Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Vožnja v krožišču z dvema pasovoma za izvoz – prosim pomoč

Vožnja v krožišču z dvema pasovoma za izvoz – prosim pomoč

Pozdravljeni,
prosim če mi lahko kdo pomaga pri informaciji. V večjem krožišču z dvema pasovoma za izvoz, je prišlo do trka. Vozilo na zunanjem pasu je pot nadaljevalo in ni želelo zapustiti krožišča (pri tem ni bila prevožena polna črta), vozilo na potrnjem pasu pa je želelo zapustiti izvoz in je pri tem trčilo v zadnji -zadnji bočni del vozila na zunanjem pasu, ki je pot po krožišču nadaljevalo. Kdo je kriv?

oba

morata pazit!

a smernike so dali?
če greš prvi izvoz ven, nakažeš ss smernikom in peljše po zunanjem pasu, sicer nakažeš da greš na notrnjai pas in po notranjem pelješ
preden greš ven, nakažeš in če se da ne sekaš pasu, amapk majčkn odpelješ (ravno zato, da preprečiš trk)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Drugi, ki se je zaletel v prvega in ni pravočasno menjal pasu.
Vožnja po zunanjem krogu kolikor vem ni prekršek.

če greš prvi izvoz ven ne. Sicer pa se moraš čimprej vključiti v notranjega, in to tudi nakažeš. taka so pravila, je pa res, da velka večin atega ne prakticira in da vozijo kakor jim doide…mimgrede včeraj sm bu priča ko je en model v krožišču izsislil prednost avtobusu….

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

če greš prvi izvoz ven ne. Sicer pa se moraš čimprej vključiti v notranjega, in to tudi nakažeš. taka so pravila, je pa res, da velka večin atega ne prakticira in da vozijo kakor jim doide…mimgrede včeraj sm bu priča ko je en model v krožišču izsislil prednost avtobusu….[/quote]

Vem kako naj bi se vozilo po krožišču. Ni pa mi znano, da bi bila vožnja samo po zunanjem krogu smatrana kot prekršek in bi bil tako ta voznik kriv za nasreco.
Seveda lahko, da česa ne vem…

Kriv je notranji, ker moraš pri vsaki menjavi pasu, tudi v krožišču, med drugim paziti seveda na to, da zapelješ na prazen prostor na pasu, ne v drug avto.
Krožišča so sicer super izum za ljudi, ki jih znajo pravilno in logično uporabljati. Npr. meni je logično, čeprav vem, da to ni zapisano v CPP, da ko zapeljem v krožišče in sem še na zunanjem pasu, onega prijaznega šoferja, ki je šel po notranjem, zato da sem jaz imela možnost vključitve, spustim predse, če seveda nakaže, da bi zapustil krožišče. Kot prvo, ima načeloma itak večjo hitrost od mene, ki sem šele speljala, kot drugo, je mnogo bolj nevarno, da on zabremza na ful, zato da počaka, da bom jaz mimo.
Pa še to, tisti ki uporabljate leško krožišče in ne upate na notranji pas: v tem primeru bi bilo ful luštno, če bi se vsaj držali svojega zunanjega pasu, ne pa, da vozite, kot bi bili sami na cesti po dveh pasovih in s tem zapirate pot onim na notranjem pasu. Verjetno velja še za kakšno krožišče. Hvala.

če greš prvi izvoz ven ne. Sicer pa se moraš čimprej vključiti v notranjega, in to tudi nakažeš. taka so pravila, je pa res, da velka večin atega ne prakticira in da vozijo kakor jim doide…mimgrede včeraj sm bu priča ko je en model v krožišču izsislil prednost avtobusu….[/quote]

Vem kako naj bi se vozilo po krožišču. Ni pa mi znano, da bi bila vožnja samo po zunanjem krogu smatrana kot prekršek in bi bil tako ta voznik kriv za nasreco.
Seveda lahko, da česa ne vem…[/quote]

glede nesreče je tkole..verjento je oni na notranjem pasu brez karkoli se napotil proti izvozu (verjento celo brez smernikov) in je pač ruknil v tega na zunanjem pasu.

krivda je tkle…
kriv je tisti znotraj ker ni nakazal smernika da gre ven, hkrati pa tudi tega ni varno opravil (po potrebi obvozil še en krog in ga nato varno zapustil) in je pač ruknu.

