Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek zaljubljen je vame

zaljubljen je vame

Je moj sošolec na faksu. Imam zdravstvene težave zato sem bila zadnje dve leti precej odsotna na predavanjih. Vedno mi pomaga, me pokliče, vpraša kako sem, vem, da sem mu všeč. Enkrat lani me je povabil ven in bil cel večer popolnoma tiho, od takrat naprej nič več, zelo zelo mu je nerodno, zdaj je že precej bolje, ampak ni še čisto brez nervoze. Tudi jaz mu pomagam, včasih greva skupaj na malico in se pogovarjava, lepo se je pogovarjat z njim, nanj se lahko zanesem, lahko mu zaupam. Vem, da on vse kar počne počne zato, ker sem mu všeč. Imam občutek, da drugače ne bi (saj tako je pri drugih). Dojemam ga izkljčno kot prijatelja in včasih mi je zelo težko, ker mu ljubezni ne morem vračat. Razlog pa je, da mi fizično ni privlačen, sploh si ne predstavljam kakršnega koli telesnega stika z njim, plus higiena – ima zadah itd…
Zdaj mi je še huje, ker grem občasno ven s tipom, ki je luškan, ampak zna bit na trenutke pra**c. Sva tik nad tem, da bova začela hodit, meni pa je ful težko za tega sošolca. Toliko mi pomaga, me spoštuje, nikoli me ne bi npr. prijel za rit ali na kaj namigoval, vedno je vse tako lepo in prijazno in to zelo zelo cenim. Enostvano ne vem, kako naj mu vrnem vse to, kaj naj naredim…
Verjetno bo kdo rekel, naj prekinem vse stike, sem bila že na tem, kljub temu, da smo majhna skupina, da sva skupaj na vseh vaja, sem mu povedala enkrat tako mimogrede, da se pač z enim pišem, on je bil zelo žalosten in ni rekel nič. Potem sem mu rekla, da bi bilo mogoče bolje, da se nekaj časa ne pogovarjava, je bil tiho, no potem se kakšen mesec res nisva, potem je pa spet prisedel na malici k meni in rekel, a veš kaj, meni je vseeno s kom se pišeš, itak sva samo prijatelja. In od takrat si jaz še kar lepo veselo lažem, da se je “odljubil”, on pa verjetno sebi tudi, ne vem, morgoče pa se je res. Pogovor je od takrat še dvakrat nanesel v to smer, on vedno zatrdil, da mu nisem všeč, ampak sva samo prijatelja.
Nasvet?

Pri tej starosti so ti bolj všeč luštkani tipi, kar je razumljivo. Ampak z leti boš spoznala, da ni vse v zunanjosti. Ta drugi, ki ti ni luštkan, te ima resnično rad. Ne zavrzi tega zaradi nekoga, ki je samo lep in nič drugega. Ta drugi je samo embalaža, brez vsebine.

Premlada je še, da bi to lahko razumela. To pride šele z leti.

nova
Uredništvo priporoča

Še žal ti bo, raje imaš prasca kot skuliranga in empatičnega tipa. Samo ne pričakuj potem ko te bo življenje teplo njegova ramena za jok. Če bi bila ti poštena do njega bi ga skenslala in to na grd način, vendar nisi, si samo preračunljivka ki dobro ve da boš njega imela vedno na voljo ko te prasci razočarajo. Če bi bilo res kar pišeš bi ga skenslala.

Ne je napadat. Punca je še mlada in jo vodijo hormončki. V tem trenutku se še ne zaveda, da je boljši tisti moški, ki jo ima rad kljub bolezni.

So tipi, ki so aktivni in so preračunljivi večni prijatelji. Tvoj sošoplec spada v drugo skupino. In ne misli, da če bi bila z njik da bi bilo vse super. Vsakič ko bi zagledala dobrega tipa, ob katerem bi ti zaigralo srce bi imela občutek krivde. Sorry ni dobra izbira. Poberi od njega kolikor lahko, potem pa dalje. In če ti ni, ti ni. Nobenega pomilovanja in usmiljenja si ne dopuščaj.

