Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Depilacija intimnih delov, sramnih ustnic!?

Depilacija intimnih delov, sramnih ustnic!?

s čim si ve odstranjujete dlačice na intimnem predelu? Ne želim si muce le pobriti ampak prav depilirati do gladkosti 🙂 katere epilatorje priporočate? ali zelo boli? je bolje z voskom? vse izkušnje in priporočila dobrodošla…..

Epilator ti pride prav le do “bikini črte”, dalje pa jaz sama ne bi probavala. Greš v salon na brazilko, te teta hitro porihta in to je to. Boli, vsekakor, ampak se navadiš.

No ja, jaz pa vsekakor ne bi šla k nobeni teti, da me porihta, ker mi do razkazovanja te vrste pač ni. Pa še plačat moraš. In zakaj britje ni dovolj?

mah ne bi šla v salon, sem sramežljiva 😀 bi raje sama “porihtala”

No ja, jaz pa vsekakor ne bi šla k nobeni teti, da me porihta, ker mi do razkazovanja te vrste pač ni. Pa še plačat moraš. In zakaj britje ni dovolj?[/quote]

Saj ne rabiš it. Avtorica je vprašala za mnenje in sem povedala svojega. Odločila se bo itak sama.
Britje je kratkotrajno in po njem se koža rada vname, brazilka pa traja vsaj 14 dni do 3 tedne in nobenih teav z vnetji in podobnim ni.

To je tako, kot pri ginekogu. Na stotine jih vidi in verjemi, da je prav nič ne zanima kakšna je. Sploh pa imajo v dostojnih salonih tudi provizorične hlačke za enkratno uporabo. No saj, kakor želiš 🙂

No ja, jaz pa vsekakor ne bi šla k nobeni teti, da me porihta, ker mi do razkazovanja te vrste pač ni. Pa še plačat moraš. In zakaj britje ni dovolj?[/quote]

Saj ne rabiš it. Avtorica je vprašala za mnenje in sem povedala svojega. Odločila se bo itak sama.
Britje je kratkotrajno in po njem se koža rada vname, brazilka pa traja vsaj 14 dni do 3 tedne in nobenih teav z vnetji in podobnim ni.[/quote]
glede vnetij je čisto odvisno od kože… enim se tudi pri epilaciji koža vname… tudi dlake se lahko ko začno ponovno rasti vraščajo 🙁

mene bolj zanima, če se z epilatorjem da po sramnih ustnicah odstranit (velikih, ne malih hehe), ne le na venerinem gričku…?

po prvi brazilski depilaciji je gladko

ko potem pričnejo dlake rasti, pa se rado zgodi, da ni več gladki, saj dlake ne rastejo istočasno, lahko se vraščajo in se delajo mozoljčki

če imaš občutljivo in tanko kožo tam doli, raje premisli

britvica je čist fajn, si brijem na 3 dni

Če se pa to upaš naredit, potem pa kapo dol, res 🙂 Jaz niti milimeter dalje od klasične bikini črte ne bi šla sama z epilatorjem. Au, au, au! :)) Una teta pa nič ne sprašuje, samo v enem ali dveh šusih potegne, 5 sekund in fertik.

@prvič: ja, če se kakšna potrga, potem hitreje zraste in tisto pa komot z epilatorjem popraviš, ni problema. Drugače pa reden in konkreten piling (groba morska sol + olivno olje je meni odlična varianta) pa dovolj navlažena koža – zelo pomaga proti vraščanju.


se strinjam… pri tem se pazi,d aje čimveč rezil na britvici in da je čimbolj prijazna do kože… jaz sem si kar moški brivnik s 5 rezil gilette kupila z nastvaki za menjavo… se mi zdi, da je bolj nežen do kože kot ženski brivniki

Če se pa to upaš naredit, potem pa kapo dol, res 🙂 Jaz niti milimeter dalje od klasične bikini črte ne bi šla sama z epilatorjem. Au, au, au! :)) Una teta pa nič ne sprašuje, samo v enem ali dveh šusih potegne, 5 sekund in fertik.

@prvič: ja, če se kakšna potrga, potem hitreje zraste in tisto pa komot z epilatorjem popraviš, ni problema. Drugače pa reden in konkreten piling (groba morska sol + olivno olje je meni odlična varianta) pa dovolj navlažena koža – zelo pomaga proti vraščanju.[/quote]
ja ja pomaga ja res… sama to zdaj prakticiram na nogah, pa še vseeno se mi katere vrastejo… pa si delam piling vsak drugi dan… na bikini si pa to ne bi upala, ker je koža še bolj nežna in itak da ni zdravi,d a jo non stop s pilingom iritiraš… že na nogah mam sama take probleme… ampak letos sem se odločila, da bom vztrajala, ker se mi res ne da z britvico non stop brit… in upam, da mi uspe…
pri bikiniju pa res nikoli se ne bi šla take, še najmanj na področju čisto okoli genitalij… se mi zdi, da se s tem ni za igrat in non stop iritirat kože in britvica čist lepo zaleže.

