Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Instalacija skenerja hp

Instalacija skenerja hp

Tiskalnik hp normalno tiska, vendar ne morem skenirati dokumentov iz tiskalnika v računalnik. Ne poznam pa postopka, kako instalirati skener. Prosim za vašo pomoč. Hvala.

Skenerja ne instaliraš posebej, ampak rabiš program s katerim skeniraš.
Recimo prejšnja verzija ACDSee (import from skener)ali pa greš na nadzorna plošča – Naprave in tiskalniki ter potem med možnostmi tega tiskalnika najdeš možnost skeniranja.

Pri hp tiskalnikih se včasih ne da inštalirat programa za upravljanje tiskalnika oz le tega ne izvede do konca in potem so težave s skeniranjem.

Zraven tiskalnika imaš namestitveni cd ali si snameš ustrezen program iz njihove strani za svoj tiskalnik. Največkrat stvar ne deluje, če imaš ninstal. 64 bit windows.

Kateri model tiskalnika imaš in kateri win.?

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]

Pa saj je program verjetno zraven in če je skener pravilno naeščen se da iz večine programov potem skenirat.
Kaj naj ti pa povemo, vzstavi namestitveni CD, zaženi instalacijo, poveži preko USB-ja z računalnikom takrat ko vodič instalacije to zahteva. Če je Wi- fi, moraš bit še bolj dosledna, ker zna bit, da ti bo printer delal, skener pa ne.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Imam model deskjet 3050A


Jaz vedno instaliram 64bit sistem in pri novejših Winsih, tam od 7 naprej, ne rabim CD z gonilniki, ker ima Win že sam vgrajene gonilnike ali pa jih sam potegne z neta.
Gre pa tudi tu skenirat: http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/scan-a-document-or-photo-with-windows-fax-and-scan


Jaz vedno instaliram 64bit sistem in pri novejših Winsih, tam od 7 naprej, ne rabim CD z gonilniki, ker ima Win že sam vgrajene gonilnike ali pa jih sam potegne z neta.
Gre pa tudi tu skenirat: http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/scan-a-document-or-photo-with-windows-fax-and-scan%5B/quote%5D
Meni žal ne dela, želi imet nameščen gonilnik WIA, ki ga pa noče namestit od nikoder, ne iz cd-ja, ne iz neta 🙁

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Kateri tiskalnik ?

Novejše tiskalnike je pa res treba instalirat iz CD-ja in slediti navodilom, ki so zapisana na CD-ju.


Jaz vedno instaliram 64bit sistem in pri novejših Winsih, tam od 7 naprej, ne rabim CD z gonilniki, ker ima Win že sam vgrajene gonilnike ali pa jih sam potegne z neta.
Gre pa tudi tu skenirat: http://windows.microsoft.com/en-us/windows7/scan-a-document-or-photo-with-windows-fax-and-scan%5B/quote%5D
Meni žal ne dela, želi imet nameščen gonilnik WIA, ki ga pa noče namestit od nikoder, ne iz cd-ja, ne iz neta :([/quote]

Gonilnik WIA je vdelan v sistem od XP in novejše. Omogoča optično branje brez aplikacije. Torej ti tu nekaj ne štima,imaš originall windows redno posodobljen?

Kot sem že rekel in tudi Robi pravi, poskušaj z namestitvenim CD – jem. Še prej pa odinštaliraj kar si namestil, skupaj z gonilniki.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................


Ja, treba je seveda najprej tiste gonilnike, ki jih namesti Win, odstraniti in potem z neta potegniti najnovejše ter potem namestiti.
Če se gre za starejši tip tiskalnika. Pri novem pa uporabiš priložen CD.


Kateri tiskalnik ?

Novejše tiskalnike je pa res treba instalirat iz CD-ja in slediti navodilom, ki so zapisana na CD-ju.[/quote]

Ma stari hp M1120mfp.
Originalni program ima nekaj več možnosti za upravljanje in se ga ne da namestit.
Sem pa sedaj ponovno probal zaganat “faksiranje in optično branje Windows” in začuda danes dela, čeprav najprej zajamra, da bo skeniranje izvedel s prevzetimi nastavitvami.
Če pa želim skeniranje zagnat preko “tiskalniki in faksi” pa ne gre, čeprav je od začetka delalo tudi tam.

Čudo božje….

******** [i]Ne govoriš ničesar, o čemer je vredno govoriti, če s tem nikogar ne vznemiriš. (Galvin K.)[/i]


Kateri tiskalnik ?

Novejše tiskalnike je pa res treba instalirat iz CD-ja in slediti navodilom, ki so zapisana na CD-ju.[/quote]

Ma stari hp M1120mfp.
Originalni program ima nekaj več možnosti za upravljanje in se ga ne da namestit.
Sem pa sedaj ponovno probal zaganat “faksiranje in optično branje Windows” in začuda danes dela, čeprav najprej zajamra, da bo skeniranje izvedel s prevzetimi nastavitvami.
Če pa želim skeniranje zagnat preko “tiskalniki in faksi” pa ne gre, čeprav je od začetka delalo tudi tam.

Čudo božje….[/quote]

Pri teh starih rečeh je včasih fora, da moraš že pred namestitvijo zagnat združljivost s starejšim sistemom.Mi je ratalo tako namestit nek star geniusov skener na windows 7, za katerega sem našel nek x gonilnik na internetu, ker originalnih več ni bilo za novejše windowse. In zadeva človeku še danes deluje brez težav.:))

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

New Report

Close