Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vam je bilo kdaj žal, da nimate otrok?

Vam je bilo kdaj žal, da nimate otrok?

Vprašanje za tiste, ki ste se zavestno odločili za življenje brez otrok. Vam je bilo pozneje kdaj žal za to? Kaj ste pogrešali?

Prevladuje nek mit, kaj pa boš na stara leta. samo koliko pa je starejših, ki otroke imajo, pa z njimi skoraj nimajo stika, ker imajo mladi svoje življenje ali živijo kje v tujini ipd.

Ne. Drugače pa kot vse ostalo ima svoje pluse in minuse.

…ki nimajo stikov z otroki, so si ponavadi sami krivi.
Ker od otroštva naprej niso zgradili ljubečih stikov z otroki.Starši so tisti, ki morajo dati vzgled otrokom , jih naučiti medsebojnega druženja in povezovanja.Tudi med brati in sestrami.

Če je tak odnos zgrajen, ostane tak do konca.Seveda so meje.Zdrave meje ljubečega odnosa.

nova
Uredništvo priporoča

Mi je žal, da imam samo enega otroka.

Srečna in vesela sem, da imam tri.Že odrasle.

Ne, nikoli mi ni žal, da se nisem odločila imeti otrok. Niti nikoli nisem imela želje. Ene punce se spomnim so v šoli tako vneto tiste dojenčke plastične okrog vlačile pa razlagale kako bodo mamice. Meni ni bilo nikoli do tega. Nikoli nisem govorila , da bom imela otroke, nikoli si tega nisem želela. Ne pri 10ih, ne pri 20ih, ne pri 30ih, ne pri 40ih.
Je pa tečno, ko si tam okrog 35, nekje po 30tem že začnejo na polno težit kdaj boš imela otroke, zakaj jih še nimaš in tako naprej. Potem pa po 40tem počasi dajo mir.

…da imam samo dva.

kaj pa čakaš, našopaj jih še…

ne nikoli mi ni bilo žal, da ju imam. Ob njiju spet podoživljam svoje otroštvo, sem boljši človek in ju nimam z razlogom, da bosta na starost skrbela zame. Ko gledam prijateljice ali znanke, ki so pri 50 letih samd brez partnerja in brez otrok tudi ena ne uživa ampak so vse postarane tako po videzu kot v mišljenju. Jaz pa grem kokr tok v korak s časom, otroc me učijo novodobne tehnologije ter kaj je in in kaj avt, skratka jaz vidim več plusov kot minusov će imaš otroke.

Nisem se zavestno odločila, da ne bom imela otrok, pač so se stvari v življenju tako obrnile, da jih nimam.
Ja, občasno mi je bilo malce žal, tudi zdaj, ko prijateljice že dobivajo vnuke, mi je včasih. Ko slišim kje za kakšne probleme z otroki, pa pomislim, no to mi je bilo pa prihranjeno. Načeloma pa o tem kaj dosti ne razmišljam, pri 55 letih nima smisla, ker se tako ne da nič več spremeniti.
Nikoli nisem pa razmišljala, da bi bilo fajn imeti otroke za kakšno pomoč ali uteho na stara leta. To se mi zdi čisto mimo razlog za imet otroke…

Ja mi je žal, žal ker sem v nekem trenutku zaradi spleta okoliščin odšla na pot, ki nima povratka, moški imajo to možnost :((

Tole so pa neumnosti. Če so tvoje prijateljice take, ne misli, da so vse ostale ženske take.
Nisem postarana, ne po mišljenju, ne po videzu. Srečo imam, da nisem zgarana kot marsikatera druga, ki ima otroke. Katere novodobne tehnologije pa ti obvladaš? Zdaj kake igrice na računalniku in obvladanje le teh, se mi ne zdi ravno nekaj nujnega in potrebnega. Še kaj drugega koristnega obvladaš, kar me brez otrok menda ne obvladamo? Verjamem, da obvladaš filme na netu, muziko na netu pa take zadeve. Tega res ne obvladam. Pa ne zato, ker nimam otrok, ampak zato, ker me to ne zanima.
Drugače pa prijateljice vedo, da jih imaš za take butaste in zaostale?

V kolikor dejansko tako misliš, super, če si pa lažeš (to veš le ti), pa bo še hudo s teboj!

Zakaj bi lagala? Zakaj bi bilo hudo z mano? Res ne vem od kje ti ideja, da lažem?

Zakaj bi lagala? Zakaj bi bilo hudo z mano? Res ne vem od kje ti ideja, da lažem?[/quote]

Ni ideja, je izkušnja. Saj ti pravim, da super, če dejansko in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} veš, da je odločitev prava.

Izkušnja? Aja tvoja. Ja, glej, če imaš ti take izkušnje, še ne pomeni, da smo vsi tako kot si ti.
Seveda vem, da je odločitev prava in 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prava in nikoli niti malo nisem podvomila vanjo. Nikoli.

Zakaj pa pol debatiraš z njo, saj ti je v postu lepo vse napisala?

Zakaj pa pol debatiraš z njo, saj ti je v postu lepo vse napisala?[/quote]

Če te kdo ogovori, je vljudno, da odgovoriš.

Ne ni mi bilo nikoli žal.
Je pa neprijetno, ko sem bila še v 30ih so mi na polno težili, da naj imam otroke. Če sem rekla, da jih ne želim pa so sledile pridige, da mi bo pa potem žal. Ne ni mi žal, nikoli mi ne bo žal.

V kolikor dejansko tako misliš, super, če si pa lažeš (to veš le ti), pa bo še hudo s teboj![/quote]

Pa saj ti piše, da super če si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, problemi bodo, če nisi. Torej ti jih sigurno ne boš imela, zato je debata in prepričevanje brezveze ali pač …….

Kako veste, kaj vam bo življejnje še prineslo, da ste lahko tako 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Meni se zdi tako razmišljanje malo mimo, pač živiš kot najbolje znaš in iz danih situacij narediš življenje lepo življensko inventuro pa delamo pred koncem, takrat bo tako vprašanje relavantno, pri 30,40,50,60….je pa butasto.

V kolikor dejansko tako misliš, super, če si pa lažeš (to veš le ti), pa bo še hudo s teboj![/quote]

Pa saj ti piše, da super če si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, problemi bodo, če nisi. Torej ti jih sigurno ne boš imela, zato je debata in prepričevanje brezveze ali pač …….[/quote]

Ti si njena odvetnica ali kako?

Zakaj bi mi bilo pa žal, da nisem imela nikoli otrok?

Pa saj ti piše, da super če si 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, problemi bodo, če nisi. Torej ti jih sigurno ne boš imela, zato je debata in prepričevanje brezveze ali pač …….[/quote]

Ti si njena odvetnica ali kako?[/quote]

Ne, sem nekdo, ki ga je življenje naučilo, da največ škode naredijo odločitve za ali proti otrokom.

Ok, verjamem, da pišeš iz izkušenj in si si največ škode naredila, ker si se odločila ZA otroke. Samo jaz ti žal ne morem pomagat.

New Report

Close