Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Sin ukradel kolo

Sin ukradel kolo

Včeraj sem šla v klet po moko in videla, da je v kleti “novo kolo”. Ker vem, da nihče v družini ni nič kupoval mi j ebilo zelo čudno. Vprašam moža, ne ve nič, hčerka ne ve nič, počakamo, da sine pride iz šole. Ko ga je mož prijel je priznal, da je ukradel kolo. Razlog kraje je navedel, da mu ga nismo želeli kupiti!!!! Ukradel ga je v sosednji vasi in to iz garaže v katero je vlomil. Kje se je tega naučil nimam pojma. Sedaj smo v dilemi kaj s kolesom, lastnega sina ne bi prijavili na policijo, če ga vrnemo bo to velika sramota za družino. Kaj sedaj, ena opcija je, da kolo prebarvamo in upamo, da ga ne bo kdo spoznal. Ja res je, mali otroci male skrbi, veliki otorci velike skrbi!

Saj se zaje.bavaš anede? Moj bi ga v takem primeru sam peljal nazaj, pa naj se zmeni, kot se hoče.
Najbolje, da ga prebarvate ja…. a truplo mu boste tudi pomagali zakopat, ko bo enga ubil ?

Da se vam da….

Se ne, vem da hecno bere, problem je v tem ker ima mož namen kandidirati za župana in to bi mu zadevo onemogočilo. Verjetno bomo kar prebarvali in mulca ustrezno kaznovali, da mu ne pride kaj takega ponovno na misel!!!

Govori se, da je brezveze barvat, tisto številko na okvirju je treba pobrusit.

Minimalno kar bi moral vaš sin narediti je, da kolo pelje nazaj tja, kjer ga je dobil in ga pač prisloni ob hišo.
Kako boste poravnali škodo zaradi vloma, je pa drugo vprašanje.

Drugače pa bi jaz šla na vašem mestu lepo skupaj s sinom in kolesom do lastnika, vrnila kolo in se probala zmenit za poravnavo škode zaradi vloma kar direktno z njimi. Mogoče se bo dalo brez policije, mogoče ne – ampak to si je vaš sin sam nakopal na glavo. Če ne boste dali dobrega zgleda, da se ljudem ne krade in ne povzroča škode in da dejanjem sledijo posledice, boste zamudili vzgojno priložnost.
Bolje, da ima sin en zapisnik na policiji, kot pa da ve, da ima doma potuho in se še kdaj zaplete v kaj podobnega. Moje mnenje.

Potem pa se s sinom le dobro pogovorite o tem, kaj njemu šiba po glavi…

Naj še enkrat vlomi in tako vrne kolo :))

Pač odgovor v stilu vprašanja…

Ponoči naj ga pelje nekam v bližino in tam pusti.

Tudi sama sem mislila, da bi ga peljala tja in vrnila kolo, zakopliciral je seveda mož ker ga skrbi zaradi kandidature.


Storite to brez vednosti moža
Ta malega pa sklincajte do fondamenta

Mogoče tudi jaz sina ne bi izpostavljala policiji. vsaj prvič ne.

Absolutno bi pa naredil 2 stvari:
* kolo bi peljal nazaj do hiše (anonimno)
* sestavil bi anonimno pismo lastnikom z opravičilom in notri dal npr. 200 EUR za povračilo škode

Ker verjetno denarja nima, bi mu a posodila, pa naj ga potem ali zasluži drugje, ali pa res pošteno izplača s težkim, ne vsakodnevnim ampak kakim projektnim (npr. prebeliti stanovanje..) delom doma.

Pa še to, če bi tvoj mož kandidiral za župana, pa bi zvedela, da take stvari mirno gleda, ga ne bi volila, pa če je najboljši. Bi pa dobil plus točke, če bi zvedela, da zna doma mulca vzgajati in popravljati tudi njegove napake, tako, da drugi niso oškodovani.

Ja, če ni provokacija, jaz bi takole naredila: kolo bi vrnili nazaj enkrat sredi noči, da nas nihče ne bi videl.

