Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek osteopenija

osteopenija

Ugotovljeno imam osteopenijo. Dobila sem D3 kapljice. Berem o 1200 mg kalcija dnevno, ki naj bi ga pridobila s hrano. Malo preracunavam, a nikakor ne pridem do1200. Kako se vi zdravite? Koliko mlecnih in drugih hranil zauzijete dnevno, da pridete do 1200 mg? Kaj se pocnete?Ali pomaga kaksna alternativa? Vesela bom vsakega nasveta.

Ravno mleko je eden izmed dejavnikov, ki pripomore k nastanku osteopenije in osteoporoze.
Danes zdravniki še vedno priporočajo uživanje večjih količin mleka v boju zoper osteoporozo. Kravje mleko res vsebuje kalcij, vendar pa ima tudi veliko fosforja, ki vpliva predvsem na to, da kar 2/3 kalcija ostane v črevesju in se ne absorbira. Poleg tega v kravjem mleku ni zadosti magnezija, kar povzroča, da se kalcij usede na stene žil in tako prispeva k poapnenju. Telo dobi zadostne količine kalcija tudi z uživanjem sadja in zelenjave in ni potrebe po prekomernem uživanju mleka. Zanimivo je, da imajo v nekaterih državah, kjer je poraba mleka velika, najvišji odstotek osteoporoze med prebivalstvom.

V kosteh je poleg kalcija uskladiščen tudi magnezij, ki deluje na hormonski sistem in posledično na presnovo. S tem aktivira osteoblaste, D vitamin ( ki je zelo pomemben za absorbcijo kalcija v črevesju), pomaga k normalnemu delovanju paratiroidne žleze in pospešuje transport kalcija. Študije dokazujejo, da ima magnezij pomemben učinek predvsem na mehke kosti, ki so pri ženskah najprej prizadete pri osteoporozi po menopavzi.

Na razvoj osteoporoze lahko sami vplivamo na ta način, da se pri prehrani izogibamo pretiranemu vnosu beljakovinske hrane, da se izogibamo stresa, kave in alkohola. Z beljakovinami bogata živila (meso) se namreč v telesu pretvorijo v kisline, ki jih nevtralizirata predvsem dva elementa – natrij in kalcij. Ko telo porabi zaloge natrija, črpa kalcij iz kosti. Zelo nezdrave so šumeče osvežilne pijače, ki vsebujejo fosforno kislino, za nevtralizacijo katere se črpa kalcij, ki je v kosteh.

Poleg ustrezne prehrane je potrebno opustiti nekatere škodljive navade (kajenje, kava, alkohol) in poskrbeti za zmerno sončenje.

Konzerva sardel ima okoli 400mg kalcija,kozji jogurt ga ima okoli 300mg,100 gramov brokolija ima 100mg kalcija….Ampak sir je zmagovalec,kos sir ti pokrije skoraj celodnevno potrebo po kalciju….100 gramov(2-3 lista) sira ima okoli 700-800mg kalcija,telo naj bi od enkrat lahko izkoristilo 400mg kalcija….

nova
Uredništvo priporoča

Tem nebulozam o mleku ne verjemi preveč.

Osebno na dan popijem 800 ml do 1 l mleka in to že 30 let,pa nimam nobenih znakov osteopenije.Moja babica ima kmetijo,domače mleko,pri 73 letih sploh ni osteopenična.Le zakaj?Pa nisem edini ki toliko mleka na dan popije.Zanimiv je tudi podatek,da ljudje ki ne pijejo mleka že ri 25 letih kažejo znake osteopenije.Zakaj?Zaradi zdravstvenih lobijev,ki lažejo ljudem,da je vse zdravo=strup.

To imaš prav glede skladiščenj,ampak na osteopenijo vpliva še malo morje drugih dejavnikov.

Dobro je vedet kaj so osteblasti in osteoklasti,da na osteopenijo vpliva tudi način življenja a si športnik,ali lenuh ali se nepravilno prehranjuješ,…

Tudi samo gibanje in športanje zelo dobro vpliva na naravno samozdravljenje osteopenije,brez zdravil.

Res je žalostno,da ljudje tako nasedajo nekim lažem.Pa tudi zanimivo mi je ko nekdo reče,da je nekaj zdravo,zdravilno,..ljudje takoj to sprejmejo kot nategovanje,pa buče,…saj je za njih farmacija čudež.Ko pa rečejo da je nekaj strupeno pa takoj verjamejo.

