Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oddajanje stanovanja in čiščenje – Airbnb

Oddajanje stanovanja in čiščenje – Airbnb

Ola,
pred časom sem “poherbal” stanovanje od starih staršev v Ljubljani, bljižina centra (relativno ok ohranjeno, adaptirano malo več kot pet let nazaj. Z mojo sva že na svojem in sedaj razmišljam kaj s tem…Veliko kolegov mi je svetovalo oddajo preko Airbnb (ravno se prebijam čez zapise, luknjasto zakonodajo itd. in ja kr veliko izzivov).
Se pa sprašujem nekaj čisto drugega…koliko časa ti vse skupaj to pobere? Mislim dopisovanje, sprejemanje, predvsem pa čiščenje?? Kako se s tem spopadate drugi? Sam delam v Trzinu in se bojim, da mi za tole zmanjka časa.
Hvala

jaz sem že bila najemnica na AirBnb in sem sama čistila in počistila za sabo, saj je lastnik prišel tisti dan, ko sem jaz šla. Ker se goste tudi ocenjuje, sem bila prijetno presenečena, ko me je zelo pohvalil in priporočal naslednjemu potencialnemu najemniku (mi je napisal referenco). Verjamem pa, da večina ni taka. Kolikor sem zastopila, po uporabi stanovanja ponavadi kdo pride očistiti, zato nekateri specifično navedejo, da je minimalno število nočitev npr. 2 ali 3, da ni potrebno vsak dan skakati in kontrolirati.

Živjo,
verjetno si vmes že rešil ampak za Airbnb obstajajo sedaj agencije, ki se s tem ukvarjajo (in posamezniki). Poberejo okoli 20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}, odvisno od dogovora, ampak prevzamejo čisto vse zate. Še vedno ti veliko ostane… drugače sem sama oddajala preko Airbnb in vzame predvsem odgovarjanje in čiščenje veliko časa, sprejemanje pa tudi (kadar zamujajo itn).. Potem so pa tukaj še nepredvidljivi dogodki, moraš še enkrat nazaj pokazat kje se voda vključi itn itn, tako da če nimaš ravno službe, da greš lahko ven oz. v lastni hiši oddajaš sobe, je mogoče to opcija zate. Ne upam dajati imena in kontakta ljudi, ki se s tem ukvarjajo (ker ne poznam pravil foruma) ampak Stric Google že ve.. Splača se ti potem od 2,3 stanovanj naprej kot full time job mogoče. V razmislek.

lp,
G

Tale je verjetno res že rešil zadevo, glede na letnico posta.

Drugače pa se tudi jaz ukvarjam s tem – ker nimam časa, sem dal eni firmi. Poberejo mi 30{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} oz. še več, če gre za manj dni + seveda še fee za čiščenje. NImam pa nobenega drugega dela, samo pokasiram. Konkretno v Ljubljani oddajam stanovanje za 200 eur/dan v sezoni, meni ostane 140 čistega, kar mi je okej za nič dela. Zaslužim nekje med 2000 in 3000 euri mesečno. Oni pa ja, skoraj 1000-ko v sezoni, ampak jaz ob svoji službi ne zmorem:/

Dela je pa RES veliko – idealno, če si brezposelen, nemogoče če imaš službo, ker so gostje vedno bolj zahtevni, zamujajo, skratka – ni malo dela:)

Pokliči tour as d.o.o. mala ulica 2 , ljubljana oni ti zrihtajo vse stranke,sprejem,čiščenje.

Pozdravljeni,

če še koga zanima čiščenje stanovanj airbnb, naj mi prosim piše na zasebno sporočilo. Poleg čiščenja, operem tudi posteljnino in jo zlikano vrnem nazaj.

Zdravo!
Tudi jaz se odločam za oddajanje stanovanje preko Airbnb, in me zanima, če bi lahko priporočili kakšno agencijo, ki prevzame celotno vodenje (čiščenje, predaja ključev, itd.)
Stanovanje pa je v strogem centru Lj.
Nekaj sem že našla na spletu, a me zanimajo vaše osebne izkušnje.

Najlepša hvala že vnaprej!

Lep pozdrav

(lahko tudi na mail:pika.polonca88(at)gmail.com)

Pika


Imaš soglasje ostalih v hiši? Če ne, te bodo upam prijavili takoj. Pa ne glede na firmo, ki v tvojem imenu to zate dela.
Dovolj je tega, da ključe od vhodnih vrat daste vsakemu, ki pride mimo. Ga ne prijavljate preko ustreznih evidenc, zanj ne plačujete turistične takse, parkiranja itd.. Da o smeteh ne bi!
V stanovanju, kjer je po možnosti prijavljen samo eden ( minimum) potem stanuje vsak dan 6 ljudi, ki uporablja stopnišče, svinja okoli, drsa s kufri po hodnikih, zvoni sredi noči pri vseh, ker ne najde svojih ključev.
Za konec pa odide in čez nekaj časa se pojavijo v tem istem objektu kraje. Čudno, a ne? Vsi, ki oddajajo bi morali imeti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} soglasje ostalih v hiši!
Pri nas smo to uredili tako, da smo redno prijavljali eno od takih na vse možne inštitucije. Po obilnih kaznih se je končalo.


