Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nesrečno razmerje vs samka sreča.

Nesrečno razmerje vs samka sreča.

Jap,to je razlog zaradi katerega je vedno več samskih.Takšno razmerje te iztroši,emocionalno in fizično.Izsrka ti vso voljo,srečo in motivacijo.Odkar sem samski je moje življenje tako preprosto.Nobenih dolgov,umetne emocionalne psiho drame.Zdaj uživam,pa imam komaj 30 let.Trenutno sem na pavzi in bom dobro prečekiral žensko preden grem spet v razmerje z manipulatorko.Mame ste slabo vzgajale vaše hčere,se vidi,da jih je večina rastla z odsotnostjo očeta ali pa ste jih napajale z vašo emocionalno psiho dramo,ker današnje mlade ženske nimajo respekta do moškega kot avtoriteto in steber razmerja.

Do sem dobiš moj podpis in vse je identično pri meni, edino jaz sem ženska.

Kar se ostalega tiče pa verjetno kot moški pač ne veš, kakšne copatarje so mame vzgojile in s tem imamo pač določene ženske problem. Moški, ki je copata in dobesedno prileze z mamine joške na partneričino, pač ne more biti steber nekega razmerja, žal. Vem, da bo težka, a sem prepričana, da bom tam zunaj enkrat v prihodnosti našla kak osamljen primerek samozavestnega moškega, ki bo res lahko steber.

Do sem dobiš moj podpis in vse je identično pri meni, edino jaz sem ženska.

Kar se ostalega tiče pa verjetno kot moški pač ne veš, kakšne copatarje so mame vzgojile in s tem imamo pač določene ženske problem. Moški, ki je copata in dobesedno prileze z mamine joške na partneričino, pač ne more biti steber nekega razmerja, žal. Vem, da bo težka, a sem prepričana, da bom tam zunaj enkrat v prihodnosti našla kak osamljen primerek samozavestnega moškega, ki bo res lahko steber.[/quote]

Ti dam prav.Jaz sem resda pisal iz svojega zornega kota,mogoče malo preveč posploševal,se pa strinjam,da so ženske po drugi strani soočajo z moškimi,ki jih ti opisuješ.Imam par takih kolegov,ki so glasni,ko pa pride žena domov pa samo čakajo na navodila,ne znajo voditi,biti steber.Jaz se zavedam,da ste ženske emocionalno vodene,da drugače vidite določene stvari,naloga moškega je,da ostane trdno prizemljen,ker s tem tudi njo prizemji,to je balansiranje razmerja,če se to ne zgodi gredo zadeve v ekstreme.
Problem s katerim sem se jaz soočal so ženske,ki namerno igrajo psihološke igre,manipulirajo in dramatizirajo.Takšne ženske ne moreš usmerjati,ker je psiho.

Sam si si krvi, da si vztrajal v vezi, ki ti je pobrala vso energijo, da boš zdaj opravičeval spet sebe zakaj je luštno biti brez partnerja. Vsi smo skoraj naleteli na človeka, ki nam je pil energijo vendar nekdo naredi hitro konec se zamisli nad sabo in ne kaže na ljudi zakaj bo zdaj sam. To gre meni blazno na živce. Če hočeš biti sam bodi ni nič narobe samo ne bodi sam zaradi drugih ljudi, ker s tem si samo prekleto dvoličen do sebe.

Veš, ko boš začel razlikovati med avtoriteto in spoštovanjem, boš na dobri poti zdravega razmerja. Če želiš pa trdno dno oz. temelj razmerja, je pa zaupanje v prvi vrsti, ki razmerje gradi ali pa podira, ne pa egoistični moški, ki meni, da je avtoriteta pogoj za spoštovanje ali celo steber razmerja.

Daj mi tole okrog dolgov razloži – ona jih je delala, ti si temu prikimaval, potem pa še plačal in ko sta šla narazen, si ti za vsak slučaj vse njene dolgove poplačal, čeprav se ti dolgovi tebe sploh niso tikali, ker praviš, da si sedaj brez dolgov? Nekam švoh argumente si navedel za vse skupaj, sploh pa, ker imate možnost, da v dramo sploh ne padete oz. bi človek pomislil, da vam celo gode, da v neki drami celo potiho uživate, če vztrajate v takšnem odnosu v nedogled. Na koncu so potem itak vsi drugi krivi.

