Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek TEST PRALNIH STROJEV ZPS

TEST PRALNIH STROJEV ZPS

Po 15-ih letih kupujemo nov pralni stroj. Ali ima mogoče kdo podatke, kako so se odrezali AEG-jevi pralni stroji v testu ZPS? Ker moramo res na hitro kupiti pralni stroj, bi res bili hvaležna za kakršnokoli informacijo. Nekako se nagibam k nakupu modela L87405FL, ki se ga da trenutno res ugodno kupiti za 600 EUR, vendar pa se ne bi radi prenaglili zgolj zaradi popusta ampak bi radi kupili dober pralni stroj za solidno ceno.
Že vnaprej najlepša hvala za odgovore, mnenja in priporočila glede nakupa in testa.

dražji stroj ko kupiš, bolj bo šparoven z vodo in energijo…..dokler ne ugotoviš da rabiš extra dodajati vodo pa dodatno izpirati, ker so današnji pralni stroji postali zelo gorenjski

Kupi tistega za 300+€. Pral bo 15 let in manj sranja bo z njim. Najbolj šparovni so najslabši. Govorim o pranju, ne o tistem minimalnem šparanju elektrike in vode!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!
nova
Uredništvo priporoča

aeg je okej.današnji boljši stroji majo možnost pranja s paro (poleg klasičnega pranja proizvajajo še paro..) je super, sam zna biti tud cena zabeljena

pazi d an ebodo preveč šparovni. za bosche se govori da so orng škrti, za gorenje ti jamčim da ni. Korejci gredotud dobro v promet, žal smo premalo tržišče zanje. Glej raje tuje štacune v primeru nakupa korejca

pazi da bo stroj mel 5 let jamstva.

e lux niso več kar so bli, aeg je pa menda špica.

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

Jaz imam stroj s paro pa se nikoli ne spomnim vštekat. Kdaj pride prav para? Kr pri vsakem pranju?

Jaz imam stroj s paro pa se nikoli ne spomnim vštekat. Kdaj pride prav para? Kr pri vsakem pranju?[/quote]

ja to pa preveč prašaš..odvisno od stroja.načelma ma para naloge od ravnanja agub do povečevanja efekta/učinkovitosti pranja

da ne bo pomote, pare ne nastane za izvoz, ampak zgolj pomaga pri pranju

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

“boljši stroji majo možnost pranja s paro”

kot nekdo ki se spozna na tehniko, ti povem da je tole izvsten prodajni pripomoček ampak neučinkovit v tehničnem smislu. Para pere slabše od vode, zato se je rabi veču ustvariti, kar povzroči višjo porabo elektrike in vode.

Jaz imam Miele W1 in zelo dobro opere. Veliko opcij je tudi na voljo. Je pa cenovno visok rang.

Tisti, ki niso naročniki lahko posamezni test kupijo. Imaš celo primerjalnik 380 različnih pralnih strojev, od tega enih 50 lahko kupiš na slovenskem tržišču. V aprilski številki so imeli pralne stroje neklasičnih dimenzij. Spomnim se samo, da so bili dobro ocenjeni zlasti dražji pralni stroji. Najboljši je imel ceno nekje 1300 evrov, če se ne motim.

najbolje ocenjeni stroji pod 1000 eur so bili:
samsung ecco bubble 2 modela, miele za 800 eur (najcenejši njihov model), pa potem še tretji samsung, isto ecco bubble, potem pa prvi gorenjev stroj z invertnim motorjem, normalna cena 500 eur
samsung stroji cene 460-630, torej v vašem rangu.
naprej pa nisem gledala…

Mogoče neumesno, ampak mi smo kupili 10kilca od Whirlpoola ki je v svetovnem merilu številka 1, za boljšo ceno, pa res dobr stroj.
http://www.ideo.si/pralni_stroji/pralni_stroj_AWIC_10914_WHIRLPOOL

darja22 hvala! Torej AEG-jevih strojev ni bilo med najboljšimi, če vas prav razumem? Za AEG smo se zagreli, ker imamo njihovega sušilca s katerim smo zadovoljni…Če imate mogoče možnost, da preverite kako se je odrezal model LG87405FL, bi vam res bili hvaležni , ker nam je popust kakor zgleda mamljiv, tudi sumljiv – mogoče se ta pralni stroj na testih ni najbolje odrezal…

da so Boschi škrti z vodo? Jaz vedno zaradi boljšega občutka dam Spulen plus, najkrajši program ima tako 40 min in sploh nimam občutka, da ne bi dobro opral. Je pa bil 2 leti nazaj 350 ali nekaj takega €.

Nam je po več kot 10 letih crknil Gorenjev in ker nam je stari dobro služil, smo dva meseca nazaj spet kupili Gorenjevega za 360 evrov. Pere dobro, čeprav ni v cenovno zelo dragem rangu.

Tudi jaz tako. Ima 5 let garancije. Mi je enkrat že crknil v soboto, kličem na servis še v soboto,
v ponedeljek zjutraj 7.10 me že kliče serviser, da pride ob 11. uri.

Stroj pere OK. Sedaj je star 6 let. Ko bo kaj konkretno crknilo, kupim novega Gorenje s 5 let garancije.

Mi imamo 7-kg Gorenjevega, garancija še ni potekla, ni pa več čisto nov … čisto zadovoljna, za kaka relativno čista oblačila samo osvežit in splaknit je najkrajši program celo samo 17 minut.

New Report

Close