Imaš soglasje ostalih v hiši? Če ne, te bodo upam prijavili takoj. Pa ne glede na firmo, ki v tvojem imenu to zate dela.
Dovolj je tega, da ključe od vhodnih vrat daste vsakemu, ki pride mimo. Ga ne prijavljate preko ustreznih evidenc, zanj ne plačujete turistične takse, parkiranja itd.. Da o smeteh ne bi!
V stanovanju, kjer je po možnosti prijavljen samo eden ( minimum) potem stanuje vsak dan 6 ljudi, ki uporablja stopnišče, svinja okoli, drsa s kufri po hodnikih, zvoni sredi noči pri vseh, ker ne najde svojih ključev.
Za konec pa odide in čez nekaj časa se pojavijo v tem istem objektu kraje. Čudno, a ne? Vsi, ki oddajajo bi morali imeti 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} soglasje ostalih v hiši!
Pri nas smo to uredili tako, da smo redno prijavljali eno od takih na vse možne inštitucije. Po obilnih kaznih se je končalo.
[/quote]

Jasno, naj sosedu krava crkne, saj smo v Sloveniji.

Jasno, naj sosedu krava crkne, saj smo v Sloveniji.
[/quote]

Daj malo bolj natančno beri, lepo te prosim.

Gre za neprijavljene uporabnike stanovanja, ki za povrh dobijo ključe, kar je v primeru vlomov ali tatvin zelo problematično, ker policija niti ne ve, kje iskat osumljence.

Poleg tega se določeni stroški delijo glede na število stanovalcev v posamezni enoti. V enem stanovanju morajo prijavit vse, vključno s polkilsko čivavo, drugo je kao prazno, ampak vsako noč v njem spijo tri osebe, uporabljajo dvigalo, umažejo hodnik.

Povzročanje hrupa je še dodaten problem. Na dopustu ljudje običajno pač ne hodijo spat ob devetih, stanovanja se pogosto najemajo za žure, fantovščine,…

Če bi sosed kravo futral na svoje stroške in s tem ne bi povzročal problemov sosedom in ogrožal njihovega imetja, ji ni treba crknit.

Mi oddajamo 2 stanovanja in hiško preko airbnb, 2 v LJ in hiška v Rovinju. Vse skupaj bo marca 3 leta, nobenih problemov in nobene svinjarije ni pustil še nihče, veliko zadovoljnih obrazov. Stanovanja v LJ se čistijo generalno enkrat na 2 meseca, Rovinj po zmožnostih ali vsaj enkrat na 6 mesecev. Posteljnina in po tleh se briše redno. Glej ocene gostov. Mi ne oddajamo družinam z majhnimi otroci, zlato pravilo in res nobeden še ni pustil ničesar razen polnega koša. Ljudje sami počistijo za seboj.

Pre beri prispevek od avtorja “svinjarija na kvadrat” in se zamisli, ali se boš to šla, ali ne. Ker dajanje takole ključev naokoli, sploh če so vhodna vrata v stopnišče zaklenjena , ni hec. Bodo upravičene prijave od stanovalcev deževale še pa še.

A kakšnega psa vam pa kdaj zamolčijo 🙂 ?

Ne morem verjeti, da samo vsaka 2 meseca konkretno očistite stanovanja. Kaj pa kopalnice, kljuke, pipe, ki jih vaši gostje prijemajo?

Kakorkoli, bila sem srečna uporabnica AirBnb od približno 2011, z najmanj 10 različnimi stanovanji letno po svetu, vendar se od lani vračam v hotele. Sedaj postaja airbnb posel z malo truda, brez higienskega minimuma, kar se mi zdi zastrašujeoče. Da ne omenjam plačila za čiščenje, hkrati te pa prosijo, če odneseš smeti in zamenjaš posteljnino, lepo vas prosim…

a ni FURS napovedal z letošnjim letom ureditev na tem področju? Tudi plačilo taks, in prijave na policijo.
Mi sicer koristimo booking, zelo redko privat namestitve, pa smo tudi bolj pozorni na komentarje o čistoči, to najprej pogledam. Nismo še imeli slabe izkušnje.

__________________________________________________ °°° Stay Hungry, Stay Foolish °°° [url]https://www.youtube.com/watch?v=JJ9IX4zgyLs [/url] ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯


V Rovinju sami upravljate ali ste se oprli na kakšno lokalno storitev? Kako pa je s sprejemom gostov, najbrž ne hodite vsakokrat posebej dol?

