Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek 12 letnik in čelada

12 letnik in čelada

12 letnik mi teži, da je on še edini iz razreda, ki se vozi s kolesom in ima na glavi čelado. Ne živimo v mestu, ceste imamo res zelo neprometne, pa vseeno se po njih vozijo avti. Vozi se kratke razdalje od doma do igrišča, do prijateljev, do trgovine, vse v radiu 1000m.

A mu res za brez veze težim??

Dokler nima 14 let je obvezna! Če mu že ni mar za razbito glavo.
http://www.policija.si/index.php/component/content/article/156/801-varno-na-kolo

ja itak.
IN da mu ne bi težila niti za čelado,cigarete,travo,seks z vsako punco itn

Ne oziraj se nanj. Ti bo hvaležen ko se bo enkrat zložil.

ti kr teži naprej.
čelada bi mogla bit obvezna ne glede na leta, na kolesu, motorju, skiroju itd…preveč prometa je povsod.
res se čudim tudi, da ni obvezna na motorju 25ki.

isto je pri nas,ampak jaz vztrajam.Sin mi pravi da ga ostali zafrkavajo, ker so frajerji in ne nosijo čelade.Pa nič jih ne izuči,, ko je en izmed sošolcev padel z kolesom in če ne bi takrat imel čelade….To se je naredilo v 6.razedu,zdaj pa so 8 razred, pa vsi brez.Prav bi bilo da je čelada obvezna za vse in skoz, sam ko se policajem ne bi dalo to kontrolirat in kaznovat.

Ok, težim še dalje, saj itak sem bila že 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} odločena, da brez čelada ni kolesa, ampak se mi zdi, da se te dni res zapenjamo z njim za vsako figo. Enkrat se zapne z možem, enkrat z mano. Non stop! In pol se sprašujem ali sva res najbolj stroga “tastara”, ko vidim njegove sošolce brez čelad, ko šibajo mimo hiše……

Očitno ga je puberteta na polno zgrabila :-)…………juhu,…..naslednjih nekaj let…….

Če je čelada res obvezna do štirinajstega, potem nima kaj.
Drugače je pa ta kolesarska čelada res brezveze, saj pokriva le vrhnji del glave. Če že, bi morala biti vsaj kot smučarska.
Moji otroci se po vasi vozijo brez, starejša dva jo pa tudi na daljše ture le redko natakneta. Ne težim, sem jaz tudi brez, smo pa bolj vikend kolesarji, ne več kot 500km/leto.
Na smučeh in motorju pa ni heca, čelada obvezna.

Tudi po njegovem samo pusike nosijo. Jaz vztrajam,samo sem opazila,da si jo da “za vogalom” dol.
Pol pa razgovori…

Če je tako brezveze, zakaj jo pa nosijo vsi najboljši kolesarji, vključno s svetovnim prvakom v kolesarstvu?
Žal pa je res, da so sovrstniki lahko zelo kruti…

Mislim, da imate napacno predstavo. Pri nesreci z avtomobilom bo celada bolj klavrna pomoc. Poskusite fantu razloziti najprej, kaj celada sploh je – to ni nekaj, kar bi nas varovalo (in obvarovalo), pac pa pripomocek, ki v primeru nesrece za nekako “eno poskodbeno stopnjo” (lahka, srednje huda, zelo huda, smrt) ublazi poskodbe glave. In nato naj sam premisli, ali res zeli ob vsakem nerodnejsem padcu na “sivanje glave” in zaradi tega pokvarjeno frizuro in povezano glavo… kar ga bo prikrajsalo za marsikako ples in zaljubljeno obcudujoc dekliski pogled. 😉

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Tukaj pa res ni kaj za diskutirat. S kolesom se voziš s čelado na glavi! Te ne silim nosit čelado. Ni problema, lahko greš na igrišče brez čelade. Peš! 😉 Če te pa vidim, da daješ čelado z glave (ali če zvem kako drugače), si za naslednjih xxx dni brez kolesa. Pešcem (vsaj zaenkrat) ni treba nosit čelad. Na izbiro imaš torej kolesarjenje s čelado na glavi ali peš hoja brez čelade.

Pri nas takih diskusij nismo nikoli imeli. K sreči. Sinova sta stara 12 in 16 in oba avtomatično na glavo natakneta čelado, ko iz garaže vzameta vsak svoje kolo. Njuni vrstniki se nekateri vozijo s čeladami nekateri brez, o kakšnem zafrkavanju pa do sedaj ni nihče poročal. Je pa tudi res, da od kar imava otroke, tudi midva z možem vedno uporabljava kolesarske čelade. Sva se navadila, ko je bil starejši sine še malček. Ko otroku razlagaš, da nosimo čelado, da nam čuva glavo, sva se vsaj midva počutila malo čudno, da bi potem midva ne želela očuvati najini glavi in bi šla kolesarit brez. Ko se je rodil mlajši sine, sva že ponotranjila zadevo in nosiva čeladi, tudi če ni otrok zraven. Na podoben način sva začela pri smučanju nosit čelade, ko smo začelu na smučišče hodit skupaj z otrokom.

Zelo pametno, najboljša vzgoja je zgled.

New Report

Close