Niso nebuloze, ampak znanstveno dokazana dejstva.
Mleko pripomore k nastanku osteoporoze, še posebej v kombinaciji s slabim življenjskim slogom, premalo zelenjave, sadja, fizična neaktivnost….To vse skupaj je potem idealna kombinacija za nastanek bolezni.

Seveda bo vsak raje zagovarjal svoj način življenja ter se skliceval na neke izjeme. Kot recimo tisti, ki kadi, bo dal primer nekoga, ki je kadil celo življenje kot Turk in živel sto let….
Vsak se bo sam odločil kako bo živel in komu bo verjel. Kot obstajajo dejavniki tveganja, obstajajo izjeme. Koliko je možnosti, kam bomo uvrščeni, pa nam odgovor ponudi že preprosta matematika.

En članek na to temo:
http://www.avogel.si/aktualno/mleko-za-ali-proti-osteoporozi.php

Znanstveno dokazana.Farmacevstki lobiji radi rečejo znanstveno dokazana,da je pol vedno nekdo,ki ne obstaja kriv.

Očitno so mene zanalašč izpustili pri tej raziskavi.In ja zagovarjam mleko in ga bom.

Ker mleko je le 0,01{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vzroka osteopenije zaradi napačnega načina življenja.Ker kot sem napisal na osteopenijo vpliva malo morje dejavnikov.

Ljudje,ki hujšajo,tako da ne jejo so že pri 20 do 25 let osteopenični,ljudje,ki se ne gibajo,ki samo ležijo in lenarijo,…Zato pa je dobro vedet kaj so osteoblasti in kaj so osteoklasti.Kar ti nato odpre šiši pogled in še širše raziskovanje,kjer ugotoviš da ni samo mleko krivo ampak nasploh ogromno stvari.

Poglej si manekenke,pa fotomodele.Punce so že pri 19 letih osteopenične.Pa sigurno ne zaradi mleka.

Avtorica bi pa morala povedat koliko je stara,način življenja.način prehranjevanja,da bi se lahko debatiralo njeni osteopeniji.

Ker tudi D3 kapljice nimajo učinka,če nič ne ješ in nisi na soncu,pa lahk ga liter popiješ na dan.


Ti zagovarjaj kar hočeš, to je tvoja osebna pravica.

Jaz pa bom navajal širša dejstva in znanstvene raziskave.
In če bi v ozadju teh raziskav bil farmacevtski lobi, potem ne bi nagovarjali k zdravi hrani in fizični aktivnosti, ker od tega farmacija nima nobene koristi, ampak le škodo.


Ti zagovarjaj kar hočeš, to je tvoja osebna pravica.

Jaz pa bom navajal širša dejstva in znanstvene raziskave.
In če bi v ozadju teh raziskav bil farmacevtski lobi, potem ne bi nagovarjali k zdravi hrani in fizični aktivnosti, ker od tega farmacija nima nobene koristi, ampak le škodo.[/quote]

Znanstvene raziskave katere inštitucije?Najbolje je napisat znanstvene raziskave.Katere inštitucije?

Aja vidim to so zanstveniki iz Znanstvena inštitucija nategovanja ljudi in pranja možganov.Ja to je ta inštitucija z zdravstveno raziskavo.Imaš prav.Res je dokazano.

Povej mi kako naj ne zagovarjam svoje stališče ko pa pri 40 letih imam še vse stalne zobe,brez kakih koli plomb,zdrave kosti in nisem ostopeničen?


Ti zagovarjaj kar hočeš, to je tvoja osebna pravica.

Jaz pa bom navajal širša dejstva in znanstvene raziskave.
In če bi v ozadju teh raziskav bil farmacevtski lobi, potem ne bi nagovarjali k zdravi hrani in fizični aktivnosti, ker od tega farmacija nima nobene koristi, ampak le škodo.[/quote]

Znanstvene raziskave katere inštitucije?Najbolje je napisat znanstvene raziskave.Katere inštitucije?

Aja vidim to so zanstveniki iz Znanstvena inštitucija nategovanja ljudi in pranja možganov.Ja to je ta inštitucija z zdravstveno raziskavo.Imaš prav.Res je dokazano.

