Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Artičoke – katere naj izberem?

Artičoke – katere naj izberem?

Obožujem artičoke. Recimo na pici. Tiste v kosih, hrustljave … njam …

Rada bi si jih kupila. Kaj mi svetujete?

V konzervi? (A so na picah iz konzerve?)
Sveže? Kako se jih pripravlja?

hvala!

Jaz občasno kupim tiste v kozarcu.
Na picah so v glavnem take.
O pripravi svežih artičok si je pa najbolje pogledat kak video, jih je kar nekaj na youtubu.

V kozarcu v olju vložene, nisem pa nikoli jedla hrustljavih, kot praviš? Sveže so pa zame brezveze, dolgo se kuhajo in zoprno jih je jest, nič ni od njih.

Ko naročim pico z artičokami, recimo, so na njej vedno četrtine artičok, malo hrustajo, niso zelo mehke … In te so mi njami …

Bom poskusila z vloženimi … Hvala.

Dajem artičoke v olju (kozarec), včasih v slanici.
Priprava svežih je dokaj zamudna, tudi res ni veliko za pojest ;).

Jaz jih se nisem jedla pa me firbec matra; ali je kaksna hrana s katero bi jih lahko primerjali po okusu, strukturi? Hvala!

Ne, sveže artičoke se ne dajo primerjat s čem drugim.
Pri nas redko kdaj dobim dobre artičoke. Ko grem v Italijo, si jih nabavim (tiste romane, mesnate). Sveže pripravim klasiko z peteršiljem, česnom in drobtinami. Uživanje teh artičok je dobesedno uživanje. Ne naješ se, uživaš pa med jedjo v okusih.
Sem delala tudi rižoto od sredic, in je bilo odlično.
Drugaće, če jih potrebujem za pizzo, ali kar tako za jest iz kozarca vložene, kupim tiste v eurospinu z rdečim pokrovčkom v olju (ampak brez zelišč). te so mi najboljše.
Drugače, v Paestumu v Italiji sem jedla najboljše artičoke (imajo tudi festival artičok konec aprila). Njami.

New Report

Close