Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sodelavke ne morejo verjet, da se veselim hčerkine nosečnosti

Sodelavke ne morejo verjet, da se veselim hčerkine nosečnosti

Hčerka je zaključila srednjo šolo, vpisala se je naprej. Dve leti ima že 6 let starejšega fanta, ki pa je že zaposlen. Sedaj je noseča. Ja, za današnje čase zgodaj, a jaz se resnično veselim. Stanovali bodo pri nas, imeli bodo samostojno stanovanje. Hčerka bo rodila v začetku novega leta. Kako bo šlo s študijem bo že videla sproti. Jaz sem se odpovedala poletnemu dopustu, ga bom raje vzela cel mesec pozimi, da bom pomagala in uživala z vnukom. Sodelavke ne morejo verjet, da se lahko veselim, že v naprej govorijo kako naj bi se vse to končalo. Jaz pravim, da lahko vsaka zveza propade, nič ni garant. Vsi smo zdravi, razumemo se, kaj bi si še želela?

Razumem te. In se veselim z vami. Na sodelavke glej kot na nujno zlo, pač take so…
Lepo in hvale vredno, da se imate doma radi, več kot to ni vredno nič…! Uživajte, pa veliko cartanja želim, ko se bo rodil-a vnuk-vnukinja!

Prav imaš. Kar se je cepnilo se pač je. Treba je uživat.

Pravilno. Če je hči končala sredjo šolo, je polnoletna in torej sama zase odgovorna. Očitno si jo dovolj dobro vzgajala, da je sposobna sprejeti posledice svojih dejanj in jih odgovorno nositi. Bravo za tako vzgojo, dandanes je sila redka in kot vidš, bo večina staršev na tvojem mestu zganjala cirkus in paniko in vila roke, kako si bo punca “uničila življenje” in podobne kretenizme. V resnici je pa tako, da se danes študij komajda izplača, saj na koncu s SŠ ali pa z magisterijem večina šljaka za iste pare, pa še srečni so, če imajo redno službo za NDČ.

Uživaj torej in se veseli, ker življenje je lepo, ampak samo, če ga živiš. še enkrat čestitke za pravo in dobro vzgojo!

Ah sodelavke ,so kot so,vidim pri sebi ,sama foušarija.Kot da pri njih pa vse štima.

Prav je, da se veseliš svojega vnuka. Dandanes se večina zgraža, če mlada dekleta postanejo mamice. Jaz sem imela dobrih 19, ko sem rodila prvega otroka. Bila sem odgovorna mamica. Če čakaš, kdaj bo pravi čas, ta nikoli ne pride. Moja hči jih ima 30 pa menda še ni pravi čas. Vse bolj kaže, da nikoli ne bo.

Seveda, zakaj pa ne? Če ste vsi za to, je popolnoma v redu.
Tvoje sodelavke razmišljajo in gledajo na to drugače, le zakaj ne, imajo pravico do tega.
Ljudje smo različni, meni bi se tudi zdelo grozno, če bi se mojim to zgodilo, pa so starejši od tvoje hčere.
Ampak nima veze, ti si ti, jaz sem jaz in tvoje sodelavke so le sodelavke, ki mislijo drugače.

Hm… Če že ne ločiš službe od družbe, daj se omejit na svoje privatne zadeve. Ker ne vem, zakaj morajo biti tvoje sodelavke seznanjene celo s potekom življenja tvoje hčerke.

Hči ni samostojna, študirala bo, živela bo pri starših, mama bo dopust ponucala za oskrbo hčere in vnuka, pa verjetno bo še marsikaj, kar bo padlo na stare starše.
Ne komentiram, kaj si mislim o tem, samo tu pa res ne bi rekla, da gre za samostojno osebo, temveč za osebo, ki se bo nekomu obesila na hrbet, pa očitno niti ne sama.

pravilno je,da si vesela . res ne bo najbolj vse enostavno ,a kjer je volja in ljubezen se vse da. hči je tvoja in normalno,da ji boš pomagala. otroci so pravo malo bogastvo… uživaj v pričakovanju dojenčka

Joj si ti ena tečna ženska. Pa kaj si ti stroj ali kaj, a ti v službi nič ne poveš o sebi, si mutava?

Res je, hči še zdaleč ne bo samostojna. Ti se pa ne veseliš zaradi hčere, ker si bo osnovala svoje življenje (ker si ne bo), pač pa si srečna, ker bi rada imela dojenčka. Ti!!! Zato boš vzela cel mesec dopusta, zato komaj čakaš, da hčerka rodi. Da boš ti imela dojenčka. Torej ne blefiraj, kako gre za hčero, veseliš se tega, da ti bo nekdo drug rodil dojenčka, ki si ga želiš. Seveda bodo vsi živeli pri vas, seveda v svojem štuku, ampak kaj jim to pomaga, saj boš ti vedno na voljo. Skratka vtikala se boš v vse, ali ne?

če mati ne stoji ob strani hčerki,kdo naj bi!srečno babica!!!!

Joj si ti ena tečna ženska. Pa kaj si ti stroj ali kaj, a ti v službi nič ne poveš o sebi, si mutava?[/quote]

Kaj pa ti? Ne znaš brati ali samo ne razumeš napisanega?

