Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Se privlačnejšim ženskam v pretežno ženskem kolektivu slabo piše?

Se privlačnejšim ženskam v pretežno ženskem kolektivu slabo piše?

Na kratko: sem začetnica, svoje delo opravljam odlično (po mnenju nadrejenih in moških sodelavcev), velikorat sem pohvaljena, sem iznajdljiva, vse potrebno opravim pred rokom. Na svojem področju dela se nenehno izobražujem na seminarjih in aktivno govorim 3 jezike. Dokazujem veliko mero samostojnosti in samoiniciative. Žal pa imam občutek, da so moje sposobnosti pri ženskih sodelavkah mnogokrat prezrte. Do mene izkazujejo več kritičnosti kot do drugih, včasih imam prav občutek, da z lupo iščejo tisto dlako v jajcu, zaradi katere bi moje delo ponižale.

Le zakaj je tako, da je delo ženske, ki jo drugi vidijo kot privlačno, ovrednoteno za nekaj stopenj nižje od delo ženske, ki ima denimo 20 kg preveč (ob enako kakovostnem delu)?

Same sebe nimam za nič posebnega – v svojih očeh nisem nič drugega kot urejena ženska, res pa je, da slišim veliko pohval od drugih ljudi za svoj videz. Svojega videza nisem nikoli izpostavljala, ne uporabljam obilice ličil, ne nosim seksapilnih oblačil. Zakaj se moramo lepe ženske dokazovati bolj kot druge?

Žaljive komentarje bom prezrla, zanimajo me predvsem mnenja žensk s podobno težavo.

Enostavno, zredi se za 20 kil, obleči raztegnjene smrdljive cunje, umivaj se 1x tedensko in se boš odlično vklopila v kolektiv.

to je zato, da se vse izravna. Zakaj misliš, da bi ti moralo biti zato ker si lepa in pametna, pa še pridna povrh lahko v življenju?
Tistim, ki so grde in neumne pa težko?
Imaš pa srečo, ker ti bo s časoma lažje, lepota je minljiva, ko boš stara in zgarana baba, teh težav ne boš imela več.

če te kdorkoli nadleguje, stvar prijavi, pravico imaš do miru na svojem delovnem mestu

Glej, tega, kar si napisala, zagotovo ne mislim.

Zrediti pa se ne mislim, vsaj namerno ne 🙂

Moje mnenje je, da bi

in zakaj bi se sekirala zaradi tega, kar drugi mislijo in kako veš, da jo to samo zaradi lepote.
Moški te hvalijo, ker bi te radi nategnili, to si menda že tudi spoznala, saj si inteligentna.
Kakor jaz vem, ko pride lepo in mlada ženska v nov kolektiv, bi jo radi vsi moški, ki so tam nategnili in ponavadi prav tekmujejo, komu bo uspelo.

Saj se mi smiliš, res. No, pa ti napišem, kar zagotovo želiš prebrati: vse te grdavše ti zavidajo lepoto in pamet. One so najbž ne samo grde, ampak povrhu še neumnejše od tebe. Simpatiziram s tabo. Ampak, veš, življenje ni fer.

Moli, da boš imela v življenju moške šefe. Oni pač cenijo take ženske kot si ti. Če boš imela žensko šefico, si ga naje.bala. Ženska šefica te bo namreč ocenjevala enako kot vso tisto množico grdih in debelih sodelavk. Tvoje pridnosti sploh ne bo zaznavala.

Na tvojem mestu ne bi sprejela služb, kjer bi imela žensko šefinjo in veliko babjih sodelavk. Bolje zate, da delaš med moškimi. Tudi med njimi sicer ne bo nihče cenil tvoje pameti, pridnosti, iznajdljivosti in te bodo vsi gledali predvsem zato, ker bi te radi dali dol, ampak, hej, nič za to. That’s life:)

V tem kar si napisala izražaš sicer veliko samozavest, a le do takrat, ko te kolegice ne pohvalijo. Razmisli zakaj je temu tako, pa boš videla, da sama sebe ne ceniš. Si sicer dopoveduješ kako si oh in sploh, v resnica pa je verjetno ta, da nisi to za kar se imaš.
Videz pripomere le temu, da se ti moški del dobrika in to zamenjušeš s pohvalo o sposobnosti.
V bistvu si nesamozavestna in plehka oseba.