Nič se ne bo doseglo, ker folk ni nor in vsak drug ti že zdaj preusmeri pogovor na mail in ti ponudi nižjo ceno če plačaš na roke, če bivaš več dni celo nočitev zastonj. Imajo tudi spletne strani, sploh Poljaki, očitno postaja praksa. Zadnji nas je preusmeril na spletno stran za nakup bonov, ker zaradi nekih razlogov ne sme prejemati nakazil in sem kupil bon na njegovo ime za 80€ za LIDL na rabatowe in mu poslal kodo transakcije, kupon sem dobil v 4 dneh domov in je bil plačilo namesto 80€. Zaenkrat smo brez slabih izkušenj in potovali smo že vsaj 10x na Poljsko, Krakov, Stargard, Wroclaw in okolica. Nekateri so prebrisani, ti ponudijo nastavitev zastonj in plačaš dobrodelni prispevek, recimo ena izmed prvih nastanitev 2016, za 4 dni Krakow, v našem primeru obvezni prostovoljni prispevek 60€ za 4 osebe za 3 dni. Dogovor preko gmaila. Kar je bilo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje od drugega najnižjega ponudnika, vključen domači zajtrk. S tem zjebe jo njihov furs in sam vprašanje časa je, kdaj bo enako pri nas.

To imaš še kako prav..Odkar sem lani na Hrvaškem ( okolica Splita) dobila stenice na kožo, ne hodim več v R&B.

Bed bugss – stenice so idealni gosti v takih.

JAz se tudi vračam v hotele, preverjene verige, čim novejši, da so bili pred kratkim odprti ( vsaj Amerika, Azija), vsaj 4 zvezdice – pa še nikoli stenic dobila ali privleka domov iz takih hotelov.

Folk je naiven ja -generalno čistit vsake 2 meseca. 🙂 Ni dovolj, če samo posteljnino menjaš, pa malo “kozmetično posesaš in po tleh pobrišeš. Že en pes z bolhami na prenočevanju je tudi veselje lahko za nasledenje goste 🙂

Tudi, če ni stenic in psov, se meni zdi precej ogabno, da je v dveh (ali celo šestih!!!) mesecih stanovanje kar nekajkrat oddano in stranišče uporabi X oseb, preden se prvič z wc račko sreča. Fuj.

Nič se ne bo doseglo, ker folk ni nor in vsak drug ti že zdaj preusmeri pogovor na mail in ti ponudi nižjo ceno če plačaš na roke, če bivaš več dni celo nočitev zastonj. Imajo tudi spletne strani, sploh Poljaki, očitno postaja praksa. Zadnji nas je preusmeril na spletno stran za nakup bonov, ker zaradi nekih razlogov ne sme prejemati nakazil in sem kupil bon na njegovo ime za 80€ za LIDL na rabatowe in mu poslal kodo transakcije, kupon sem dobil v 4 dneh domov in je bil plačilo namesto 80€. Zaenkrat smo brez slabih izkušenj in potovali smo že vsaj 10x na Poljsko, Krakov, Stargard, Wroclaw in okolica. Nekateri so prebrisani, ti ponudijo nastavitev zastonj in plačaš dobrodelni prispevek, recimo ena izmed prvih nastanitev 2016, za 4 dni Krakow, v našem primeru obvezni prostovoljni prispevek 60€ za 4 osebe za 3 dni. Dogovor preko gmaila. Kar je bilo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje od drugega najnižjega ponudnika, vključen domači zajtrk. S tem zjebe jo njihov furs in sam vprašanje časa je, kdaj bo enako pri nas.
[/quote]

Lej, če si tako, nor, da nakazuješ folku izven sistema, boš slejkoprej naletel na mino in ostal brez denarja in nastanitve. Marsikdo že je. Ker zaščita potrošnika velja samo znotraj sistem, potem si on your own.
Naš Furs pa tudi ni tako zabit. Samo kazni je treba dovolj dvignit, pa se nihče ne bo več hecal. Tako kot se je popravilo stanje na področju izdajanja računov (sicer bajbaj posel), se bo tudi tukaj. Samo ljudi je treba ozavestit, da bodo prijavljali. Potem bo pozvonila policija in če bo našla neprijavljene turiste, ne bo luštno. Dva primera bosta prišla v javnost, pa bodo lastniki prijavljali kot pri norcih.
Vsi hvatajo krivine, dokler se jim splača. Ko pa bo kazen par deset jurjev …