Premlada je še, da bi to lahko razumela. To pride šele z leti.[/quote]

No ja, ok no, sam tip s slabim zadahom…..ne reči, da z leti človek tolerira tudi to. Zakaj naj bi se silila, če ni fizične privlačnosti?
Puma, si bil ti na faksu morda eden tistih prijaznih s slabim zadahom, ki so ga punce izkoriščale za pomoč?

privlačnosti se ne da izsilit. zakaj bi se avtorica zadovoljila s takim a prijaznim, če pa lahko v prihodnosti spozna luškanega in fajn tipa, ki ji bo privlačen na vseh nivojih… če bi bila z neprivlačnim, bi ji bilo vedno žal, ko bi spoznavala tipe, ki jo privlačijo. sploh pa ni fer do onega, noben si ne zasluži, da bi bil nekdo z njim samo iz usmiljenja.

Nikakor ne gre za izsiljevanje privlačnosti. Jaz sem ji samo napisala, da ni priporočljivo, da ji je zunanji izgled edini kriterij pri izbiri partnerja. Vsekakor pa ni dobra veza z nekom, ki te čisto nič ne privlači.

Če je njemu res tako grozno hudo, ker je zaljubljen vate in mu ti teh čustev ne vračaš, se bo sam od sebe pobral od tebe. Tako pa pravi, da je vse ok, da ne čuti ničesar, torej? Naj gre stran, ali pa naj se sprijazni da je kot je in pika. Ti pa ne bodi z njim zaradi usmiljenja, ker to pa potem res ni fer.

Mislim, da si še premlada, da bi se obremenjevala s tem. Zdaj je čas, da spoznaš veliko ljudi, morda se tudi kdaj opečeš, tako na ljubezenskem kot kakšnem drugem področju. Zato ni izbira med prijaznim, a “grdim” in lepim psihotom, temveč med tema, ki ju poznaš in desetinami, ki so tam nekje, okrog tebe na faksu, v študentskem domu, ipd. Nikoli več ne boš imela takšne priložnosti spoznavati toliko mladih in samskih ljudi svoje generacije kot v času študija 😉

Saj se ne gre za to. Gre se za to da ženska izkorišča to, da je nekdo zaljubljen, čeprav trdi drugače. Paše ji ko mu jamra, ko ji posodi zapiske, ko je v središču pozornosti ji je vse okej. In to seveda lepo izkorišča. Seveda se privlačnosti ne da izsiliti, ne moreš pa izkoriščati privlačnosti pri tako v redu moškemu kot je ta. In žalostijo me komentarji nekaterih žensk ki vidijo samo zunanjost in barabe ter to svetujejo njej..

PUMA, daj no a ti bi pa bil z grdo žensko? ne bit dvolični…

pa noben ne pravi, da je barabica boljša izbira, le to, da si naj poišče tipa, ki ji bo privlačen v vseh pogledih (videz in karakter), takih je tudi veliko. vsak mora imet takega partnerja s katerim gre z užitkom v posteljo, pa sploh ne pomeni to, da mora biti ta oseba oh in sploh po izgledu, ampak kemija šteje…in ona jo do tega tipa ne čuti, še več, odbijajoč ji je. nekdo je lahko najboljša/najprijaznejša oseba na svetu, pa, če si ga/jo ne želiš dotikat, poljubit itd., je pač samo prijateljstvo…

A sem napisal da bi bil? pravim da ga naj skensla če noče bit z njim. NE maram preračunljivih ljudi. In sigurno je še vedno zaljubljen vanjo, vendar si je rekel bolje da sva prijatelja kot da je ni. Pa da nadaljujem še malce. Ja poskusil bi z žensko ki bi bila taka do mene kot je tale tipček. Pač poskusil bi in bi videl kam bi peljalo. Ženske iz te kemije delate tako zgodbo, na koncu pa tiste ki najbolj opevajo kemijo pristanejo z grdimi tipi. Ja sej kemija mora biti, ampak če si v ženska v glavo utupi da z njim ne bo potem tudi kemije ne bo. In seveda bo preračunljivko življenje še grdo teplo, kot sem zapisal zgoraj in upam da takrat tale njej ne bo spet dober za tolažbo. Res ni fer do poštenega tipa da tako ravna z njim. Preprosto ni fer.