V bistvu pa že sedaj vem kaj boš napisala v odgovor, ker se ne strinjaš z mojim mnenjem.
Čar samozavesti in dostojanstva je tudi v tem, da veš kdo si – potem nimaš potrebe po takih vprašanjih 😉

empirično dokazano je ravno obratno
da so privlačni ljudje bolj uspešni tudi v poslovnem življenju.

zato v tujini marsikatera firma, sploh pa multinacionalke, zaposljujejo ljudi tudi glede na videz.

Lej, takšen ideal, kot si ti, ne bi smel se obremenjevati z mnenjem neumnih, grdih sodelavk…

In so se oglasile same sodelavke… :)))

To drži, drži pa tudi, da so ženske alergične na druge ženske, če mislijo, da so te lepše in pametnejše od njih. To se vidi že pri političarkah, Kresalko, ki je lepotica z irednim okusom za oblačenje, bi razgrizle, medtem ko Ljudmila pa večini ustreza, ker je taka mamca.

Oprosti, ampak sem ženska, sem na vodilnem delovnem mestu, sem privlačna. Dobro se razumem z moškimi sodelavci in tudi s sodelavkami. Čista resnica je, moški šef mladim, lušnim puncam spregleda marsikaj, kar bi pokritiziral pri moškem sodelavcu ali manj simpatični sodelavki. To ne pomeni, da je tvoje delo za v kanto, ampak vse te pohvale = zavedaj se, da so marsikdaj napihnjene. Nato se začne taka punca, ki misli, da je boga za jajca prijela, strašno pomembno držat in je ful vsa pametna. Čeprav bi bila drugače čisto prijetna in simpatična in nihče ne bi imel nič proti njej, niti sodelavke ne. Vsi imamo radi pridnega in vestnega sodelavca. Ne maramo pa napihnjenke, ki bi lahko marikaj dosegla, smo ji pripravljeni tudi pomagat pri tem, ampak njej stopi v glavo pretirana hvala moškega dela, ki upa na kakšne ekstra bonus točke pri njej v večernem času, in se začne obnašat kot kakšna primadona.

Tako da raje malo pomisli, da nise te kritike ženskih sodelavk na mestu in jih raje uporabi, da boš v službi še boljša, kot si. S tem konstruktivnim pristopom boš tako osebnostno kot profesionalno zrasla, manj boš objekt slinjenja moškega dela in več prijateljic boš imela na ženskem delu.

Zakaj misliš, de bi te sodelavke morale hvalit? Si naredila kak hud stretch pri delu? Namreč, če le opravljaš svoje delo in nič več, te tudi sama ne bi hvalila, ne kot nadrejena in ne kot sodelavka. Ne glede na spol ali lepoto.

To je res, vendar smo v zaplankani Sloveniji, kjer marsikdo meni, da mora biti pametna in lepa ženska še dodatno kaznovana in je treba tolči po njenih sposobnostih. Ko pa kaj doseže, pa je to tako ali tako dosegla preko postelje, kaj?

Tako kot dokazujejo nekatere komentatorke (razumem sarkazem od saj se mi smiliš) ter revica bogica: po vajinem se mora družba držati načela pravičnosti, ki omogoča izravnavo: dati olajšave po vajinem manj lepim ženskam, lepe pa našpanati, omalovaževati njihovo delo in jim karseda otežiti pot do napredovanj in drugih uspehov.

Ti, revica bogica, imaš pa očitno zelo slabo mnenje o moških, da vse daješ v koš živali, ki bi takoj vsako nategnili in se za to še po dveh letih dobrikali dotični ženski … Uh, huda vzrajnost bi to morala biti. Ne vem, morda pa samo take poznaš in se vprašaj, zakaj se družiš samo s takšnimi. Pa četudi se najde kdo, ko ima takšen namen, bi moral biti po daljšem času hudo vztrajen, da bi samo zaradi potencialnega seksa pohvalil uslužbenko.

Jaz imam na tvojo pripombo glede moških, ki se trudijo nategniti, še eno repliko: takšni moški zares obstajajo, vendar ni nujno, da skačejo okrog ene, ki jim je privlačna (če jim je jasno, da seksa od nje ne bodo iztržili). Kot maček okrog vrele kaše bodo skakali okrog take, ki jim daje signale, da je voljna, pa če je lepa ali ne.

Če nimate pisat drugega kot poceni floskul tipa življenje ni fer in v smislu vse se izravna, ste res uboge na duhe. Dajte pogledat na stvari širše.

