izstopijo iz programa windows insider zdej k so uradno zunej pa nimajo original licence za w 7/8.
¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨

·uʍop əpısdn əɥʇ

Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken.

Iä! Iä! Cthulhu fhtagn!

Gosturnca u solat še ni konc sveta.
Default avatar

Kajpa

Kaj pa mislite glede Pravilnika o zasebnosti? Nekje sem prebral da je to bolj pravilnik o antizasebnosti, saj naj bi Microsoft zbiral ogromno podatkov o uporabnikih Win10 (bistveno več kot npr. o oporabnikih Win7)....