Najdi forum

Poroka

Počasi se bodo začele priprave na poroko. Kaj bi spremenili na svoji, ste na kaj pozabili,se je zgodilo kaj nepredvidenega? Rada bi se čimmanj obremenjevala,da bi bilo preprosto a vseeno lepo izpeljano. Časa imam sicer še dovolj,pa vendar.

Najmanj obremenjevanja je, če poroko spustiš, gre prav super brez, preverjeno (že 25 let) 😉
Pa tudi sicer ne vem, zakaj bi se moral človek s poroko obremenjevati, sem mislila, da se greste poročit zato, ker vam je to fajn in ne da vas vse skupaj obremenjuje.

Oba sva bila mlada in sva pustila staršem, da odločijo kaj in kako iz nekih svojih razlogov, a ohcet je bila ogromna in tradicionalna. Če bi me že naslednji dan vprašali, bi imela vse popolnoma drugače. Sam obred mi je bil všeč, ni bil klasičen in to bi naredila popolnoma enako, potem pa velik piknik in žurka namesto gostilne in vsega kiča, ki spada zraven (je bil tudi glamur, ne samo kič, ampak meni je to vse umetno in narejeno, tako da bi se vsemu temu popolnoma izognila).

nova
Uredništvo priporoča

Midva sva se odločila,da se bova civilno samo priče in mi2, potem pa cerkveni obred in zabava z ansamblom. Rada bi, da bi bilo malo tradicije (prvi ples,torta opolnoči) in malo netradicionalno, nekih strašnih idej pa nimam.

moja poroka je bila točno taka, kot sva si jo zamislila
v zelo ozkem krogu, lepo, luštkano….
nič ne bi spreminjala
nepredvideno je bilo to, da sta mi starša pripravila koncert presenečenja 🙂

Največja napaka je piknik nekje na prostem. Tudi če zagotoviš streho, bo v primeru dežja ali hude vročine super piknik super problem.
Svatje, ki, kot lahko dnevno beremo na forumu, na osebo ne smejo darovati manj kot 50 € na osebo, vas bodo še dolgo preklinjali, ko bodo v štiklih hodili po travi in hodili lulat v dixi wc. Zelo bodo veseli, ko bodo meso rezali s plastičnimi vilicami.

Poroka, prosim zapomnite si to, ni samo vaš dan. Če želite imati “vaš dan”, potem se poročite sami, brez svatov.
Svatov pa se usmilite in jih ne vlačite po travnikih.

Največja napaka je piknik nekje na prostem. Tudi če zagotoviš streho, bo v primeru dežja ali hude vročine super piknik super problem.
Svatje, ki, kot lahko dnevno beremo na forumu, na osebo ne smejo darovati manj kot 50 € na osebo, vas bodo še dolgo preklinjali, ko bodo v štiklih hodili po travi in hodili lulat v dixi wc. Zelo bodo veseli, ko bodo meso rezali s plastičnimi vilicami.

Poroka, prosim zapomnite si to, ni samo vaš dan. Če želite imati “vaš dan”, potem se poročite sami, brez svatov.
Svatov pa se usmilite in jih ne vlačite po travnikih.[/quote]

Se popolnoma strinjam z napisanim.

Največja napaka je piknik nekje na prostem. Tudi če zagotoviš streho, bo v primeru dežja ali hude vročine super piknik super problem.
Svatje, ki, kot lahko dnevno beremo na forumu, na osebo ne smejo darovati manj kot 50 € na osebo, vas bodo še dolgo preklinjali, ko bodo v štiklih hodili po travi in hodili lulat v dixi wc. Zelo bodo veseli, ko bodo meso rezali s plastičnimi vilicami.