Kako boš pa to čekiral? Ji boš dal najprej pisni test, potem pa še nekaj praktičnih nalog?

p.s. če uživaš, ob tem menda ne pogrevaš neke drame, ker nimaš kaj drugega početi ob uživanju?

Uf,ti pa najedaš.Trolaš kot,da si bila zraven a pojma nimaš kaj sploh govoriš.Sorry ampak s si ti sploh prebrala kar sem napisal?Tipično manipuliranje,preusmerjaš temo in želiš izpasti racionalno odraslo,hvala za odgovor mati tereza.

Ženska ne bo do tebe gojila spoštovanja samo zato, ker si pač moškega spola. Strinjam se, da obstaja kar dosti manipulatork. Ampak tvoj glavni problem je, da se pustiš (si se pustil) manipulirat. Ženske to hitro opazimo. Ta lastnost je všeč preračunljivkam in določen čas tudi nezrelim ženskam, zrele ženske se pa takim moškim navadno izognemo.
Če želiš v prihodnje ok razmerje, ti priporočam, da pri sebi predelaš, zakaj si dopustil, da se je ženska psihično izživljala nad teboj.

V zdravem razmerju tudi ni ene ‘avtoritete, ki bi usmerjala’ in enega stebra. Je medsebojno spoštovanje (obojestransko!), odgovornost za razmerje nosita oba, smer nadaljnje poti je stvar skupnega dogovarjanja in kompromisov, probleme se pa rešuje z odkritim pogovorom.
Kako veš, da imaš opravka s čustveno nezrelo žensko?
1. Če trmari in se na splošno obnaša kot otrok
2. Če ona ni nikoli ničesar kriva, ne prizna svojih napak in se nikdar ne opraviči
3. Če ne želi biti enakovreden partner v odnosu (v katerem koli vidiku že – zajema tudi finančno plat)
4. Če je rada ‘žrtev’
5. Če rada pogreva stare zamere, namesto da bi jih želela rešiti enkrat za vselej.
6. Če je pasivno agresivna.
7. Če je agresivna – besedno, fizično, kakor koli že.
8. Če ne brzda svojih odzivov in v afektu vpije, itd.

In tako dalje. Tega je še malo morje.

Še tole dodam: lepo je slišati, da ti je v življenju sedaj lepše. Želim ti vso srečo!

Vprašaj se zakaj si tako privlačil? drugače pa je zelo očitno da si naiven bolj kot devica pri 16.

Ženska ne bo do tebe gojila spoštovanja samo zato, ker si pač moškega spola. Strinjam se, da obstaja kar dosti manipulatork. Ampak tvoj glavni problem je, da se pustiš (si se pustil) manipulirat. Ženske to hitro opazimo. Ta lastnost je všeč preračunljivkam in določen čas tudi nezrelim ženskam, zrele ženske se pa takim moškim navadno izognemo.
Če želiš v prihodnje ok razmerje, ti priporočam, da pri sebi predelaš, zakaj si dopustil, da se je ženska psihično izživljala nad teboj.

V zdravem razmerju tudi ni ene ‘avtoritete, ki bi usmerjala’ in enega stebra. Je medsebojno spoštovanje (obojestransko!), odgovornost za razmerje nosita oba, smer nadaljnje poti je stvar skupnega dogovarjanja in kompromisov, probleme se pa rešuje z odkritim pogovorom.
Kako veš, da imaš opravka s čustveno nezrelo žensko?
1. Če trmari in se na splošno obnaša kot otrok
2. Če ona ni nikoli ničesar kriva, ne prizna svojih napak in se nikdar ne opraviči
3. Če ne želi biti enakovreden partner v odnosu (v katerem koli vidiku že – zajema tudi finančno plat)
4. Če je rada ‘žrtev’
5. Če rada pogreva stare zamere, namesto da bi jih želela rešiti enkrat za vselej.
6. Če je pasivno agresivna.
7. Če je agresivna – besedno, fizično, kakor koli že.
8. Če ne brzda svojih odzivov in v afektu vpije, itd.

In tako dalje. Tega je še malo morje.[/quote]

Se ne strinjam.Enakovredna razmerja ne obstajajo,oziroma so obosjena na propad.Spoštovanje ja,enakovrednost pa ne,ker je moški v normalnem razmerju vedno steber in avtoriteta.