zato ker kemija ni povezana samo z izgledom. isto kot za nekoga, ki je lep lahko rečeš, da je lep/a, privlači te pa ne. medtem, ko lahko začutiš strast do nekoga, ki ni po lepotnih standardih. to je tisto o čemer govorijo, pa očitno tega ne razumeš najbolje, kaj mislimo, ko rečemo besedo “kemija”…

in mimogrede, kako si predstavljaš seks s to žensko? kako bi jo poljubljal? če pa si je ne želiš… in spet ne govorim, da mora biti nevemkaka lepotica, ampak, če bi te fizično odbijala, imela zadah… a njena prijaznost in ustrežljivost bi ti ga dvignila?

tis krula, zrela za pod ciprese

zato ker kemija ni povezana samo z izgledom. isto kot za nekoga, ki je lep lahko rečeš, da je lep/a, privlači te pa ne. medtem, ko lahko začutiš strast do nekoga, ki ni po lepotnih standardih. to je tisto o čemer govorijo, pa očitno tega ne razumeš najbolje, kaj mislimo, ko rečemo besedo “kemija”…[/quote]

Zelo dobro razumem vse skupaj. ampak če si opazila avtorica to povezuje z izgledom. Tudi strast si mlade ženske polne hormonov predstavljate popolnoma zgrešeno. Tudi ti. Sploh pa jaz pišem bolj o izkoriščanju naklonjenosti kot o čem drugem. Vem da je večina žensk raje na “suhem” kot da bi dale priložnost čisto normalnemu tipu. Temu bi rekel zgrešen egoizem današnjega sveta. Niti radi se več ne znamo imet spontano.

Nisi pozorno prebral/a kaj se napisal. Ne bi si predstavljal seksa s to žensko dokler se ne bi zgodil. Zakaj? iz preprostega razlog ker tisto kar si predstavljaš v glavi ne obstaja. Tako kot ne obstaja idealna ženska, ker ko jo vizualiziraš ni več idealna, tako tudi ni pametno si v glavi preigravat kako bi bilo če bi bilo. Ker potem ti podzavest točno to sugerira, pa ne zato ker bi bil scenarij v glavi resničen, ampak zato ker s pomočjo podzavesti ne dovoliš da je drugačen.

filozofiraš. vsi dobro vemo kdaj si nekoga želimo in kdaj ne, še preden pride do tega. in proti naravi se ne da, pa če še tako filozofiraš, telo se ne bo odzvalo.

Po tvoje pač filozofiram, kaj naj odgovorim na to? raje sam kot poskusiti z mogoče malo manj privlačno žensko? absolutno bi vedno in povsod zbral drugo izbiro. Poskusiš kako bo šlo, če se ne obnese pač gresta oba svojo pot. Zgubiš popolnoma nič, lahko pa pridobiš ogromno. Samo če si v glavi ne postavljaš ovir. Je pa tukaj največji problem njeno izkoriščevanje tipa kateremu je všeč. Če bi ji bil res tako slab se niti pogovarjala ne bi z njim. Ampak seveda ji godi vsa pozornost, pa tudi če je od manj privlačnega tipa.

imaš mogoče prej čas za eno knjigo, pa potem greš s tem luškanim?

John Green – Krive si zvezde

saj njemu tudi noben ne drži pištole na glavo, da ji daje pozornost in vztraja v stiku z njo ane? ona mu je povedala, da ne bo nič.

sicer pa ne vidim smisla, da bi se nekdo silil z nekom, ki ga ne privlači, če pa lahko spoznaš punco, ki ti bo luštna in še dobra oseba. razen, če si res najbolj obupano bitje ali so vse take ženske nad tvojo ligo.
meni se zdi samskost potem že bolje kot pa bit z nekom, ki si ga ne želim in se silit bit intimna z njim…

sicer pa, če se kar z nekom sprijazniš in si z njim v zvezi, lahko zamudiš nešteto priložnosti, ko bi se lahko zbližal z nekom, ki bi te resnično privlačil….

Tipično sanjarjenje ki nima blage veze z realnostjo. Namesto da bi razmišljala kaj vse boš doživela, raje razmišljaš o tem česar ne boš doživela. Sej vas bo življenje izučilo, upam da na lep način. Tudi jaz svetujem avtorici da gre z luškanim, svetujem pa ji tudi da naj neha se družit s tem ki je vanjo zaljubljen.

New Report

Close