Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sadje – kako zamrzniti (maline, ribez, češnje, borovnice,…)

sadje – kako zamrzniti (maline, ribez, češnje, borovnice,…)

Kako zamrznete zgoraj napisano sadje – jagodičevje?
Ga operete ali ne? Ga date v posodice ali vrečke?
Zamrznete tudi posamezno ali pa tako, da se potem vse skupaj drži?
Kakšen nasvet bi mi prav prišel.

Hvala

Men se nič ne drži skupaj, imam v vrečki, operem ne pred zamrznitvijo..

Verjetno se ti zato ne drži skupaj, ker ne pereš. Opereš potem, ko daš iz skrinje ali pa sploh ne?

Operem, odcedim, dam po porcijah v vrečke ali pa male plastične lončke.

Ne operem (ker imamo domače sadje), dam v vrečko in zamrznem.

Jagode , maline, borovnice, robidnice – ne perem, zamrznem v posodah (in po potrebi jemljem ven ), Češnje -odstranim peške in jih po porcijah (za zavitke) zamrznem v vrečkah.

Jaz razporedim na pladnje, da zmrznejo vsak zase in potem pretresem v plastično posodo, ker le tako, lahko jemlješ po potrebi in ne cele bunke naenkrat.
Sadje pa ponavadi jemljem iz tistih koncev, kjer niso onesnaženi in špricani, zato tudi ni potrebno predhodno pranje.


[img]http://www.cosgan.de/images/smilie/froehlich/k010.gif[/img]
Pri nas enako.

______________________

točno tako!

Operem potem ko dam iz skrinje, kljub temu da je vse domače..

Splaknem tudi z domačega vrta, ravno tako kot tudi solato, ki sem jo nabrala pred 15 minutami… prah, zemlja… tega pri nas ne jemo.

Splaknem tudi z domačega vrta, ravno tako kot tudi solato, ki sem jo nabrala pred 15 minutami… prah, zemlja… tega pri nas ne jemo.[/quote]

Tudi jaz splahnem, čeprav imam maline, rukolo, paradižnik, …, z balkona. Se nabere prah, zemlja, kaka nesnaga iz zraka, vedno sperem, preden dam na krožnik ali v skrinjo.

Nekatero sadje operem, nekatero ne, odvisno kje dobim…

Nekaj dam v vrečke po porcijah, nekaj v posode od sladoleda – tisto ki se ne zlepi.

New Report

Close