Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Pralni stroj – razstavni eksponat

Pralni stroj – razstavni eksponat

Želim kupiti nov pralni stroj.
Eden izmed ponudnikov mi ponuja razstavni eksponat, ki naj bi bil razstavljen cca. 3 tedne.
Ima kdo od vas izkušnje z nakupom razstavnega eksponata pri beli tehniki?
Se dobi dodatni popust?
Je tveganje, da je z izdelkom kaj narobe, zelo povečano ali je tak izdelek lahko čisto ok?

Razstavni eksponati so čisto ok, dokler mogoče kakšne garancije ne rabiš in potem kakšnega dela ne dobiš. Ker gredo takšne stvari ponavadi izven prodaje. Ali so deli dražji.

Ceno lahko sicer znižaš, če veš, koliko profita boš imela tudi kasneje, če se kaj zgodi. Lahko se sicer ne. Potem pa spet novega kupiš.

Glej na dolgi rok, tudi glede profita.

Meni je razstavni eksponat pral 11 let. Štos je v tem, da je eksponat ponavadi samo brez embalaže.

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
nova
Uredništvo priporoča

Moja izkušnja je tudi taka. Razstavni je bil najboljši v kategoriji, z najnižjo ceno. Embalaže res ni bilo gor, so jo pa našli nekje v skladišču in stroj dostavili tako zavit, kot da gre za najboljši kristal. 🙂 Seveda z računom, garancijo in navodili!
Pere že 15. leto

Imam pa tudi izkušnjo, ko smo kupili zamrzovalno skrinjo, ki je bila malo udarjena v zadnjem delu, ki je ob steni, za simbolično ceno. Delala je 20+ let.

Prijateljica je kupila kuhinjo gorenje, razstvano, za 1/2 cene. Čist v redu. Ker pa je bil model precej nov, je morala za njo počakati 3 mesece, dokler je pač trajala razstava. Dobila je še gratis stekla in neka vodila ter montažo. Ženska je prišparala 2500 €.

glej, če ga že kupiš zahtevaj nižjo ceno. Stroj zna imeti kako bunko (obiskovalci, transport itd), bolj me skrbi, kako se je z njim ravnalo (zapiranje vrat itd)…ker te zadeve lahk zlo hitro pridejo na dan po izteku garancije in potem je veselje

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Jaz bi ga vzela, seveda z dodatnim popustum.

Sem ze kupovala razstavne modele mknitorjev, televizij, tudi tablice… seveda vse s popustom na ta racun, garancija velja normalno od dneva prodaje in vse brez tezav.
Tudi kako ocenjeno robo sem ze kupila, me ne moti, ce dobim obcutno ceneje izdelek z risom na ohisju, na strani ali celo na hrbtnem delu, kjer se itak ne vidi, na funkcionalnost pa ne vpliva.

Jaz ne kupujem razstavnih eksponatov, ker so ponavadi obutani in opraskani, če pa boš že kupila pa naj ti dajo konkreten popust, ker drugače ne vidim vzroka zakaj bi kupovala razstavnega, če ga nimajo na zalogi ga naj pa naročijo.

Otroška soba z 1500 EUR znižana na 750. stala razstavljena v kotu salona, brez praske. Vse preveril.
Pograbil z obema rokama in kupil. Letos januarja.

Nizek regal za dnevno sobo, gledala ga z mojo že spomladi v Lesnini, 1000 eur mi je bilo preveč, lep, kombinacija z lesom pinije, res padel v oči, prideva slučajno prvi dan znižanja za tretjino naokoli, takoj kupil.
Prejšni mesec.

Mikrovalovna, kotna, ena praska na tastaturi, vprašam bolj kot ne za hec šefico a bo zato kakšen popust, 30 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} vam lahko dam, pa še bon 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} Mercator sem imel, tako da sem jo dobil za pol cene. Nisem bil nič jezen.

_________________ [sub]Življenje je prekratko, da bi ga jemali resno[/sub]

Hja no – no v današnjih časih ravno tako – danes se zaradi neprestanega odpiranja, pritskanja, šlatanja, praskanja s nohti po napisih, delih barve in podobno s strani potencialnih kupcev na prodajnih mestih zgodi marsikaj -od prenehanja delovanja določenih tipk, do ukrivljene pločevine – ja, nekateri so celo tako žleht, da preizkušajo tudi pleh, kako se ugrezne pod pristiskom nečesa drugega, kovinskega….. Pa neprestano zapiranje in odpiranje vrat naprimer hladilnika ali pomivalca lahko uniči tesnenje gume, ki je okrog…

Jaz ne hvala za eksponat.

Hja no – v današnjih časih ni ravno tako, kot včasih, da bi bilo varno in nakupa vredno tako, kot tistega , ki je še v original škatli zapakiran – danes se zaradi neprestanega odpiranja, pritskanja, šlatanja, praskanja s nohti po napisih, delih barve in podobno s strani potencialnih kupcev na prodajnih mestih zgodi marsikaj -od prenehanja delovanja določenih tipk, do ukrivljene pločevine – ja, nekateri so celo tako žleht, da preizkušajo tudi pleh, kako se ugrezne pod pristiskom nečesa drugega, kovinskega….. Pa neprestano zapiranje in odpiranje vrat naprimer hladilnika ali pomivalca lahko uniči tesnenje gume, ki je okrog…

Jaz ne hvala za eksponat.

Kako to, da se potem guma pri hladilniku doma ne uniči tako hitro, pa ga 20 let odpiramo non stop?

Če je konkreten popust in če ni hudih poškodb, jaz tudi nimam pomisleka. Sem kupila tako kot eni zgoraj in kuhinjo in otroško sobo – kuhinjo za 40 procentov cene, otroško sobo pa še manj, so jo znižali dvakrat. Kupujem tudi rabljeno – ne sicer bele tehnike, pohištvo pa z veseljem.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Hja, veš, ljudje so pri preizkušanju, pregledovanju in odpiranju eksponatov, sploh bele tehnike tudi precej žleht – vlečejo stran tesnilno gumo stran od vrat, nohte not zasajajo – maš vse sorte kerlcev-sorodnica dela kot prodajalka bele tehnike, pa ve marsikaj povedat, kako žleht so potemcialni kupci, ker samo “preizkušajo” vzdržnost in to s tako silo, da včasih marsikaj v rokah ostane….Ker menijo, d aje zato eksponat tam, da se to lahko počne. A zdaj veš, zakaj? JAz verjamem da ti in jaz paziva pri odpiranju vrat hladilnika, samo imaš pa tudi zamke hladilnikov, ki jim ta tesnilna guma prehitro “supaj zleze” po naprimer pol leta normalnega odpiranja in zapiranja, pa je niti serviser ne more s toplim fenom več vzpostavit nazaj v harmonikasto volumsko stanje – naprimer znamka Whirlpool je bila taka pred leti, ko se na vratih ni dalo zamenjat potem te gume, bi moral kar cela vrata kupit…

New Report

Close