Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Napoved za odmero dohodnine od prejetih obresti

Napoved za odmero dohodnine od prejetih obresti

Banka mi je poslala obvestilo, da so mi nakazali dobra 2 eur obresti od obveznic KDH3, ki ustrezajo merilom za dolžniške vrednostne papirje in da sem dolžna posredovati napoved za odmero dohodnine od prejetih obresti.

Moram res ta 2 eur prijaviti in kakšen obrazec moram izpolniti?
Ne znajdem se.

Najlepša hvala, če bo kdo pomagal!

Napoved se do 28.2. vloži v primeru, če ste v preteklem letu dobili skupaj več kot 1.000 eur obresti.

ne, mislim, da sem dobila samo ta znesek, če se ne motim. Piše pa, da je treba to javiti za preteklo trimesečje, se pravi do 15.7.

ker je znesek majhen, ne bom nič javljala, pa tudi ne vem, ker obrazec bi morala izpolnit. ..

hvala in lp!

http://www.durs.gov.si/si/davki_predpisi_in_pojasnila/dohodnina_pojasnila/dohodek_iz_kapitala/obresti/davcna_obravnava_dohodkov_iz_kuponskih_obveznic_in_delnic/

Napoved je potrebno oddati ne glede na znesek in sicer do 15.7.2015. Obrazec dobiš na internetu in sicer napoved za odmero dohodnine od obresti za obdobje od _______ do ________. Če karkoli ne boš znala izpolniti priloži še fotokopijo obvestila iz banke.
Lp.

New Report

Close