Najdi forum

Sem mamica 2 letne hčere.
Sem med dvema ognjema in sicer med mojimi starši in možem.
Moj mož je mnenja, da otroku lahko da poljubček na usta. Moji starši pa so strašno proti temu, da se otroka poljublja na usta, “samo na ličko” pravijo.

Kaj menite vi?

midva z možem poljubljava najino hčero na lička, na usteca, na trebušček, na nosek, na čelo, po podplatih – pa ne vem, kaj bi bilo s tem narobe. Ta privilegij je seveda samo najin.

Moja babi (Svitova prababi) pravi, da lahko starši (torej očak in mami, bratje in sestrice in nihče drug) poljubljajo dete kjerkoli, na čelo, na usta, na trebuščka, na ritko…za ostale je rezervirana lička ali še bolje rokica….sama se tega striktno drži…
Torej, tvoj mož ima prav, pa tudi stari starši se ne motijo…za vaju z očkom je karkoli pač pade pod ustnice (včasih se tisti mali ritki kar ne da upret, a ne?), za stare starše pa je lička…
Ostali ljudje, torej tisti, ki niso sorodniki, pa moje škrata ko je bil majhen niso smeli ljubčkati, zdaj pa se itak ne pusti…Sam da rad lupčka, vendar ne na ukaz, zato smo se zadnjič kar skregali s taščo ki je od njega zahtevala poljub. Pa ji je zabrusil: “Ne bom da lupčka, ne rabiš…”
Mene pa velikokrat vpraša: “Mami, rabiš lupčka?”
VEŠ DA!!!!!
T.

nova
Uredništvo priporoča

Vidva kar veselo poljubljajta svojo hčerkico. To so najlepši trenutki z otročkom, ker bodo prišla leta, ko ti tudi poljubčka na lička ne bo več dovolila.

Podoben primer sem imela z bivšim možem – on je bil skrajno proti kakršnemukoli poljubljanju otroka, bilo ga je sram (ali kaj?) in se mu je zdelo nemoralno, gnusno… Takšni ljudje so brez srca in jih je najbolje odpisati. To ti pišem zato, ker so tvoji starši dobesedno zaplankani. Ne oziraj se na njihovo mnenje, ampak uživaj s hčerkico.

LP,

Lena

KO smo že pri poljubčikh – kako pa se vi kot odrasli obnašate do mam in sester ali bratov – se v javnosti poljubite v pozdrav ali slovo?
Zadnjič naju je namreč en gospod s sestro nadrl, ker sva se v pozdrav pred neko trgovino poljubili na lica – da naj to nesemo domov delat…ih, saj je brez veze razlagat, da sva sestri…
T.

Vnukinjo poljubljam samo na lička. Nikoli na ustka. Tudi ostali sorodniki jo poljubljajo zgolj na lička, in bi se zelo zgrozila, če bi jo kdo od sorodnikov poljubil na ustka.
Kar se pa tiče njene mamice in očka, pa naj jo poljubljata, kot se njima zdi dobro in prav. Oni trije so družina, in med seboj imajo veliko možnost, da razne okužbe izmenjajo na tisoč in en način, in prav malo možnosti je, da bi vnukinjo okužila s poljubom na ustka.

lp

Milena, kaj pa TI misliš??!!!
Pozdrav

Aja tega pa nisem napisala.
Jaz sem za to, da se med mano, možem in mojo hči poljubčkamo. Če je to na ličko, na usta, na čelo, na nos. Včasih se zgodi, da mi hči da 5 poljubčkov, vsakega na drugo mesto.
Tako, da se mi ne zdi nič narobe.
Milena.

¸Hi
Mami, ati in bratje lupčkamo kjer koli pade, drugi pa bolj crtjajo. Že nekaj dni pa nam naš 5 me. zajček poljube strastno vrača. to niso poljubčki, ampak ugrizki ali še bolje seski. Zažene se v moj obraz in mi sesa brado, nos… Včeraj zvečer pa je to počel z atijem. Na obe lici mu je pritisnil takšne seske, da je bil ati ves rdeč, čez noč pa je rdečina postala modra. Tako se je danes zjutraj v kopalnici napleskal s pudrom. Ne vem, če bi mu v službi verjeli kaj se mu je zgodilo.
Tako divje se lupčkamo pri nas.
Veselo lupčkanje.
Simona

Tudi naš 18-mesečnik navdušeno opazuje, ko se z možem poljubiva-seveda na usta in tako želi in naredi tudi on. Te najine nežnosti je tako vesel, da naju včasih zvečer v postelji kar pograbi za ušesa ali lase in potegne skupaj (moža in mene) in potem skače od veselja, ko se poljubiva.
Sem ga poskušala malo navaditi tudi na lička, za tedaj ko bi poljubil koga drugega, pa se ne pusti preveč prepričevati. Skrbi me zaradi drugih otrok.
Bo pa kasneje. Je tako prisrčen, ko poljublja lutko dojenčka ali medvedke!

LP Marija

Zadnjič sem bila pri prijateljici, ki ima 18 mesecev staro punčko (in 2 meseca starega fantka, ampak zanj pravi moj sin, da je “dojenček in samo joka in aja” – torej nobene koristi od njega). V glavnem – ker je bi pred nekaj meseci moj sin ravno v fazi tepi, potisnim grizi…se ga mala majčkeno boji, zato smo pač zelo pozorni, kako se igrata – dokler je vse mirno, je kul, ko začne moj sine kaj gnjaviti gremo domov. In tako sva se po eni uri prijaznosti morala zaradi nevihte na obzorju odpraviti domov – a sine ni hotel iti, dokler ne bo dal lupčka Hani… In ga ji je res dal, takega na ustka…Ih, sta bila zlata! To je bilo prvič, da je dal lupčka komurkoli izven naše družine…kolikor vem, se v vrtcu otroci ne lupčkajo med sabo, vsaj meni še nikoli vzgojiteljica ni rekla, da bi Svit koga polupčkal…Saj se itak ne bi pustili… Zato po moje ni treba skrbeti… še prehitro jih bo sram izkazovati naklonjenost.
T.

Ja, tudi sama se strinjam s sistemom “družinica po svoje, ostali za črto”, pa vseeno popuščam pri babici, ki ne zna drugače, ko da zasuje oba svoja vnučka s poljubčki. Nič ne pomaga niti dejstvo, da oba po malem že prostestirata in da ji tudi jaz težim, naj se že vendar umiri.

Ampak kljub takem razmišljanju ni vedno vse tako preprosto. Imamo namreč nekaj družinskih prijateljev, s katerimi se redno videvamo. In ravno hčerka tistih, s katerimi smo si v najglobljih odnosih, je eno tako nežno, crkljivo bitje. In trenutno je čisto “mahnjena” name. Me stisne in pocmoka včasih skor bolj intenzivno kot moja mala. Tudi na usta. Sama jo v pozdrav, če želi, vedno poljubim na lička, kadar pa se sama odloči drugače, ji tega ne preprečim. Tudi njena mamica ne. In mislim, da je tako prav.
A.

New Report

Close