Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kateri šampon za srbeče lasišče in prhljaj?

Kateri šampon za srbeče lasišče in prhljaj?

Zadnje čase imam težave s srbečim lasiščem in prhljajem. Iz trgovine mi niti en šampon ne ustreza, pa sem jih poskusila že milijon. Zdaj pa razmišljam, če bi kupila šampon v lekarni. Katerega priporočate?

Meni pomaga samo oranozol. Dve pranji, pa je okej. Pa sem preizkusila že milijon robe, tudi iz lekarne, vichy, ni da ni.

Mojemu fantu je proti prhljaju uspešno pomagal Vichy-jev šampon. V tednu do dveh težave ni bilo več.
Seveda pa ne paše vsem vse. Boš morala sama sprobat.

Mene je tudi lasišče zelo srbelo, zdaj se umivam kar z navadnim šamponom iz Hoferja (za moške) in me sploh več ne srbi. Imela sem celo nekakšne grinte po lasišču.

Meni je super Ma Provence trdi šampon. Je na osnovi gline. Če boš ga boš kupovala, ti priporočam, da v E.Leclercu, ker je za 3€ cenejši kot npr. v DM.

Odvisno od tega, za kak prhljaj gre. Če je glivičen (običajno je tak masten, lasišče blazno srbi), bo verjetno pomagal samo Oranozol. Jaz sem sprobala vse možno, pa je le ta pomagal. Uporabljaš ga po navodilu, en mesec, nato konec. Po končani kuri se mi je seveda spet ponovilo in sem bila čisto obupana, kaj sedaj. Na srečo pa sem našla Selsun Blue (v Sanolaborju), ki pa ga lahko uporabljaš ves čas in super vzdržuje lepo lasišče!
Upam, da tudi tebi lahko pomaga.

Moji hčeri, ki si je od srbenja do krvi spraskala lasišče, je v hipu pomagal šampon proti prhljaju od Naturavit-a. Kupljeno v DMju.

Moja hči je imela mastno srbeče lasišče in ogromno prhljaja, mokrega ne suhega ki je ostajal na laseh, kar grdo za videt. Suh prhljaj saj pade iz las ta pa ni, zato sem v lekarni vprašala kaj bi bilo dobro, svetovali so mi ORONAZOL, po približno dveh treh tednih prhljaja nima več. Preiskušeno deluje.

Odvisno od tega, za kakšen prhljaj gre, kaj je vzrok. Če tudi lekarniški šamponi ne bodo pomagali, bo treba k zdravniku.

Pri meni je sicer najbolje deloval Vichy, ampak se mi je zdel vonj tako ogaben, da ga potem nisem več kupila. Zdaj uporabljam Blue Cap, ki je tudi OK. Imam pa luske, ki se držijo lasišča, ne tistih drobnih pikic, ki same odpadajo. Ko se spet začnejo nabirati, naredim eno kuro z Blue Capom (po navodilih), potem imam pa par mesecev mir (v tem času tudi uporabljam šampon iz lekarne – Eucerin Hypertolerant za občutljivo lasišče).

Unique Beauty anti dandruf shampoo, imajo ga v Simple, jaz ga kupujem v lekarna Top-Lek na Ptuju

Oboje imajo v Aromatici. Sama sem se leta borila s tem, srbečica, luske. Vse sem odpravila s šamponom svetlin, mož pa uporablja proti prhljaju in ga je odpravil, po ulala letih!

Sampon od Medivitala Hair vital priporocam, kupi se v Sanolaberju in stane 8 eur.

Sin se prav tako bori s prhljajem, pubertetniškim 🙂 Je bil pri dermatologu in je rekel, da je pač posledica hormonskih motenj, eni imajo akne, sin čisto nič, drugi prhljal , tretji mastno kožo ali lasišče…..
Odkar si pere z navadnim koprivovim šamponom, zdaj 2x pa z brezovim, se mu je prhljal zmanjšal za 90{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}.
lp

Leta sem imela problem ravno s srbecim lasicem in prhljajem. Noben sampon mimnimtakoj pomagal. Pol sem se pa odlocila, da pa tega (afrodita kopriva en liter) pa ponicam do konca, da mi itak ni vec pomoci, perem jih vsak deug dan, naj bi bila kar nežen, in od takrat, tega je tudi ze nekaj let, nimam tega problema, umivam si pa seveda samo s tem


Navaden brezov šampon. Znamka Cvet, proizvajalec Ilirija.

Sem uporabljala Vichy, super rešil težavo, samo po par mesecih se je vse vrnilo nazaj in Vichy ni več pomagal 🙁

Sedaj si že dobro leto umivam z Biokap šamponom proti prhljaju. Prijeten vonj, čisto malo ga rabiš. Super je, priporočam. Jih imajo pa samo v lekarnah.

Jaz sem imela tudi probleme s srbečico. Edino kar mi je pomagalo je naravni šampon Paul mitchell iz čajevca, katerega mi je priporočala frizerka.  Baje da je čajevec tisti, ki te težave preprečuje in odpravlja. Povprašaj po večjih frizerskih salonih, boš sigurno našla. Jaz imam celotno kolekcijo doma in je super! Med korono, ko nisem uspela do frizerke pa sem kupovala kar preko spleta https://www.paulmitchell.si/sl/search/?query=tea%20tree

Upam, da ti uspe! Vse dobro želim!

New Report

Close