Tist zunnaji je pa spet vprašanje, kje je šel ven (prvi izvoz nakazal to s smenikom), ali je zapeljal v krožišče, mogoče celo pas zamejal. dejstvo je da je če on notri nakazal s smernikom da gre ven potem je ta zunjai kriv. sicer pa je krivda na onem notri

potrebno prevert kaj in kako se je zgodilo (smerniki, menjava pasov, izsiljevanje/neupoštevanje prednosti)

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/


Kriv je tisti, ki se ni prepričal, da lahko varno zamenja vozni pas.
Tisti na zunanjem pasu bi sicer naj zapustil krožišče, a če ga ni, še to ne pomeni, da ga lahko izrineš na silo.

Vem kako naj bi se vozilo po krožišču. Ni pa mi znano, da bi bila vožnja samo po zunanjem krogu smatrana kot prekršek in bi bil tako ta voznik kriv za nasreco.
Seveda lahko, da česa ne vem…[/quote]

glede nesreče je tkole..verjento je oni na notranjem pasu brez karkoli se napotil proti izvozu (verjento celo brez smernikov) in je pač ruknil v tega na zunanjem pasu.

krivda je tkle…
kriv je tisti znotraj ker ni nakazal smernika da gre ven, hkrati pa tudi tega ni varno opravil (po potrebi obvozil še en krog in ga nato varno zapustil) in je pač ruknu.

Tist zunnaji je pa spet vprašanje, kje je šel ven (prvi izvoz nakazal to s smenikom), ali je zapeljal v krožišče, mogoče celo pas zamejal. dejstvo je da je če on notri nakazal s smernikom da gre ven potem je ta zunjai kriv. sicer pa je krivda na onem notri

potrebno prevert kaj in kako se je zgodilo (smerniki, menjava pasov, izsiljevanje/neupoštevanje prednosti)[/quote]

Lahko bi bila kvečjemu deljena krivda, če bi temu na zunanjemu pasu dokazali, da je prinorel v krožišče z bistveno večjo hitrostjo od dovoljene in je presenetil tega na notranjem. Če je normalno pripeljal v krožišče – pazi, namen krožišč in dveh pasov je prav v tem, da ti lahko zapelješ v krožišče, tudi ko nekdo vozi po notranjem pasu – ga pa ti na notranjem zaznaš in paziš, kaj dela.
Meni je edino grdo, če ti na zunanjem ful pritisnejo in ti v bistvu zaprejo pot, namesto da bi te počakali, da zamenjaš pas. Ampak okej, eni so pač taki.

Si pa res neznalka. Jasno, da je prekršek. Nikakor ne more krožiti po zunanjem pasu. Če si na zunanjem, moraš na prvem izvozu VEN. V kolikor želi nekdo iz notranjega pasu preko zunanjega na izvoz,. se mora tisti na zunanjem ustaviti. NIkakor ne moreš zapeljati v krožišče, če je nekdo že noter, pa čeprav na notranjem pasu!!


Kriv je tisti, ki se ni prepričal, da lahko varno zamenja vozni pas.
Tisti na zunanjem pasu bi sicer naj zapustil krožišče, a če ga ni, še to ne pomeni, da ga lahko izrineš na silo.[/quote]

Seveda ne na silo, ker tisti bi se moral SAM ustaviti!! Če se ne motim, si moški. A voziti pa ne znaš?

Si pa res neznalka. Jasno, da je prekršek. Nikakor ne more krožiti po zunanjem pasu. Če si na zunanjem, moraš na prvem izvozu VEN. V kolikor želi nekdo iz notranjega pasu preko zunanjega na izvoz,. se mora tisti na zunanjem ustaviti. NIkakor ne moreš zapeljati v krožišče, če je nekdo že noter, pa čeprav na notranjem pasu!![/quote]

Ok, kje v zakonu to piše?


