Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Stomatologija Maksilofacialna in oralna kirurgija rehabilitacija po operaciji tumorja na spodnji čeljusti

rehabilitacija po operaciji tumorja na spodnji čeljusti

17.6.so mi odstranili tumor na spodnji čeljusti pod med 5. in 7. .Operacija je bila v anesteziji in je potekala dve uri, ker pa niso imeli prostora in nisem močno krvavela, ter nisem bruhala po anesteziji so me še isti dan odpustili .Kontrola 30.6.Sem močno zatečena in je vse modro. Z obkladki se počasi stanje popravlja .
,Me pa zanima koliko časa je potrebno da se vrne občutek? Imam celo polovico brade in pol spodnje ustnice popolnoma neobčutljive . Upam ,da mi niso poškodovali živcev ,ker je precej neprijetno jest ,govorit ,ko ne občutiš ustnice-kot ko ti dajo lokalno pri puljenju zob.
Hvala za odgovor.

Pozdravljeni. Ne vem, za kakšen tumor je šlo. Od tega je precej odvisno, kaj se je med posegom dogajalo z živcem. Zaenkrat skrbite za to, da rano hladite in pazite, da se ne ugriznete v ustnico, ko boste šli na kontrolo in odstranitev šivov, pa se le pogovorite s kirurgom, ki vam bo vse pojasnil. Lep pozdrav, David Dovšak

********************************************* David Dovšak, maksilofacialni kirurg Dentalni kirurški estetski D center Rakuševa ulica 6 SI – 1000 Ljubljana T: 030 643 693 E: [email protected] www.d-center.si

New Report

Close