Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Najlepše ime iz seznama

Najlepše ime iz seznama

Sem noseča in sem si napisala seznam imen za punčke. Je kar obširen, pa vas prosim, če oddate svoje glasove in iz seznama izberete svojega favorita. Torej, vam, najlepše ime iz seznama. Če se nemorete odločiti pač napišite več kot eno ime.

Seznam: Ella, Zala, Zara, Zarja, Ina, Lara, Maša, Lora, Tessa, Nesa, Alina, Lisa, Kiara, Elisa

Vsa imena do Lore, potem pa ne več, morda tudi Alina.

tudi meni tako, samo ela z snim l.

Izogibaj se podvojenih črk.
Bo otrok imel cel svoj lajf probleme z razlago, kako se pravilno napiše njegovo ime. Je škoda cajta.
Drugače pa, vsa imena so všečna in na mestu.

______________________

Klara ali Lana

Najbolj so mi všeč Zala, Zarja in Lara.
Temu sledijo Lora, Maša in Ina.

Ker je bila ravno včeraj na forumu tema o ‘smešnih’ imenih in temu, da nekatere njihovo ime obremenjuje, vam bom napisala še, katerih imen za otroka raje ne bi uporabila v predlagani obliki:

Ella se mi ne zdi ok, ker bodo itak vsi mislili, da je z enim l (Ela) in bo morala deklica ime pogosto črkovati.
Elisa je del helikopterja, tako da tega ne bi uporabila kot ime. Mi je pa zelo všeč Eliza. Druga varianta bi bila Elza.
Enako bi Lisa spremenila v Liza. Lisa je pomanjšano Liska, to je pa priljubljeno ime krav, tako da…mogoče raje ne.

Upam, da ne zamerite dolgega in izčrpnega sporočila :).

Meni je všeč Ina, je pa to skrajšana oblika nekaterih drugih ime, pa absolutno Ela, vendar samo z enim l-jem.

najlepše Lana … od tvojih zgoraj pa Ela in še Eliza (z z ne s).

Naštela si skoraj 15 imen! Zelo dvomim, da so ti vsa enako všeč! Izberi 3, ki so ti top, ko boš pa rodila in videla otroka, boš vedela, katero od teh treh je pravo!
Še nekaj pomembnega pozabljaš: katero ime je pa bodočemu očetu všeč?!

Tessa

Zalla, Mašša. Elisa kot propeler oziroma ladijski vijak mi je bil pa tako vedno všeč.

Alina

Zarja, Maša

Vse ostalo, brez zamere, … Berem v garderobah v vrtcu, same Zale, Lare, Naje, Taje, Tije, Toje, … In variante brez j ali z y.. Prav paše vidit vmes Špelo, Katarino, Brino, Urško, …

Zala in Zara.

Verjetno pa vsa ta imena ne pašejo k vajinemu priimku, ker že med Zalo in Zaro je velika razlika. Tako da se mal poslušaj kako zvenita ime in priimek skupaj.

Kaj pa če bo pjeb? Naredi si še rezervni scenarij, oz. seznam.

______________________

Za fanta mava ze izbrano Noel. :)) Hvala za vase komentarje, vsakega sem vesela. Aja, ocka, ve za seznam in so mu vsa ta imena kul. Ja, bomo poskusili malo ožat seznam. Za punco bo težka!

Te podvojene crke nama pač pašejo k določenim imenom. Mislim pa da otrok ne bo imel posebnih težav z njimi. Ve imate večje, bi rekla. :))Recimo Tessa sploh more bit dvojno saj želiva, da se bere z ozkim e.

Priimek je tak navaden, k vsem imen paše, tako da ni problematičen.

Ja; sem videla da Eliso nekaj povezujete z ladjami ali s čim? No, prvič slišim, ampak tako pomoje kmalu leti ven.


Mogoče kjer živite vi, pri nas v Sloveniji beremo po slovensko.

Ne veš kaj je elisa???
Preden rodiš, se začni izobraževati in si nujno razširi splošno izobraženost in razgledanost!

In ja, dvojne črke v imenih so pri nas problem! Slovenščina tega pač ne pozna in ko nekdo reče, da mu je ime Ela ali Tesa, je to pač za slovenščino logično z enojnimi črkami in ne dvojnimi, tako da bo dete moralo vedno znova pojasnjevati, da ima pa njeno ime dva L.

Ella- dvojna črka, El pa je itak že preveč
Zala- vredu ime, jih je pa kar veliko
Zara, Zarja- oba sta dobra, jaz bi raje imala Zarjo,
Ina, vredu, lara- vredu,
Maša jih je veliko,
Lora- vredu,
Naprej po seznamu mi niso všeč.

No, Tesa ali Tessa mene takoj spomni na lepilne trakove 🙁

Meni vsecna so samo od Zale do Mase…

Še enkrat potrjeno, da bebava imena kot so Kiara, Alina in podobne kozlarije dajejo bebavi ljudje.

Zala in Zarja sta meni top

Ina Ella Zala

Dokončno se odloči, ko boš videla otročka.
Če pa te zanimajo mnenja: Maša, Lara, Alina, pa tudi Zala in Zarja sta zelo lepi imeni.


Kar nekaj imen ima asociacije. Zraven Elise, ki spomni na coln, mene Nesa spomni na posast,
Lock nessko, Lora na psa. Vsec so mi Zala, Masa, Zarja, ostale ne.
Starsi, dajte otrokom normalna imena, ne pa taksna za katera mislis, da je v njih napaka.

New Report

Close