Če je sin naredil škodo z vlomom, bi prav tako kot nekdo predlaga zgoraj, pošljite nekaj denarja na tisati naslov anonimno v kuverti. In zraven opravičilo!!!

verjetno bomo danes kolo vrnili, tudi za moža je tako najboljše pa še sin se bo iz tega nekaj naučil. Če bodo želeli vplesti policijo jo pač bodo, razmišljal sem tako, če sinu sedaj uspe zvoziti brez vsake posledice lahko pričakujemo, da bo v kratkem kak ukraden avto na dvorišču!

Z javnim vračilom kolesa bi bodoči župan pridobil na točkah… sedaj se pa obnaša kot da je že župan in mu kraja ni tuja!

Ja, se bo naučil. Tega, da mu boš vedno stala za ritjo in ga reševala – pa še fotru bosta vse skrila. Bravo mama in bravo vsem ostalim z vašimi nasveti. A potem vas pa preseneča, ker nam pobirajo vse, kar nam lahko?

asedaj pa je otrok kriv? a vidva pa nista nič kriva? hahahhaha pa saj ne moreš verjet! zaradi takih opic, sem nehal vozit motor!! mi ni več do tega športa! ker ko vidim take luzerje kot si ti in tvoj mož ej!!! da vaju ni sram!!!
jaz bi te prijavil n csd!! nujno!
če bi jaz bil vaš svetovalec, bi tako rekel, ok vkradu si pecikl, p.t.m. ok zdaj pa , zdaj mulo pa ga boš gonu pa pucal do nezavesti. če bi jaz bil foter bi sel osebno k tem ljudem se opravičil, vrnil bajk. pol pa kupil forcu kolo, pa sebi tudi, pa bi gonil do nezavesti!! si htel gonit, zdaj pa bos gonil. v klub pa gasa. pa ima da si prvi. če ne bos prvi te bom pretepu z pumpo

Moj sin je v drugem ali tretjem razredu v trgovini ukradel igračko v vrednosti 2 ali 3 evre. Ko sem to ugotovila, sem ga nemudoma peljala nazaj, kjer je moral igračo prodajalki vrniti, povedati, kaj je storil in se opravičiti. Prodajalka je bila povsem šokirana, češ da je prvič doživela, da bi starši mulca nagnali, naj vrne ukradeno. In to javno. Če tega ne bi storila, bi nas morda že tudi čakalo kakšno presenečenje v obliki kolesa v domači garaži. Prepričana sem, da je poprava oziroma povračilo storjene škode najbolj učinkovita kazen. Vse ostale prepovedi, tudi batine, hitro pozabijo.

Kakšna dvoličnost! Ni čudno, da je sin ukradel kolo. Mož bi kandidirakl za župana, pa skrival bi krajo svojega sina. Tako, kot je že eden od komentatorjev zgoraj napisal, bi mu verjetno naslednjič pomagali skriti truplo. Če želite svojemu sinu dobro, pojdite lepo pri belem dnevu do lastnikov kolesa in nič ponoči in na skrivaj. Prvo naj se opraviči sin, nato pa še vidva z možem. In pokažita potencialnim volilcem tvojega moža, da ste poštena družina, ki ji ni vseeno, kako bodo njihovi otroci zavozili.

Se ne, vem da hecno bere, problem je v tem ker ima mož namen kandidirati za župana in to bi mu zadevo onemogočilo. Verjetno bomo kar prebarvali in mulca ustrezno kaznovali, da mu ne pride kaj takega ponovno na misel!!![/quote]

Ja, super ideja! Pol pa naj uživa in še uporablja to, kar je ukradel!

Zaskrbljena mamica od tatiča
0. izhodišče : provokacija
1. mamica, kaj to pomeni, mlada in ne zna z otroki
2. tatič, ne vem kaj je v SSKJ, a jaz bi rekla vlomilec in ne tatič
3. vsekakor gre družina z zmikavtom k oškodovancem in naredi kar je “recimo prav” vrne kolo , se opraviči, povrne vso škodo
4. Se vsedete doma in razmislite o svojih principih, ki so otroka prisilili v dejanja, ki mu niso v čast, da o familiji ne govorim. A po toči zvoniti je prepozno, je znan pregovor (srbskega ne bom navajala ker je res sočen in zelo konkreten :))

Torej mamica zamisli se nad seboj zakaj imaš doma tatiča.

New Report

Close