Poroka, prosim zapomnite si to, ni samo vaš dan. Če želite imati “vaš dan”, potem se poročite sami, brez svatov.
Svatov pa se usmilite in jih ne vlačite po travnikih.[/quote]

Večjih snobov pa še ne 😀
Prijateljica je imela poročni obred v soboto, v gostilni potem skromno večerjo, naslednji dan pa piknik v lovski koči. Jedli smo iz plastičnega pribora, pili iz plastičnih kozarcev, sedeli na klopcah za mizo, sedeli na dekicah na tleh, ko nam je bilo, igrali nogomet, badminton, noreli….imeli smo se NORO! Če sta si zamislila tak dan, sta si ga onadva, ker to JE NJUN dan in ne dan za svate in snobovske tetke in stričke, ki pijejo iz kristala in jedo iz kitajskega porcelana! Če pa komu tak način ne ustreza, pa se komot izogne z izgovorom, da je zbolel 😀 Dokler jaz financiram in je MOJA poroka, bom tudi jaz odločala o tem kje in kako bo potekalo.
Midva sva sicer imela vse v gostilni /kmečkem turizmu, ker je bilo grdo vreme in malo hladnejši dnevi…ampak če bi se poročila poleti, bi vsekakor imela na prostem (pa kakšen baldahin za senco seveda).

Je primerno, da bi jaz kot svat prišla na tvojo poroko v kavbojkah in športni majici ter športnih copatih, v roke bi ti pa stisnila 5 € za darilo? Je primerno ali ni? Ker toliko sem sama pripravljena financirati sedenje na dekci in “kosilo”, ki se ga je s plastičnim priborom.

Vsak normalen svat se bo za poroko lepo oblekel in napraskal vsaj 50 €. Poleg tega si bo rezerviral prosto soboto, varstvo za male otroke. In če v zameno pričakuje, da ne hodi po travniku in da lahko je z normalnim priborom, je zate snob?

Očitno ste vsi izgubili kompas. In ne, še enkrat – poroka NI TVOJ DAN. Kar imej ga in poroči se sama. Če pa vabiš svate, pa poskrbi vsaj za to, da ne bodo sedeli po tleh! Res nimate več občutka za soljudi.

Je primerno, da bi jaz kot svat prišla na tvojo poroko v kavbojkah in športni majici ter športnih copatih, v roke bi ti pa stisnila 5 € za darilo? Je primerno ali ni? Ker toliko sem sama pripravljena financirati sedenje na dekci in “kosilo”, ki se ga je s plastičnim priborom.

Vsak normalen svat se bo za poroko lepo oblekel in napraskal vsaj 50 €. Poleg tega si bo rezerviral prosto soboto, varstvo za male otroke. In če v zameno pričakuje, da ne hodi po travniku in da lahko je z normalnim priborom, je zate snob?

Očitno ste vsi izgubili kompas. In ne, še enkrat – poroka NI TVOJ DAN. Kar imej ga in poroči se sama. Če pa vabiš svate, pa poskrbi vsaj za to, da ne bodo sedeli po tleh! Res nimate več občutka za soljudi.[/quote]
nihče ni dolžen svoje poroke prilagodit specifično tvojim željam po plesni dvorani in visokih petkah
če ti piknik varianta ni všeč, lahko mirne duše zavrneš povabilo.

Ko boš enkrat doživela ta baldahin za senco v dežju, se pa oglasi. Ko bodo svatje dobesedno pobegnili, ker bodo imeli dovolj hoje po močvirju.

Kaj je namen poroke? Da se vsi poveselimo in da si ženin in nevesta obljubita zvestobo pred ljudmi, ki jih imata rada. Je res ali ni?
Ampak odkar velja ideja, da je poroka “NAJIN DAN”, se poroke spreminjajo v mučenje svatov – pa poroka v hribih, pa 100 pod vodo, pa piknik variante.

Se spodobi, da 70 let stari teti, ki komaj hodi, položite dekico po tleh in ji vržete tja plastičen pribor in naj je in pije tam na tleh pod vročim soncem? Pa kaj je z vami? Ali pa vabite na poroko samo popolnoma zdrave in fit 20-letnike, ki jih lahko posedete tudi na pručko?

Malo smo zašli. Da bo poroka v gostilni, ni dileme. Vreme,prostor,obleka..pač,ne želiva si še dodatnih problemov.

Na eni lagani poroki je potem zgleda zmanjkalo določenega vina in so težili mladoporočencema.

