Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Beseda Štajerska nezaželjena,zamenjuje jo beseda Podravje

Beseda Štajerska nezaželjena,zamenjuje jo beseda Podravje

Je še kdo opazil ta trend zadnjih dveh/treh let?Na vseh uradnih listih,spletu,medijih itd izginja beseda Štajerska,zamenjujejo jo z besedo Podravje.Meni so to zdi načrtn,kaj vi menite?

uturili so nam union pivo, zdaj pa še nam drugo ime davlejo

Ti pa mešaš hruške in jabolke.
Štajerska in Podravje pa nista sopomenki.
Podravje je le en del Štajerske.
In Celje, Trbovlje, Mozirje, Velenje … vse to je Štajerska, ni pa Podravje.

ah nehaj
gre za statistične regije
saj štajerska ni samo podravje
sem spada tudi posavje, zasavje, savinjska regija….

štajerska pač ni uradna pokrajina v sloveniji. zakaj bi se omenjala v uradnih listih?

Vseeno menim,da se Štajerska prevečkrat izpušča in zamenjuje z Podravjem,razumem razlike ampak se mi zdi kot,da se besede načrtno izogibajo oziroma ne uporabljajo.

Vseeno menim,da se Štajerska prevečkrat izpušča in zamenjuje z Podravjem,razumem razlike ampak se mi zdi kot,da se besede načrtno izogibajo oziroma ne uporabljajo.[/quote]
še enkrat
štajerska ni uradna pokrajina v sloveniji. kaj bi izraz počel v uradnem listu?
štajerska je samo ime stare avstrijske pokrajine iz avstroogrske, ki se je med ljudmi obdržal.

Trbovlje ni štajerska. Trbovlje je Zasavje.

-------------------------------------- "The greatest gift of life is friendship, and I have received it." [url=http://shrsl.com/?~93n6]Kupi poceni iz tujine brez davka[/url]

Vseeno menim,da se Štajerska prevečkrat izpušča in zamenjuje z Podravjem,razumem razlike ampak se mi zdi kot,da se besede načrtno izogibajo oziroma ne uporabljajo.[/quote]

Pa saj ti pravim, da mešaš hruške in jabolke.
Če se govori o Podravju se ve za katero območje gre.
Ko se govori o Štajerski pa večina misli, da smo pa potem to kar Mariborčani z okolico. Pa smo v resnici taki, ki sploh ne hodimo v Maribor, ker nimamo tam kaj iskati.
Štajerska – to so avstroogrske dežele, nič drugega. Avstroogrske je bilo pa konec 1918.
Če rečem, da sem Štajerka (glede na avstroogrske meje smo res Štajerci), ljudje kar sklepajo, da sem domača v MB. V resnici pa sploh nikoli ne hodim v MB.

Vseeno menim,da se Štajerska prevečkrat izpušča in zamenjuje z Podravjem,razumem razlike ampak se mi zdi kot,da se besede načrtno izogibajo oziroma ne uporabljajo.[/quote]
še enkrat
štajerska ni uradna pokrajina v sloveniji. kaj bi izraz počel v uradnem listu?
štajerska je samo ime stare avstrijske pokrajine iz avstroogrske, ki se je med ljudmi obdržal.[/quote]

Se ti vidi,da nimaš pojma o zgodovini naših dežel in naših krajin!
Raje se ne oglašaj s takimi bebastimi.

Sedaj pokrajina Štajerska v Sloveniji sploh ne obstaja več. V času Avstro-Ogrske pa so bile Trbovlje Štajerska. Zagorje pa ne več. Hrastnik je bil tudi Štajerska.
Zato pa dopovedujem avtorici, da Štajerka pomeni tudi del Zasavja, recimo Trbovlje. Potem pa teženje z MB, čeprav Trbovci hodijo v LJ, CE, ne pa v MB.

krneki. daj konkreten primer po tvojem nacrtnega izogibanja, ali pa se bolje: idi f senco cuj.

Dobro vem,da je še par let nazaj na marsikateremu uradnem listu in spletu bila rabljena beseda štajerska,štajerska regija itd…sem štajerc ne podravčan,živim na štajerskem na podravju,to podravje si lahko v Ljubljani nekam potisnete.

