Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ta več dnevna vročina je utrujajoča :(

Ta več dnevna vročina je utrujajoča :(

Ljudje smo zaradi več dnevne vročine že povsem izčrpani, vremenarji pa še kar napovedujejo vroče dni v naslednjih dneh.

jaz sploh nimam občutka, da bi bilo prevroče..stopinje so tam nekje okrog 28-31..še klime nismo vklopili doma, pa imam 24 v hiši..res vroče je bilo par let nazaj, ko je bilo 38-39…zdaj pa je prava milina..res mi ni prevroče in so že prav nadležni recimo po radiu, sploh na radiu 1 in center..non stop nabijanje o kao neznosni vročini…

Nobena od vaju (zgoraj) ni povedala, kje živi.

Enim je res vroče – kakšne klime so danes privlekli v Bar, da bodo malo shladili prostor. Beton v LJ in podobnih hišah, ki niso izolirane, kjer ves dan nabija sonce – itak da se segreje!

Pa enkrat jamrate, kok non stop piha – če ni vsaj sapice, se tudi ponoči ne ohladi.

Jaz živim v stari hiši, med hribi in je zdaj prijetno hladno. Že sosed, cež cesto ima ves dan vse zaroletano, ker se mu rok segreja hiša, da težko spijo. Pozim pa kuri in dimi kot pri norcih :-))! Jaz pa zaverglam centralno in je takoj toplo.

Da živim v stari, kamniti bajti, zidani tako kot se zagre je važno. Nea mi srat z enimi betonskimi, 10 cm stenami, ki so kot papir. Zdaj vroče, pozimi pa mraz!

Da se ohladit vaše prostore – nasvetov je več kot dovolj po netu. Vse pa stane.

Saj ne bo dolgo – že drugi teden bodo ohladitve nazaj na 20 stopinj.

Se pa spomnim eno leto …………… nimam takega spomina kot kakšni častitljivi starčki – da smo kurili še 6. junija, tak je bilo mraz. Zdaj pa zunaj komaj dihamo…..

nova
Uredništvo priporoča

…se bo kar dalo zdržat. za enkrat so temperature še znosne. tudi v stanovanju ob zagrnjenih žaluzijah in malo kuhanja kar gre. ko bodo temp. več dni 33-36….potem bo kriza !:((. po napovedih sodeč, menda ne bodo. upajmo!

Pač, poletje se začenja in je normalno, da je malo bolj toplo. Ravno tako, kot je normalno, a je sredi zime -10 ali pa še kako stopinjo nižje.

Če bi imela v stanovanju 30 stopinj ali pa še kakšno več, bi ti videla milino!!

Kako olajšati preživetje v vročini:

– Na okna stanovanja obešaj mokre bele rjuhe, ko se posuši, znova zmočiš. To precej omeji vdor vročine v prostore.

– Veliko pij, ne velikih količin, temveč po požirkih in vztrajno … mlačnen čaj… ali vodo.

– Večkrat dnevno se stuširaj – z čimbolj vročo vodo!! Topla voda odpira telesne pore in tako pomaga telesu da se bolje ohlaja. Tuširanje z mrzlo vodo olajša samo kratek trenutek, potem pa telo še bolj “zakuha”.

– Če nimaš klime uporabljaj ventilator in plastenke zmrznjene vode. Plastenke v katerih je zmrznjena voda postaviš pred ventilator, tako pomaga bolj ohlajati.

– Izogibaj se težkemu fizičnemu delu.

– Zvečer ko se ohladi dobro prezračite stanovanje (prepih)

Vsi tvoji sicer dobronamerni nasveti so bob ob steno, če živiš brez klime v garsonjeri v 10. nadstropju sredi Ljubljane.

Če bi imela v stanovanju 30 stopinj ali pa še kakšno več, bi ti videla milino!![/quote] Jah poskrbi za izolacijo žaluzije in klimo. Mene notr skoraj zebe v kratkih pajkicah in kanateri. Izolacije imam debeline 37cm, zunanje žaluzije, klimo prižgem šele ko je zunaj nad 33C.

Vsi tvoji sicer dobronamerni nasveti so bob ob steno, če živiš brez klime v garsonjeri v 10. nadstropju sredi Ljubljane.[/quote] Zato si kupiš klimo in problem je rešen.

Če bi imela v stanovanju 30 stopinj ali pa še kakšno več, bi ti videla milino!![/quote] Jah poskrbi za izolacijo žaluzije in klimo. Mene notr skoraj zebe v kratkih pajkicah in kanateri. Izolacije imam debeline 37cm, zunanje žaluzije, klimo prižgem šele ko je zunaj nad 33C.[/quote]

Izolacije 37 cm na osnovni zid debeline koliko?

In ogromno je odvisno od okolice, ali stoji blok/hiša sredi betona ali asfalta ali stoji na veliki parceli, s travo, drevjem…

Vidim na morju, individualna hiša, zelenica, nič tlakovcev, par dreves, zvečer sredi sezone lahko sediš na terasi v dolgi trenirki, malo proč apartmajsko naselje (zelenice, če so, so po 5m2) sredi asfalta in betona – še krake hllače skoraj preveč. Razlike par stopinj na razdalji kratkega sprehoda.

Hja, odvisno kje živite.
Povabljeni v naše mesto, kjer je v tem trenutku že 27 st., že en teden pa se redno dvigne čez 30 stopinj.

K sreči je suha vročina, kar se da relativno dobro prenašat.

Si iz NG ? Kolikor slišim, je tam res vroče. Res sreča,da ni vlage, sicer ne bi bilo za zdržat.

Vsi tvoji sicer dobronamerni nasveti so bob ob steno, če živiš brez klime v garsonjeri v 10. nadstropju sredi Ljubljane.[/quote] Zato si kupiš klimo in problem je rešen.[/quote]

Če bi bilo to tako poceni, bi imelo vsako gospodinjstvo klimatizirane prostore.

kako si naj nekdo kupi klimo, če nima niti za hrano, ne zmore plačati stanovanja, elektrike, položnic … ?

Si iz NG ? Kolikor slišim, je tam res vroče. Res sreča,da ni vlage, sicer ne bi bilo za zdržat.[/quote]

Bingo.

Si iz NG ? Kolikor slišim, je tam res vroče. Res sreča,da ni vlage, sicer ne bi bilo za zdržat.[/quote]

Bingo.[/quote]

Pa komarji? Jih je že veliko?

Meni ni vroce. :p

Bingo.[/quote]

Pa komarji? Jih je že veliko?[/quote]

Nop. Zaenkrat je kar mirno – mslim, da sem videla enega tigra, navadnega pa nobenega še, ampak se zvečer ne zadržujemo ob vodi.

Vsi tvoji sicer dobronamerni nasveti so bob ob steno, če živiš brez klime v garsonjeri v 10. nadstropju sredi Ljubljane.[/quote]

Zgornji nasveti so posebej za tiste, ki nimajo klime, ker če bi imeli klimo, bi jo prižgali in se z njo hladili in ne bi potrebovali hladiti prostora z zmrznjeno plastenko pred ventilatorjem,mokro rjuho na oknu in večkrat dnevnim tuširanjem z toplo vodo…

New Report

Close