Analfabet bo mene obsojal.

Uf,ti pa najedaš.Trolaš kot,da si bila zraven a pojma nimaš kaj sploh govoriš.Sorry ampak s si ti sploh prebrala kar sem napisal?Tipično manipuliranje,preusmerjaš temo in želiš izpasti racionalno odraslo,hvala za odgovor mati tereza.[/quote]

Nič nisem preusmerila. Napisal si, da si sedaj brez dolgov, ko si sam in da boš naslednjo prečekiral. In sem prosila za razlago.
Ker pa ne znaš odgovoriti niti iz naslova, kar si sam napisal, so zato tvoji argumenti še toliko trhlejši.

Še enkrat bom pa poudarila, da je velika razlika med avtoriteto in spoštovanjem in da je trdni temelj odnosa ponavadi zaupanje.
Mogoče si pa zamešal tudi, da če te kdo postavi pred dejstvo, čeprav z vprašanji, ki se nanašajo na tvoj tekst, zamenjuješ z manipulacijo. Ker ostajaš brez odgovora oz. ne znaš utemeljiti ali pa razložiti svojega povedanega, ko dobiš vprašanja.

Ženska ne bo do tebe gojila spoštovanja samo zato, ker si pač moškega spola. Strinjam se, da obstaja kar dosti manipulatork. Ampak tvoj glavni problem je, da se pustiš (si se pustil) manipulirat. Ženske to hitro opazimo. Ta lastnost je všeč preračunljivkam in določen čas tudi nezrelim ženskam, zrele ženske se pa takim moškim navadno izognemo.
Če želiš v prihodnje ok razmerje, ti priporočam, da pri sebi predelaš, zakaj si dopustil, da se je ženska psihično izživljala nad teboj.

V zdravem razmerju tudi ni ene ‘avtoritete, ki bi usmerjala’ in enega stebra. Je medsebojno spoštovanje (obojestransko!), odgovornost za razmerje nosita oba, smer nadaljnje poti je stvar skupnega dogovarjanja in kompromisov, probleme se pa rešuje z odkritim pogovorom.
Kako veš, da imaš opravka s čustveno nezrelo žensko?
1. Če trmari in se na splošno obnaša kot otrok
2. Če ona ni nikoli ničesar kriva, ne prizna svojih napak in se nikdar ne opraviči
3. Če ne želi biti enakovreden partner v odnosu (v katerem koli vidiku že – zajema tudi finančno plat)
4. Če je rada ‘žrtev’
5. Če rada pogreva stare zamere, namesto da bi jih želela rešiti enkrat za vselej.
6. Če je pasivno agresivna.
7. Če je agresivna – besedno, fizično, kakor koli že.
8. Če ne brzda svojih odzivov in v afektu vpije, itd.

In tako dalje. Tega je še malo morje.[/quote]

Se ne strinjam.Enakovredna razmerja ne obstajajo,oziroma so obosjena na propad.Spoštovanje ja,enakovrednost pa ne,ker je moški v normalnem razmerju vedno steber in avtoriteta.[/quote]

V normalnem razmerju sta partnerja enakovredna.

Izbira je zelo kilava, ker tisto “srečno” je za nekaj časa čisto v redu, potem pa postane negiranje in laganje sebi in drugim. Jaz funkcioniram tako, da iz nesrečnega razmerja hitro izstopin, ne iščem krivcev, ne sodim, ne obsojam, ne sovražim zato moških in jih okarakteriziram za pras .. in se ne odločim za “nikoli več” … Izstopim ven, odtrpim in prebolim svoje, sem nekaj časa nesrečno samska, potem srečno samska in nato … je čas za novo srečno razmerje. Če temu tako ni, ponovi vajo. A če deluješ s tako miselnostjo, teh ponovitev sigurno ni prav veliko.

Se ne strinjam.Enakovredna razmerja ne obstajajo,oziroma so obosjena na propad.Spoštovanje ja,enakovrednost pa ne,ker je moški v normalnem razmerju vedno steber in avtoriteta.[/quote]

V normalnem razmerju sta partnerja enakovredna.[/quote]

Enakovrednost ne more funkcionirati,ker ni naravno.Je plod liberalne miselnosti,ki nima veze z realnostjo.