Povej mi kako naj ne zagovarjam svoje stališče ko pa pri 40 letih imam še vse stalne zobe,brez kakih koli plomb,zdrave kosti in nisem ostopeničen?

Aja pa ko smo že pri strupenem mleku,glavno da je plastika zdrava,kjer se živila shranjujejo,pa aluminij,pa hrana z 4 letnim rokom uporabe,pa avto je zdrav,pa TV,pa pijača gazirana v plastenkah,pa jogurti v plastičnih lončkih,pa zmrznjena zelenjava je oh in sploh zdrava…to je vse zdravo,mleko je strup telesu.

Jap res je očitno nekaj narobe z dzravo prehrano,saj to neobstoječe inštitucije z neobstoječimi raziskovalci odkrijejo.

Pa Lp.


Kdo pa sploh govori o tem, da bi naj bilo to zdravo ?
Zgleda, da ni vse pri tebi tako super, kot želiš prikazati in da imaš veliko dvomov, da se počutiš ogroženega.

In pika.

Mleko in mlecni so povsem ok, ce ni laktozne intolerance.

Sir parmezan ima veliko kalcija.


Kdo pa sploh govori o tem, da bi naj bilo to zdravo ?
Zgleda, da ni vse pri tebi tako super, kot želiš prikazati in da imaš veliko dvomov, da se počutiš ogroženega.[/quote]

Se en počutim ogroženega,ker vem kaj dajem v usta.Sam najlažje je nekaj govorit,pisat,verjet nečemu,… Kot sem rekel da ljudje ko slišijo ni zdravo takoj zategnejo pasove,za stvari ki pa so zdrave,pa se norčujejo in smejejo iz njih,pa pravijo da so buče in nebuloze.

Glej drugače ti verjamem,saj sem našel inštitucijo z znanstveniki Znanstvena inštitucija nategovanja ljudi in pranja možganov.Tako da če so oni to rekli,pol je za verjet.

Zanimivo da vsi govorijo znanstveniki,noben pa ne pove ali napiše kdo so.Ali pa če jih je strah,da se bo ogromno ljudi pritožilo in želelo vključit v njihove raziskave.Ker jaz,moji kolegi,znanci in babica gremo z veseljem na to znanstveno inštitucijo,pa bomo videli kaki bodo nato rezultati.Ampak verjamem,da bomo v tej inštituciji nezaželjeni.

😉

Velika razlika je med svezim, nepredelanim mlekom in tistim, ki ga kupimo v trgovinah.
Posebej glede absorbcije kacija je presno meko odlicno.

http://www.raw-milk-facts.com/calcium.html

Robi pa seveda mora imeti prav, ker drugace sploh biti ne more, in ne more zgrsite prilike, da malce popridiga nerazsvetljenim.

Dolgoletno in vsakodnevno pranje možganov s strani TV in ostalih medijev, o mleku, kot napoju za zdravje in mladostni videz, na možganih pustijo trajne posledice.
Zato je reakcija ljudi povsem razumljiva.

Povedal sem svoje mnenje, odločitev pa je rokah posameznika.

mogoče pa imaš ti, Robi sprane možgane? In imaš prav, mi se bomo že odločili tako, da bi za nas bolje, ne kakor ti verjameš, da imaš prav :))))

Sama tudi delam na področju osteoporoze. Bolnice, ki se držijo navodil, torej med drugim dovolj kalcija, najbolje v prehrani, se jim upadanje kostne gostote zaustavi ali izboljša.

Pri tem je pomemben tudi vitamin D. Brez tega, je veliko vnašanje kalcija mnogo manj učinkovito.

Vedno pa so ljudje, ki se na na vse to ne odzovejo, ker je vsako telo različno in posploševati ni možno.

Prvo vprasanje, ko sem sla na pregled kostne gostote (zaradi morebitnih posledic zdravil) je bilo, ali sem imela kdaj prehranske motnje (anoreksijo, bulimijo) in relativno nizek ITM…
Je pa res tudi, da mi je osebni zdravnik poleg svetovane zdrave hrane predpisal se celo vreco zdravil, tudi Fosavance, s katerimi sem preprecila posledice 🙂

Jaz tudi zagovarjm mleko.A sem sedaj nor?

… in res ni razocaral.
Komu naj bi koristilo pranje mozganov, in to celo vsakodnevno, glede mleka?
Mocnemu slovenskemu kmetijskemu lobiju?
Respondentovi babici?

New Report

Close