Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek doma narejena kozmetika – melisin balzam za ustnice

doma narejena kozmetika – melisin balzam za ustnice

Če se kdo spozna na doma pripravljeno kozmetiko, prosim za pomoč…Rada bi izdelala balzam za ustnice pri katerem bi uporabila meliso. Ker sem pri tem popolnoma neizkušena sem pobrskala po internetu za raznimi recepti. Žal pa v teh receptih zasledim le uporabo npr. kokosovega, mandljevega itd. olja in drugih komponent, ki so kar precej drage 🙁 Bi za izdelavo balzama lahko zadostoval le vosek in npr. olivno olje v katerega je bila namočena melisa (melisino olje), ki ju mešamo v parni kopeli?Bi iz te mešanice nastal balzam ali manjka kakšna sestavina?

Kokosovo olje se uporablja zato, ker je na sobni teperaturi v trdnem stanju.

Pri teh naravnih mazilih je problem, ker že z uporabo kokosa rada stečejo čim gre temperatura čez 20 stopinj.

Tako, da jaz bi delala po preizkušenem receptu. Te pride dražje, če nekaj zafrkneš in vse skupaj vržeš stran, kot pa če kupiš prave sestavine (ki jih itak potem lahko uporabiš v kuhinji).

Drugače je pa 250 g kokosove maščobe (sicer res rafinirane, ampak za vazelin je več kot dobra) okoli 2 €, če ti je to drago …

Kokosova mast ni draga. Samo tega potem ne nosi v torbici.

New Report

Close