Drugače pa meni osebno ni všeč karkoli kao tradicionalnega, s tem mislim neke igrice in ansambel in podobno, še manj kak ples po obilni večerji. Pa to, da te dajo sedet k enim, ki jih ne poznaš, tvoji frendi pa na drugem koncu. Pa če je preveč ljudi, da ne uspeš niti dobro voščiti mladoporočencema.

Ampak če si si namislila, da bo sproščeno, brez stresa, je že to veliko, da speljeta tako, kot sta si zaželela. Bolj razmišljaš o problemih, huje je, prej nastanejo.

Srečno!

Moje bližnje izkušnje so take:
– Preveč vmešavanja ožje družine (pač misliš, da jih moraš vključit, ali pa sami to mislijo ker bodo dali malo več €; napaka, naredi kot hočeš ti, raje vse sama plačaj)
– Po drugi strani pa imam za sabo 2 čudaški poroki, kjer je nevesta terorizirala vse okoli sebe, kako naj se oblečejo, celo kakšne barve, kompliciranja da me še po letih boli glava ko se spomnim na ta dan, prepoved otrok (potem pa so se za ene izbrance delale izjeme!)
– Na eni pa so imeli samo določeno hrano, ne bom pisala kaj- če povabiš na južino, je primerno da imaš v mislih tudi svate, posebej na MON se poudarja, da naj bi s prispevki pokril vsaj kosilo
Lepo poroko želim

Hvala bogu, da ima še kdo zdravo kmečko pamet.

Ob tem še en nasvet – ne vabi nekaterih samo na obred, na ohcet pa ne. Tudi to je postalo strašno popularno, ampak je skrajno nevljudno.

Midva sva se porocila 2x. Prvic civilno in cez eno leto se cerkveno. Prvo leto smo imeli pogostitev v gostilni z ansamblom in vse kar spada zraven. Drugo leto pa smo po cerkvenem obredu imeli piknik. Bilo je sprosceno, pekli smo na zaru, igrali odbojko… muziko smo si vrteli na kasetofonu. In se danes po vec kot 10 letih pravijo, da je bila to naj, naj poroka kar so kdaj na kateri bili.

Kaj bi se zgodilo v primeru dežja? Si imela rezervno varianto?

Ko boš enkrat doživela ta baldahin za senco v dežju, se pa oglasi. Ko bodo svatje dobesedno pobegnili, ker bodo imeli dovolj hoje po močvirju.

Kaj je namen poroke? Da se vsi poveselimo in da si ženin in nevesta obljubita zvestobo pred ljudmi, ki jih imata rada. Je res ali ni?
Ampak odkar velja ideja, da je poroka “NAJIN DAN”, se poroke spreminjajo v mučenje svatov – pa poroka v hribih, pa 100 pod vodo, pa piknik variante.

Se spodobi, da 70 let stari teti, ki komaj hodi, položite dekico po tleh in ji vržete tja plastičen pribor in naj je in pije tam na tleh pod vročim soncem? Pa kaj je z vami? Ali pa vabite na poroko samo popolnoma zdrave in fit 20-letnike, ki jih lahko posedete tudi na pručko?[/quote]
đizus, pa kaj je s tabo?
smo dojeli, pikniki ti niso všeč. ampak koliko sem jaz bila okoli po piknikih, (ne takih, poročnih), so se tud bakice imele prav fajn, četudi so morale na gasilskih klopcah in mizah sedet, namesto v gostilni.

in pri piknik variantah se vedno-zaradi vremena-potem naredi šotor. če je sončno je senca, če dežuje, je pač streha. in menda se ne sedi na tleh.

Ne vem, kaj je z mano, očitno je res nekaj narobe, ker sem očitno staromodna. Mene bi bilo sram, da bi moji gosti na poroki jedli s plastičnimi vilicami in lulali v dixi wc.

Nič nimam proti piknikom pri frendih. Če me povabijo, prinesem kako malenkost, tja pridem v športnih copatih in imamo se fino.
Na poroko pa pač ne grem v športnih copatih in tudi prinesem kaj več kot eno malenkost. Opaziš razliko?

Očitno bom morala za poroko nabaviti posebne gojzarje.