Popolnoma se strinjam z avtorico “daj no daj supermenka” – točno napisano.
Ne vem sicer koliko si stara in kaj si želiš v življenju, …. mogoče boš z leti razumela (ko bo v službo prišla kakšna mlajša bejba).

Še enkrat natančno preberi in razmisli o komentarju od daj no daj supermenka. Nakazuje namreč na jedro težave.

Avtorica, si pomislila zakaj te moški v resnici tako hvalijo?
So ti že zgoraj nekateri napisali zakaj.

Če ne verjameš. Malce poglej obratno situacijo. Kako ženske ocenjujejo delo simpatičnih, postavih moških in kako delo žensk ali pa nesimpatičnih moških. Boš takoj zaznala, da tudi pri ženskah dosti več pohval dobijo postavni moški kot pa nezanimivi tipi.

ja zakaj pa ne. Saj tudi več davkov poberejo od pridnih in jim dajo tistim, ki so manj. Sociala pa to.
Mnenje o moških je pa na podlagi dolgoletnih izkušenj, so ti tudi drugi povedali.
Čez 20 let pa se le spomni name, takrat boš razumela kaj ti pišem.

Jasno, da se razumeš s sodelavkami, če si pa na vodilnem položaju 🙂 Menda ja ne bodo kazače negatvnega odnosa do tebe 🙂

Dejstvo pa je, da se moramo danes mladi veliko bolj dokazovati kot ste se morali nekoč, pa ne glede na spol (pa ne mislim tukaj na izobrazbo). Tako da si najbrž na začetku izhajala iz drugačnih izhodišč, kot moramo danes – tvoji nasveti so nerelevantni.

aja pa še to – ker si sama zase napisala, da si privlačna, si najbrž tudi sama “supermanekenka” 🙂

Mene pa že od nekdaj zanima, kako ženska ve, da je lepa. Hm…očitno…je..ker..jaz..zase…tega..ne …vem…da… potem…očitno…nisem…lepa… Hm…. :-/ :-))

Pa še to za daj no daj supermenko: s tvojim postom si samo pokazala nezaupanje do mladih žensk, medtem ko se v moške sposobnosti ne dvomi 🙂 Pa še v sposobnosti sorodnikov in najbližjih, ki si jih zaposlila v svoji firmi preko vez, najbrž tudi ne …

Za ene velje eno, za druge drugo … Merila vrednotenja dela niso enaka za vse … Pa saj to sama, kot šefica, najbolje veš … Ker slovenski sistem zaposlovanj in trga dela je res lahko za zgled … Vemo, kaj se dogaja, saj zato pa je, kot je.

No, z zadnjima dvema postoma si pokazala pravo barvo.
1. Polpismena oz. nisi sposobna dojeti vsebine besedila, daljšega od 3 vrstic
2. Zajedljiva in zavistna, tudi če ni razloga. “Daj-no-daj” nikjer ne omenja nobenih sorodnikov, daje dober nasvet tebi.
3. Edina zveličavna, ker se “nekoč ni bilo treba tako dokazovati”. A to je tvoje 2. ali 3. življenje, da veš, kako je bilo nekoč začetnikom? Ali od kod ti tak sklep? Veš, draga moja, delo so iznašli že davno prej, preden si se sploh rodila, kaj šele zaposlila. In že davno prej ga je nekdo opravljal, ne boš verjela!

Še to: tukaj nihče ne pozna tvojega videza. Da ne boš spet pritrjevala sama sebi, da hudo trpiš, ker si lepa. Tudi če ne upoštevamo, da so okusi različni, tu vidimo samo “vsebino”. In ta je od začetka kljub veliki samohvali pustila recimo še kar neki vtis, potem pa se na žalost naenkrat zelo zelo obrne na slabše.

Imaš popolnoma prav, čisto tako je, kot si napisala. Na žalost smo ženske čudna bitja, druga drugi nevoščljive in zaradi tega tudi večkrat zlobne. Že tukaj na forumu lahko vidiš, kako hitro se ženske začnejo zaganjat v kakšno, ki ni debela in revna, ki ne mara jesti najcenejše hrane, ki si privošči dober dopust, obleke, nakit…. Toliko zlobe, kot je izbruhajo zakompleksane ženske, je ne izbruha noben moški.
Recepta za rešitev ni, še naprej delaj pač kot znaš in to je to. In bodi ponosna, da dobro zgledaš!

New Report

Close