Nič se ne bo doseglo, ker folk ni nor in vsak drug ti že zdaj preusmeri pogovor na mail in ti ponudi nižjo ceno če plačaš na roke, če bivaš več dni celo nočitev zastonj. Imajo tudi spletne strani, sploh Poljaki, očitno postaja praksa. Zadnji nas je preusmeril na spletno stran za nakup bonov, ker zaradi nekih razlogov ne sme prejemati nakazil in sem kupil bon na njegovo ime za 80€ za LIDL na rabatowe in mu poslal kodo transakcije, kupon sem dobil v 4 dneh domov in je bil plačilo namesto 80€. Zaenkrat smo brez slabih izkušenj in potovali smo že vsaj 10x na Poljsko, Krakov, Stargard, Wroclaw in okolica. Nekateri so prebrisani, ti ponudijo nastavitev zastonj in plačaš dobrodelni prispevek, recimo ena izmed prvih nastanitev 2016, za 4 dni Krakow, v našem primeru obvezni prostovoljni prispevek 60€ za 4 osebe za 3 dni. Dogovor preko gmaila. Kar je bilo 50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} ceneje od drugega najnižjega ponudnika, vključen domači zajtrk. S tem zjebe jo njihov furs in sam vprašanje časa je, kdaj bo enako pri nas.
[/quote]

Po tem sistemu so sosedje oddajali neprofitno stanovanje preko subleta (spletna stran). Familija pa v bajti nasprot bloka (toliko o upravičenih). Keša polno, so se pa pritožli drugi ker so vsaki drugi gostje delali galamo. Dokler ni občina dala ultimata da jih bodo zmetal ven ni bilo nič boljš. Zdaj sta v podnajemu neka dva mlada. Sama goljufija na vsakem koraku.

Furs bo iz danes na jutri tukaj naredil bolj malo. Sicer nekaj strašijo da imajo vse podatke od vseh ki oddajajo, kar je en navaden blef in ustrahovanje. Airbnb jim podatkov ni dal, kdo torej? Blefirajo.
Država se je tega področja lotila kot ponavadi, napačno. Z birokracijo te že v štartu ubijejo, če preživiš, pa potem še z davkom. Katero budalo bo potem šlo to prijavljat? Več ali manj noben.
Če bi to bilo rešeno preko nekega portala, kjer prijaviš goste in neka normalna davčna stopnja, bi vsak prijavil.


Če imate privatne hiše, vaš problem. Če pa živite in oddajate v večstanovanjski hiši in več lastniški hiši, pa to postane tudi moj problem. Ker kradete!
Čisto enostavno, v vaših stanovanjih je prijavljena ena oseba, vi pa oddajate večim, večkrat brez vseh papirjev, brez plačila turistične takse, brez….
Pri nas v hiši se je en to šel, pa se ga je najprej prijavilo upravniku, ni pomagalo, potem se je ob prvi galami klicalo policijo, da nekdo razgraja po 22 uri, potem se je prijavilo lastnika na ustrezne organe.
To vse mora imeti urejeno prenočišče kot sta hostel ali hotel. Pa kmečki turizmi tudi, pa vsaka zanikrna koča tam v visokogorju. A vi bi pa kar po domače.
Soglasje sosedov je nujno, pa ga ni v Ljubljani, ki ga ima, vsaj legalno ne!
Ker nihče ni tako neumen, da bi neznancem dovolil, da se sprehajajo po hiši, si malo ogledujejo ključavnice in hop čez mesec ali dva je vlomljeno.
Kdo bi si mislil!

Ali obstaja razlika med Airbnb in hotel, Uber in taksi službo, Hertz in zasebnim oddajanjem avtomobila? Seveda obstaja, zato pa to ne more izvajati vsakdo- redkokateri taksist v renomirani taksi službi vas bo poškodoval, oropal, posilil, ubil, itd. Velja enako za renomirane hotele. In redkokateri zasebni lastnik avtomobila vam bo odštel le odbitno franšizo 🙂

Na srečo so Airbnb sosedje v Sloveniji nenasilni in do ropa ali poškodovanja gostov ne prihaja. Aja, za take zadeve je v stanovanju ki se oddaja odgovoren lastnik stanovanja in ta odškodnina se črpa iz zavarovanja škodne odgovornosti, ker so odškodnine v teh primerih nenormalno visoke. Velja enako za avtomobile, parkirane na lastniških parkirnih prostorih ki so predmet kratkotrajnega najema. Bože nedaj da kakemu Airbnb najemniku sosedje sesujejo kak špegu, totalno bad reklama.

Ta Furs je tudi bedna patetika. V tako majhni državi je najmanjši problem priti do imen lastnikov. Pač pošlješ inkognito uslužbenca, da simulira rezervacijo. Seveda, da naši državni Butalci pridejo do takše rešitve, bo preteklo še kar nekaj Donave. Najbrž je med njimi dosti takšnih, ki oddajajo preko AirBnB, pa jim ni v interesu…

New Report

Close