Kriv je tisti, ki se ni prepričal, da lahko varno zamenja vozni pas.
Tisti na zunanjem pasu bi sicer naj zapustil krožišče, a če ga ni, še to ne pomeni, da ga lahko izrineš na silo.[/quote]

Seveda ne na silo, ker tisti bi se moral SAM ustaviti!! Če se ne motim, si moški. A voziti pa ne znaš?[/quote]
Kaj bi se moral sam ustaviti ?
V krožišču je ustavljanje prepovedano.
Upam, da nimaš vozniškega izpita.

Si pa res neznalka. Jasno, da je prekršek. Nikakor ne more krožiti po zunanjem pasu. Če si na zunanjem, moraš na prvem izvozu VEN. V kolikor želi nekdo iz notranjega pasu preko zunanjega na izvoz,. se mora tisti na zunanjem ustaviti. NIkakor ne moreš zapeljati v krožišče, če je nekdo že noter, pa čeprav na notranjem pasu!![/quote]

Ok, kje v zakonu to piše?[/quote]

Tako je pravilo vožnje in piše v pravilih vožnje skozi krožno križišče, ni pa prekršek, če ostaneš na zunanjem pasu. Pa še to:

Dovolj velika krožna križišča omogočajo zlasti ob gostejšem prometu boljšo pretočnost kot klasična, vendar ne dovoljujejo vožnje z veliko hitrostjo. Upoštevati moramo tudi, da je v krožnih križiščih prepovedano prehitevanje. To pa zato, ker je preglednost ob vozilu in za njim zaradi ukrivljenosti vozišča slabša kot na ravnem vozišču (v desnem vzvratnem ogledalu opazimo drugo vozilo šele, ko je že ob boku našega, v levem pa prej izgine v mrtvem kotu), poleg tega pa krožno vozišče zaradi lažjega uvoza in izvoza ni nagnjeno navznoter, kot je to običajno na krivinah, ampak navzven. Zaradi takšnega prečnega nagiba je pri preveliki hitrosti veliko večja možnost bočnega zdrsa, pri vozilih z višjim težiščem pa prevrnitve.

Kopirano s te strani:

http://www.policija.si/index.php/preventiva-/prometna-varnost/1671-prometna-pravila-za-varno-vonjo-skozi-kriie?tmpl=component&print=1&page=&lang=

Če si jaz pravilno predstavljam situacijo, je notranji pravzaprav “prehiteval”.

Seveda ne na silo, ker tisti bi se moral SAM ustaviti!! Če se ne motim, si moški. A voziti pa ne znaš?[/quote]
Kaj bi se moral sam ustaviti ?
V krožišču je ustavljanje prepovedano.
Upam, da nimaš vozniškega izpita.[/quote]

Tudi jaz. Kar lasje so mi šli pokonci.

Kriv je voznik na notranjem pasu.

Si pa res neznalka. Jasno, da je prekršek. Nikakor ne more krožiti po zunanjem pasu. Če si na zunanjem, moraš na prvem izvozu VEN. V kolikor želi nekdo iz notranjega pasu preko zunanjega na izvoz,. se mora tisti na zunanjem ustaviti. NIkakor ne moreš zapeljati v krožišče, če je nekdo že noter, pa čeprav na notranjem pasu!![/quote]
Kaj takšni slučajno vozite avto ?

Seveda ne na silo, ker tisti bi se moral SAM ustaviti!! Če se ne motim, si moški. A voziti pa ne znaš?[/quote]
Kaj bi se moral sam ustaviti ?
V krožišču je ustavljanje prepovedano.
Upam, da nimaš vozniškega izpita.[/quote]

Aja? Ti kar pelješ in pelješ in pelješ in vsem po vrsti zapreš pot???
Ravno takšni kot si ti, mene prisilite, da ustavim sredi krožišča, ker me ne pustite na zunanji pas, ker kot fjakarski konji peljete naprej in naprej in naprej… Upam, da ti nimaš vozniškega, jaz ga imam že 33 let in nobene nesreče!! Pa ti?


