Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Rajši imam peklensko vročino kot pa sibirski mraz

Rajši imam peklensko vročino kot pa sibirski mraz

Če že primerjam ta dva vremenska ekstrema, imam še vedno rajši peklensko vročino (+35°C), kot pa sibirski mraz (-15°C). Vročino veliko bolje prenašam kot pa mraz.

Kaj je vam “ljubše”?

Oboje, poleti 30+ in pozimi 15 ali 20- …

Ne maram pa poletij s temperaturo pod 20 in zim s temperaturo 10+..

Jst se čist dobro prilagajam. Ko je vroče se kopamo in bedimo do polnoči, ko je mraz in sneg se sankamo in smučamo. Nad ničemer se ne pritožujem. Ubija me edino večdnevni dež.

Odločila bi se za -15. Absolutno lažje bi prenesla (ne ravno lahko), kot 35+. Kar je nad 30, zame ni več prijetno poletje. Tudi mlačnih zim ne maram.

Podpis,
točno tako. Pa še snega v hribih…. da škripa.

Podpis,
točno tako. Pa še snega v hribih…. da škripa.[/quote]

Kičasto … pa da je še polna luna in škriplje sneg pod stopali :))) Ga skoraj ni lepšega sprehoda, OK, pričakati na plaži sončni vzhod se lahko primerja 🙂

absolutno -15°

dam gor en topel pulover, kaksno grelno blazinico v roke, si skuham vroc caj, v narocje pa topel laptop in uzivam… zunaj malo hitreje zakorakam po skripajocem snegu in je takoj toplo

pri +35° je pa vse muka, vsak poskus hlajenja organizma ima posledice (bolece grlo, uho, glava, itd.) 🙁

Evo, še ena taka. Ne maramo zime, če je le možno, pobegnemo takrat na počitnice, nekam na toplo, da smo lahko v kratkih rokavih, da se lahko kopamo – tudi ne smučamo. Samo sankamo in drsamo, pa še to ne v ekstremnem mrazu, ker ga ne maramo.

Čeprav toliko ekstremnih visokih temperatur, da požge vse rastlinje na celinsem delu Slovenije, da je treba zelenje dodatno zalivat da preživi ne maram, ker nevihte ne zalijejo dovolj, pa tudi zato ne, ker je velika nevarnost samovžigov v naravi, ipd. Tam do 30 stopinj je čisto OK, sploh v našem podnebju, kjer je relativna vlaga precej visoka. V kakšni severi Afriki mi pa ni problema zdržat tudi 40-50 stopinj nekaj časa zunaj, ker je suha vročina.

Raje mraz, kot vročino. Če je mraz, se oblečeš toplo in gre. KO ti je vroče, se pa ne moreš slečt do golega.

Vsekakor vročina, sovražim mraz in zimo.
Tudi če bi biklo stalno tako, kot je sedaj, bi mi bilo čisto v redu. Itak mi ni jasno vse to jamranje, je poletje in meni se ne zdi nič posebej vroče.

Dnevi so mi predolgi. Ne maram sredi dneva bunkersko zapečatenega stanovanja. Ne maram mrčesa. Ne maram sesti v razgred avto, da si roke skoraj opečeš na volanu. Ne maram klime. Ne maram sonca, da mi nabija v glavo.
Ne maram, da mi je še voda iz pipe pretopla.

Rada imam kratke dneve, sveža jutra, meglice na travnikih, vonj in barve jesenskega gozda. Sončni dan po sveže zapadlem snegu. Rada se toplo oblečem. Rada se vrnem v stanovanje, kjer še diši po toplem. Rada imam vroč čaj z limono, vročo juhico in vroč golaž. Rada imam topel avto z natavljenim pihanjem na noge.

Suma sumarum – vsi drugi meseci so mi ljubši kot obdobje od srede maja do srede septembra.

New Report

Close