Štajerska – dežela v Avstro-Ogrski – državi, ki je razpadla 1918.
Sedaj pa uradno Štajerska obstaja v Avstrija, tam je ena dežela s tem imenom.
Pri nas pa je ostalo tako domače govorjenje.
Si pa lahko že v tej temi videla, da Trbovci ne marajo slišat za Štajersko.

kdo pa hoce kaj imeti s temi barbari. ce na dopustu prides v kamp in vidis vec kot eno MB registracijo, kar nadaljuj pot.

Res je, Štajerska je bila ena od avstroogrskih dežel. In sega (je segala) od Save na jugu do Mure na vzhodu, na severu krepko čez Dravo (poznamo tudi Avstrijsko Štajersko), na zahodu pa tja do obrobja Ljubljanske kotline.

Enako je z Gorenjsko, pa Notranjsko, pa Dolenjsko, pa Koroško… A so tudi ta imena nezaželjena?…

Imena pokrajin so se med ljudmi obdržala. Nekdo iz Maribora ali s Ptuja ne bo nikoli rekel, da je Podravec, ampak je Štajerc. Enako Celjan ne bo nikoli rekel, da je Savijnčan, ampak je Štajerc.

koroška še vedno obstaja
zato,ker so se koroške občine in tiste, ki to hočejo biti, pač povezale in se oglašujejo kot koroška.

štajerska kot enota ne obstaja.

Jaz sem pa iz Savinjske in se imamo za Savinjčane. Včasih rečemo tudi, da smo s Celjskega.
Celjani pa si rečejo, da so s Celjskega.

Za Štajerce pa kot sem že povedala, se nimamo kaj preveč. Sicer rečmo kdaj tudi, da smo s Štajerske, večinoma pa, da smo iz Savinjske ali pa s Celjskega.

kdo pa hoce kaj imeti s temi barbari. ce na dopustu prides v kamp in vidis vec kot eno MB registracijo, kar nadaljuj pot.[/quote]

S svojo ozkoglednostjo bi rekel,da si ti prej izpadel kot en hempasti čiča z IQ-jem morske kumarce.

Govori za sebe.Iz Mb in okolice se NOBEN nima za podravčana,reči to enemu Mariborčanu te bo kvečjemu čudno pogledal.

Govori za sebe.Iz Mb in okolice se NOBEN nima za podravčana,reči to enemu Mariborčanu te bo kvečjemu čudno pogledal.[/quote]

Oprosti, govorila sem zase, ne zate. Nikjer nisem omenjala kako si Mariborčani govorijo. Ne vem kje si to prebrala. Bujna domišljija?

s svojo stajersko ozkogledostjo lahko reces kar ces.

lej, vsem se gnusi, da bi se jim reklo stajerci; so raje zasavci, posavci, savinjcani… vi podravci lahko sami sebe klicete stajerci, ampak ce vam ostali v izogib morebitnim neprijetnim nesporazumom raje recejo podravci, pac tako je.

pa ne galamit po kampu cuj.

s svojo stajersko ozkogledostjo lahko reces kar ces.

lej, vsem se gnusi, da bi se jim reklo stajerci; so raje zasavci, posavci, savinjcani… vi podravci lahko sami sebe klicete stajerci, ampak ce vam ostali v izogib morebitnim neprijetnim nesporazumom raje recejo podravci, pac tako je.

pa ne galamit po kampu cuj.[/quote]

Posplušuješ bolj kot prvošolčki….Sresaš frustracije in jezo,ker ti ena štajerka v kampu ni dala?Al si naravno tak pozitivnež….očitno imaš prepolna jajca in ti je vdarlo na IQ….

vprasas “kaj vi menite”, clovek ti iskreno pove svoje mnenje, ti pa potem udri nazaj vsevprek od polnih jajc do osnovne sole, od stajerk, ki dajejo v kampu, do iq-ja…

ampak najbrz ti se kar ni jasno, zakaj nihce noce nic skupnega z vami, podravci?

kdo pa hoce kaj imeti s temi barbari. ce na dopustu prides v kamp in vidis vec kot eno MB registracijo, kar nadaljuj pot.[/quote]

Raje sploh ne hodi blizu kampa.

New Report

Close