Ne vem, kaj je z mano, očitno je res nekaj narobe, ker sem očitno staromodna. Mene bi bilo sram, da bi moji gosti na poroki jedli s plastičnimi vilicami in lulali v dixi wc.

Nič nimam proti piknikom pri frendih. Če me povabijo, prinesem kako malenkost, tja pridem v športnih copatih in imamo se fino.
Na poroko pa pač ne grem v športnih copatih in tudi prinesem kaj več kot eno malenkost. Opaziš razliko?

Očitno bom morala za poroko nabaviti posebne gojzarje.[/quote]

Pa kdo bo tebe vabil? Me prav zanima!

Ja, šotor se postavi za senco, pri tem pa se pozabi na dež.
Nekaj let nazaj je bilo. Šotor postavljen sredi travnika na neravnem terenu. Postavljen na travo. Ker je padal dež, so se tla pod šotorom čisto prepojila z vodo, ki je pritekala s pobočja dol. Vsi smo imeli mokre čevlje. Dixi wc postavljen stran od šotora, če si ga hotel obiskati, so moral iti po dežju.

Po dobri uri smo vsi pobegnili.

Ne vem, kaj je z mano, očitno je res nekaj narobe, ker sem očitno staromodna. Mene bi bilo sram, da bi moji gosti na poroki jedli s plastičnimi vilicami in lulali v dixi wc.

Nič nimam proti piknikom pri frendih. Če me povabijo, prinesem kako malenkost, tja pridem v športnih copatih in imamo se fino.
Na poroko pa pač ne grem v športnih copatih in tudi prinesem kaj več kot eno malenkost. Opaziš razliko?

Očitno bom morala za poroko nabaviti posebne gojzarje.[/quote]
osnovni namen darila pri poroki ni vstopnica za fešto ali plačilo za hrano in pijačo, ampak prispevek mlademu paru, da lažje začne skupno življenje. ker v osnovi so ponavadi plačevali poroke starši.

Ja, šotor se postavi za senco, pri tem pa se pozabi na dež.
Nekaj let nazaj je bilo. Šotor postavljen sredi travnika na neravnem terenu. Postavljen na travo. Ker je padal dež, so se tla pod šotorom čisto prepojila z vodo, ki je pritekala s pobočja dol. Vsi smo imeli mokre čevlje. Dixi wc postavljen stran od šotora, če si ga hotel obiskati, so moral iti po dežju.

Po dobri uri smo vsi pobegnili.[/quote]
smola, a ne
ampak to je zaradi slabe izvedbe. tudi gostilne so lahko katastrofalne. celo pokvarjeno hrano ti lahko postrežejo, da imajo potem vsi gostje prebavne motnje naslednji dan.

Zakaj lahko na tem forumu prebiramo teme, kje kupiti obleko za valeto, maturo, kje poročno obleko? Saj vsega tega ne rabimo, slavnostnih priložnosti ni več. Rabimo le kavbojke in gojzarje, jedli bomo s plastiko.

Ja, šotor se postavi za senco, pri tem pa se pozabi na dež.
Nekaj let nazaj je bilo. Šotor postavljen sredi travnika na neravnem terenu. Postavljen na travo. Ker je padal dež, so se tla pod šotorom čisto prepojila z vodo, ki je pritekala s pobočja dol. Vsi smo imeli mokre čevlje. Dixi wc postavljen stran od šotora, če si ga hotel obiskati, so moral iti po dežju.

Po dobri uri smo vsi pobegnili.[/quote]
smola, a ne
ampak to je zaradi slabe izvedbe. tudi gostilne so lahko katastrofalne. celo pokvarjeno hrano ti lahko postrežejo, da imajo potem vsi gostje prebavne motnje naslednji dan.[/quote]

Dogodek, ki sem ga opisala, se je zgodil na praznovanju rojstnega dne. Če bi šlo za poroko, bi bilo dosti huje. Vseeno pa kaže na ignoranco pri organizaciji.

Seveda lahko tudi pri gostilni pride do težav. Pa še kje drugje, na vse ne moreš vplivati.
Lahko pa že v štartu vplivaš na to, da lepo oblečeni in obuti gosti ne hodijo po njivi in imajo na voljo vsaj normalen WC.

New Report

Close