Potem imaš pa dve možnosti:

1. Da si najdeš žensko s slabo samopodobo, samo take ti ne boš dolgo spoštoval in kakšne velike sreče v tem odnosu ne bo.

2. Ali pa, da si najdeš žensko, ki ti bo zares pritrjevala, da si ti steber vsega in absolutna avtoriteta. V resnici te bo pa vrtela okrog prsta, da še vedel ne boš, da uresničuješ njene ideje in ne svojih. Samo taka bo s teboj predvsem zaradi koristi, kakšne iskrenosti in spoštovanja pa v tem odnosu ne bo. Enakovrednosti tudi ne, s tem da boš krajši konec potegnil ti. Lahko pa, da ti bo godila iluzija, da te partnerka zelo spoštuje in upošteva.

Pa malo se vprašaj, kaj se dogaja s tvojo samopodobo, da ‘moraš’ biti nekaj več od partnerke.

Te razumem, ampak kaj si pa pričakoval. babe imajo danes polno glavo tega feminiziranega bulšita, vsaj na zahodu. To, kar bi ti mel, to je možno v kakšni islamski državi. Ko se boš na zahodu ločil, ti bo še gate dol potegnila.

Dejstvo je tako, da se zahodnemu moškemu veza več ne splača, ker moški ne more izpolniti svoje provajderske vloge v razmerju s feminizirano žensko. Danes na zahodu sve zveze zgeldajo tak, da ded dela, kar baba hoče. zdaj je razlika samo v tem, ali že v štartu naletiš na tako, ki jje ubrisana in najeda, ali pa to šele kasneje odkriješ.

mene tudi zanima tisto z dolgovi

kako to, da te je baba v dolgove spravila

ja glej, če si pussy, ki mora s kešem razmetavat, da na babo vtis ustvari… če misliš, da se s kešem baba dobi, pol na tebe padajo samo keš##

V normalnem razmerju sta partnerja enakovredna.[/quote]

Enakovrednost ne more funkcionirati,ker ni naravno.Je plod liberalne miselnosti,ki nima veze z realnostjo.[/quote]

Ah, daj no, saj nismo v srednjem veku. Če pa že misliš, da enakovrednost ne more funkcionirati, zakaj ne bi bila ženska avtoriteta?

Lej, vesel bodi, da si samski in ne rini v nesrečo.
In ne soli pamet, kako so mame vzgajale svoje hčerke.
A zdaj so pa mame krive, da imaš ti smolo z babami.
Oh….. kam smo prišli.

Razmišljam o enakovrednosti….Odnos med moškim in žensko vidim kot nekaj dopolnjujočega, kjer dve različni kvaliteti tvorita kompleksno celoto… kot tvori celoto plesni par…. ali leva in desna roka…. ali sever in jug v kompasu…. ali noč in dan. Obe kvaliteti sta enakovredni, le da pride vsaka od njiju do izraza ob svojem času in na svoj način.
V zahodni kulturi, ki naravo z njenimi zakonitostmi vred izganja iz življenja, se nimamo več kje naučiti njenega vrednostnega vzorca. Od tod izvirajo pomešani pojmi in zmeda v odnosih…. kar se ne dogaja slučajno, ampak to je druga zgodba. Po naravi je moški bolj racionalen, ženska bolj čustvena… to je namenjeno dopolnjevanju, ne borbi za prevlado. Z upoštevanjem naravnih dejstev se enostavno uravnamo s tokom, zato se v lastni vlogi počutimo doma in ne ustvarjamo konfliktov.
“tragično…”, naletel si na manipulatorko… in življenje z osebnostno moteno partnerko je resnično pekel. Če se hočeš izogniti naslednji slabi izbiri, se boš moral poglobiti vase in ugotoviti, kaj v njej te je pritegnilo, da si rabil takšno izkušnjo.

Če bi bil tak steber, te malo psiho igric ne bi tolk iz tira vrglo, ker stebri jo prenesejo. Ti si bolj hišica iz kart, zato primerne pomije dobiš. Lahk se pa še naprej tolažiš, da je ona vse kriva.

Če bi bil tak steber, te malo psiho igric ne bi tolk iz tira vrglo, ker stebri jo prenesejo. Ti si bolj hišica iz kart, zato primerne pomije dobiš. Lahk se pa še naprej tolažiš, da je ona vse kriva.[/quote]

🙂

New Report

Close