Kaj bi se moral sam ustaviti ?
V krožišču je ustavljanje prepovedano.
Upam, da nimaš vozniškega izpita.[/quote]

Tudi jaz. Kar lasje so mi šli pokonci.[/quote]

Še dobro ,da ti ni šlo kaj drugega :-PPP
Torej, ti prihajaš po zunanjem pasu, jaz sem pa na notranjem in želim krožišče zapustiti, ti NOČEŠ ustaviti in me spustiti ven, kaj naj torej naredim drugega kot ustavim?? A res misliš, da bom krožila ure in ure zaradi takih kot si ti?? Zakaj jih večina ustavi, le peščica pa ne?? Zdaj ne vem ali se delaš bedaka ali si res.

Tule se pa res oglašate popolni analfabeti kot Robi in podobni. V avtoričinem primeru je jasno krivo zunanje vozilo. V navodilih lepo piše, da moraš, v kolikor si na zunanjem pasu, krožišče zapustiti na prvem izvozu. Ne moreš nadaljevati poti po zunanjem pasu mimo izvoza kar naprej.
Mislim no, kar nekaj komadov bo morala nazaj v avto šolo.

V navodilih? Kakšnih navodilih?

Tudi jaz. Kar lasje so mi šli pokonci.[/quote]

Še dobro ,da ti ni šlo kaj drugega :-PPP
Torej, ti prihajaš po zunanjem pasu, jaz sem pa na notranjem in želim krožišče zapustiti, ti NOČEŠ ustaviti in me spustiti ven, kaj naj torej naredim drugega kot ustavim?? A res misliš, da bom krožila ure in ure zaradi takih kot si ti?? Zakaj jih večina ustavi, le peščica pa ne?? Zdaj ne vem ali se delaš bedaka ali si res.[/quote]
Očitno si ti bedak ali karkoli že.
Ustavljanje v krožišču je prepovedano in to piše v 60. členu zakona.

Raje prostovoljno oddaj vozniško, da ne ogrožaš drugih.

Tudi jaz. Kar lasje so mi šli pokonci.[/quote]

Še dobro ,da ti ni šlo kaj drugega :-PPP
Torej, ti prihajaš po zunanjem pasu, jaz sem pa na notranjem in želim krožišče zapustiti, ti NOČEŠ ustaviti in me spustiti ven, kaj naj torej naredim drugega kot ustavim?? A res misliš, da bom krožila ure in ure zaradi takih kot si ti?? Zakaj jih večina ustavi, le peščica pa ne?? Zdaj ne vem ali se delaš bedaka ali si res.[/quote]

peščica ki se ne ustavi, ve kakšna so pravila cppja – če si na notranjem pasu, že prej mirkaš na to, a boš lahko varno zamenjal pas, če ga ne moreš – moraš krožiti – pa če ure, pa ure (upam da ti potem vsaj pade na pamet, prej menjat pasa, pa magari naredit prekršek in se peljat več kot en izvoz po zunanjem pasu … ja ne smeš se ustavljat – pobremzat za moment – pa ni ustavljanje (sicer pa tak več kot z drugo ne bi smel peljati – torej ne z neko nevarno hitrostjo … še kakšno vprašanje? avtorju pa – žal je kriv tisti, ki se je od zadaj zaletel v drugega – tudi če stojim v navadnem križišču in se zadaj zaleti nekdo v mene in s tem povzroči da jaz zaradi “premale” varnostne razdalje zadenem tudi sprednjega – ni ta za mano kriv za oba – amšak sem jaz za tistega, ki je pred mano, ker sem se zaletela jaz od zadaja vanj – čeprav ne po svoji krivdi …

Tudi jaz. Kar lasje so mi šli pokonci.[/quote]

Še dobro ,da ti ni šlo kaj drugega :-PPP
Torej, ti prihajaš po zunanjem pasu, jaz sem pa na notranjem in želim krožišče zapustiti, ti NOČEŠ ustaviti in me spustiti ven, kaj naj torej naredim drugega kot ustavim?? A res misliš, da bom krožila ure in ure zaradi takih kot si ti?? Zakaj jih večina ustavi, le peščica pa ne?? Zdaj ne vem ali se delaš bedaka ali si res.[/quote]

Na srečo se nikoli nisem videla nikogar ustaviti v krožišču.
Nekaj je, če nekoga spustis pred sebe, pač zmanjsas hitrost. Ampak ustavis???

New Report

Close