In kaj je potem pri tej vneti, pordeli, srbeči in mozoljasti koži lepega ?


So stvari, ki jih je treba enostavno verjet. Sicer pa zna kakšen Araldit pomagat:-))

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Al one tega zaradi spranosti možganov sploh ne vidijo, tako močno jih um prevara.
Ne bom pozabila ene kolegice, je šla na zmenek po dolgem času, ni nič planirala, mislim seks ipd., a sta se ujela in oba za. Ga pripelje domov in ker reva ni bila pobrita, jo je nagnal v kopalnico … pismo, no … in ona je celo šla se pobrit …

saj nihče ni rekel, da je lepa … saj mislim,da je jasno iz pogovora, da se ji ve želimo izogniti in si delimo nasvete in izkušnje kaj narediti, da do tega ne pride…
temu pač je namenjena tema pogovora, da se izmenjajo izkušnje kaj narediti in katero vrsto, način depilacije izbrati, da ne bo neželenih stranskih učinkov, ampak lepo gladka koža.

ali morebiti želiš povedati, da si naj raje dlake kar puščamo ali kaj?

Pa kaj ste tok poraščene? In kakšne dalake imate to? Ko konjska žima.

Predlagam, da si za gladko popolnost obrijete se notranje kosmatine. Zacnete lahko v crevesju.

meni je pač lepo, če je muca gladka, britje je ok le prvi dan, naslednji pa se že vidijo črne pikice, meni pač to estetsko ni…zato bi dala vse stran, ne vem, bom poskusila z epilatorjem, prag bolečine imam kar visok.

Al one tega zaradi spranosti možganov sploh ne vidijo, tako močno jih um prevara.
Ne bom pozabila ene kolegice, je šla na zmenek po dolgem času, ni nič planirala, mislim seks ipd., a sta se ujela in oba za. Ga pripelje domov in ker reva ni bila pobrita, jo je nagnal v kopalnico … pismo, no … in ona je celo šla se pobrit …[/quote]
Ne samo, da ne vidijo, ampak celo trpijo.
Ženska, ki zaradi takšnega moškega trpi, se definitivno ne ceni. On pa je nima rad.

Odvisno. 🙂
Če se dlake samo pristrižejo, to nič ne boli in ne povzroča vnetij.

vi ste starejša generacija, ko vam je lepo, če so dlake, mlajšim pa pač ni

Ja.

Že, že, samo britje je vedno možno in načeloma se lahko pobriješ tud vsak dan, če želiš (zadeva je hitra, ko se zverziraš, par minutk). Če pa se depiliraš, pa sama depilacija zahteva neko dolžino dlak in mene ta čas, ko pa moram biti “poraščena”, da sploh opravim depilacijo, od le te odvrača. In velja to za vse predele telesa, ne le intimne.

Al one tega zaradi spranosti možganov sploh ne vidijo, tako močno jih um prevara.
Ne bom pozabila ene kolegice, je šla na zmenek po dolgem času, ni nič planirala, mislim seks ipd., a sta se ujela in oba za. Ga pripelje domov in ker reva ni bila pobrita, jo je nagnal v kopalnico … pismo, no … in ona je celo šla se pobrit …[/quote]
Ne samo, da ne vidijo, ampak celo trpijo.
Ženska, ki zaradi takšnega moškega trpi, se definitivno ne ceni. On pa je nima rad.

Odvisno. 🙂
Če se dlake samo pristrižejo, to nič ne boli in ne povzroča vnetij.[/quote]
z komentarjem glede tistega zmenka se strinjam…
glede replike meni pa – saj ja lahko pistrižeš ok,
sama sem pisala svoj komentar na celotno depilacijo ot. epilacijo na splošno …tako npr. na delu “velike bikini linije”, ki pride tudi zuna roba kopalk ne moreš hoditi z pristriženimi dlakami, enako tudi ne na nogah…
pa se znajo tudi tam pojavljati vnetja in take rdeče pikice na koži po epilaciji…
glede strogega intimnega predela pa sama menim, da je še vseeno najbolje britje – z moškimi britvicami na 5 rezil (itak so te namenjene za dnevno uporabo na obrazu, kjer je koža tudi nežna in so zato bolj prijazne tudi za nas ženske in do naše kože tam spodaj )in po uporabi na 3 dni ni nobene pordele kože in vnetij in mozoljev…

New Report

Close