Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Podaljšanje bolniške – koga obvestijo

Podaljšanje bolniške – koga obvestijo

Pozdravljeni.
Zaradi težje bolezni je bil podan predlog na ZZZS za podaljšanje bolniškega staleža. Zanima me ali zavarovalnica o podaljšanju obvesti mene ali pa odločbo pošlje zgolj zdravniku, ki je poslal predlog in dokumentacijo? Ali odločbo pošljejo tudi delodajalcu ali moram to storiti sama? V kakšnem času običajno rešijo zadevo; po pravilih zavarovalnice naj bi odločbo izdali v najpozneje v roku 8 dni.
Hvala.

Odločbo pošljejo tebi, osebnemu zdravniku in delodajalcu.

Obvestijo vse tri, ki si jih navedla. Včasih zelo pozno, tik preden je treba ali bi bilo treba v službo.

Ali pa celo nekaj dni po datumu, ko poteče prva bolniška… Vendar brez odločbe ne smeš v službo za tiste nekaj dni. Ostaneš doma in čakaš. Zlasti čez poletje se to dogaja.

Z delodajalcem se dogovori za morebitno koriščenje dopusta, če bo novo podaljšanje zavrnjeno 🙁

Ko stara odločba poteče, je namreč treba v službo in ne ostati tiho doma.

Z delodajalcem se dogovori za morebitno koriščenje dopusta, če bo novo podaljšanje zavrnjeno 🙁

Ko stara odločba poteče, je namreč treba v službo in ne ostati tiho doma.[/quote]

Vsekakor se dogovoriš, da koristiš dopust, če ne podaljšajo. Vseeno pa ne smeš delati, dokler ne pride odločba.

Z delodajalcem se dogovori za morebitno koriščenje dopusta, če bo novo podaljšanje zavrnjeno 🙁

Ko stara odločba poteče, je namreč treba v službo in ne ostati tiho doma.[/quote]Z delodajalcem naj se zmeni?Če.če.Ja tako zdravstvo pri nas.Jaz sem imela izkušnjo,ko so me poslali delati,pa hodila še na berglah..Šla k ortopedu.Napisal.Takrat je bila šele štala.Res hvala takemu zdravstvu,da se bom pa pogovarjala o dopustu z delodajalcem mi pa na kraj pameti na pride.Bo pa tožba.Če niso sposobni urediti dokumentacije v 3 tednih je žalost.

Pri meni se je zgodili, da je poleti zamujala nova odločba kar 11 dni. Ker so bili na dopustih. K sreči so v službi razumeli. Sem pa dobila pravni nasvet, da nikakor v tem času ne smem v službo. Ostati doma in čakati.

Z delodajalcem se dogovori za morebitno koriščenje dopusta, če bo novo podaljšanje zavrnjeno 🙁

Ko stara odločba poteče, je namreč treba v službo in ne ostati tiho doma.[/quote]

Vsekakor se dogovoriš, da koristiš dopust, če ne podaljšajo. Vseeno pa ne smeš delati, dokler ne pride odločba.[/quote]

Doma brez obvestila oz.dogovora z delodajalcem glede dopusta pa prav tako ne smeš 🙁

Res je! In če imaš zaj… delodajalca, naj…eš na celi črti. :o((((.

To, da moraš namesto bolniške koristiti dopust je, čisto izsiljevanje našega zdravstvenega sistema. Če si bolan in nisi zmožen za delo, ti pripada bolniška. Dopust ni namenjen temu. In zavlačevanje z odločbami in potem nasvet “zmenite se za dopust” – je samo izsiljevanje in šparanje na malih ljudeh.

Vseeno mi ni logično, da ne smeš iti delat, če nimaš odločbe. V bistvu moraš iti delat, ker nimaš razloga, da si doma 🙁

Če imaš razumevajočega delodajalca, še gre. Kaj pa če ga nimaš???

Če je samo zamuda pri izdaji odločbe (ne pritožba), je odločba itak od zadnjega dneva prejšnje odločbe naprej, tako da ni prekinitve v staležu.

Meni je sestra pri osebnem zdravniku prepozno poslala dokumentacijo na komisijo in je prišlo do take situacije, stara odločba je potekla, nove še ni bilo in ni mi ostalo kaj drugega, kot da se dogovorim za koriščenje dopusta, če bo nova odločba negativna. Ni bila in bolniška se je nadaljevala, ni bilo potrebe do vmesnega koriščenje dopusta.

Če je samo zamuda pri izdaji odločbe (ne pritožba), je odločba itak od zadnjega dneva prejšnje odločbe naprej, tako da ni prekinitve v staležu.

Meni je sestra pri osebnem zdravniku prepozno poslala dokumentacijo na komisijo in je prišlo do take situacije, stara odločba je potekla, nove še ni bilo in ni mi ostalo kaj drugega, kot da se dogovorim za koriščenje dopusta, če bo nova odločba negativna. Ni bila in bolniška se je nadaljevala, ni bilo potrebe do vmesnega koriščenje dopusta.[/quote]

No ja, sej to razumem… samo če je pa nova odločba negativna (kar je zadnje čase zelo velikokrat, ne glede na dejansko stanje bolnika – mene so poslali delat 5 dni pred porodniško z vsemi indikacijami zastoja rasti in grožnjo prezgodnjega poroda – po njihovem naj bi šla kar iz službe rodit oz. so mi tudi svetovali, naj koristim dopust), pa ti doma sediš in čakaš? In delodajalec ni preveč razumevajoč glede “zmišljevanja” pri dopustih? Si pa lahko še ob službo zaradi neupravičene odsotnosti z dela…

Z delodajalcem se dogovori za morebitno koriščenje dopusta, če bo novo podaljšanje zavrnjeno 🙁

Ko stara odločba poteče, je namreč treba v službo in ne ostati tiho doma.[/quote]

Vsekakor se dogovoriš, da koristiš dopust, če ne podaljšajo. Vseeno pa ne smeš delati, dokler ne pride odločba.[/quote]

Jaz sem se dogovoril za dopust, dobil ustno odobrenega in potem so mi pisal plave. Letel sem s krivdno odpovedjo in jo zdaj na sodišču zbijam.

New Report

Close