Joj, koliko ste nekateri zakomplicirani, zakompleksani, zateženi … in kar je še podobnih izrazov. Pa kaj potem, če hči še nima 30, kot je sedaj v navadi za prvega otroka in ko že vse grabi panika. Včasih smo bile mamice tam okrok dvajsetega leta, pa smo bile zato prav tako odgovorne in skrbne mamice. In tudi otroci so zrasli. Odgovorne in skrbne smo bile do svojih otrok celo toliko, da so zrasli v en kup egoističnih ljudi, ki mislijo samo na sebe in svoj užitek in potem pri tridesetih lovijo zadnje vagone za materinstvo. Pa da ne boste mislili, da je moja hči med njimi. Jaz sem rodila pri enaindvajsetih, hči pa pri petindvajsetih in ima sedaj tri krasne otroke.

Tinkatoka, ti se kar veseli svojega prvega vnučka. Ti iz srca privoščim.

zabavno je, da nekdo predstavi še drug zorni kot in se človek začne spraševat, če ni slučajno resničen.

Yo… tečna si kot kup **** ampak beri ti avtorico. Avtorica sodelavkam pove, da bo postala babica. Ne da bo njena teta v 8 kolenu postala prababica.
Čutiš razliko?
Govori o sebi. O nečem kar niti ni malenkost. Ne vem kje ti delaš. Ampak marsikdo lahko splete s sodelavci takšen odnos, da jim je pripravljen povedat, da bo dobil vnučka.

Takole,
najprej čestitke mladi mamici, ocku in tebi babica.
Tudi jaz sem bila mlada mamica s starejšim fantom, pa sva še danes skupaj, in imamo se super.
Predlagam pa, da si ne vzameš toliko časa za njih, pusti, da mlada družina najde skupno vez.
Pojdi normalno vsak dan v službo, ko boš prišla domov, pa pomagaj-ka skuhaj, daj nasvet, čd te bodo vprašali za njega, vzemi dojenčka za urco, da se mlada dva lahko spočijeta, zlikaj, operi, posesaj, … – drugače jih pa pusti pri mirv. Le tako, bosta mlada mamica in mladi očka lahko postala družina. Če se boš preveč štulila zraven- boš nezavedno odrinila mladega očka, in bo problem. Naj očka vzame očetovski dopust- ti pa normalno hodi v službo. Naj odrastejo, in naj postaneta odgovorna starša. Dopust pa prišparaj raje zase, saj ti si že dala skoz neprespane noči.
Ne vtikaj se preveč.

Joj si ti ena tečna ženska. Pa kaj si ti stroj ali kaj, a ti v službi nič ne poveš o sebi, si mutava?[/quote]

Kaj pa ti? Ne znaš brati ali samo ne razumeš napisanega?[/quote]

Joj, no, pa kaj še vedno ne veste, da je Yo tista ki ima zmeraj prav? In da samo ona zmeraj vse ve? In da se mora povsod vtaknit, tudi ko njena goflja tam sploh ne paše? Pa še ne veš, da se takrat ko druge poniža bolje pučuti? Ima pač en težko izgovorljiv sindrom…! Jebi ga!
Pa daj si že zapomnit to enkrat in uboge Yo ne za vsako stvar kregat, no…!!! Saj ni sama kriva, če je pač koza po naravi!

Predvsem škodoželjnim kot je opisano zgoraj, je to res smiselno razlagat, ja 🙂

Seveda je normalno, da se veseliš vnučka (le kdo pa nima rad svojih vnučkov) in prav je, da hčerki pomagaš. Če ne pomagaš svojemu otroku, komu pa potem?
Kot so ti že drugi rekli: Ne se preveč vtikati. Naredi, kar te bodo prosili, kaj več pa ne. Mladim gre na živce, če jim skušaš kuhati in vsiljevati svoj način prehrane.
Je pa tako: na tem svetu ni nič sigurno, razen davkov. Vsaka pravljica se lahko hitro konča. Prav je, da hčerka kljub nosečnosti in otroku doštudira in pride do poklica. Srečno!!!

Prav imaš.
priporočam da kar cepa naj otroke kot po tekočem traku

Avtorica, tole si večkrat preberi, nujno

Mama se bo vtikala v nih? Kaj je vecje vtikanje v cloveka, kot da se naselis pri njem? In potem se bo mama vtikala v njih?

Ti ne moreš razumeti in verjeti,da obstajamo tudi ljudje, ki se v službi dobro počutimo, ki imamo sodelavce za prijatelje in si vse povemo/zaupamo?? Tebi tole ne gre v glavo, kaj?

ja, pred 40 leti so ženske rojevale pri 20 letih
ampak z razliko, da so takrat imele vse po vrsti službo, ponavadi še svoje gospodinjstvo, svojo streho nad glavo… skratka, za otroka so poskrbele same
ne pa da so šle finančno in vso ostalo skrb za otroka preložit na starše.

če je tale bodoči oče zaposlen, zakaj si ne ustvarita svojega gnezda? aja nista sposobna it na svoje. samo otroka sta sposobna met.

New Report

Close