Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Nalijte svežo vodo za pse, mačke, ptičke…. Poskrbite za senco!

Nalijte svežo vodo za pse, mačke, ptičke…. Poskrbite za senco!

Danes bo še en vroč dan, nalijte svežo vodo živalim, poskrbite, da bodo imele senco! In opozarjajte sosede, znance, sorodnike, da je tudi živalim zelo vroče in da so žejne.

lepo da te skrbi za živali!! za ljudi pa ne?? od kdaj pa imajo zivali prednost??!!
jaz sem enkrat želel postavit vlki šotor da boš razumela 4 vojaške velike na plahte. skupi. pa noter klopi in mize. da bi lahko ljudje, kdorkoli bi zelel, se ohladil in popil kaj v miru. brezpačno vodo. pa kako pivo. a mislis da je slo skozi??
seveda ja!!!! pravila so me zjebala!! a za živali pa imate.

Ljudje laze poskrbijo zase kot živali. Sicer pa te noben ne sili, da pomagas živalim.

zivali se same znajdejo, ce se ne bi jih bi 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pocrkal se pred pojavom cloveka.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

katerim živalim je težje v takih pasijh dneh, tistim, ki imajo omejeno gibanje, ali prostogibajočih! pa ne me zdaj raztrgati, moje so omejenogibajoče na 2ha ograjene zemlje, kjer je gozd, potoček zajezen, travnik.
Vam povem kje so, v gozdu ob potočku, vse, konji, oba psa, muci pa občasno prideta poležat pred hišo sicer sta pa spodaj. Če psoma pokažem povodec me samo pogledata in sklonita glavo, ker se jima dobesedno upira vsakršna hoja po soncu, sicer ponorita ko ga vidita.
Tako da, živalim v taki vročini prizanesite z daljšimi sprehodi po razbeljenem asfaltu!

Naj poskusi lastnik psa, ki ga sredi dneva vodi na sprehod, hoditi bos po asfaltu.
🙁

Živali bi se same znašle, če bi se lahko. Pes na metrski ketni se nima kam znajt, se ti ne zdi?

Pred pojavom človeka jih ni ogrožal človek, si kdaj pomislil na to? Nihče ni posegal v njihovo naravno okolje, tako da je tvoj komentar butast…

Živali bi se same znašle, če bi se lahko. Pes na metrski ketni se nima kam znajt, se ti ne zdi?[/quote]

v razbeljeni garsonjeri ne godi nič bolje. Koliko [sup]O[/sup]C misliš da ima voda, v garsonjeri v kateri je 27[sup]O[/sup]C, lastnica pa od 7:00- 19:00 v službi?
Sicer na kmetih še nisem videla psa na meterski ketni, je pa definitivno oboje enako trpeče za psa!

Živali bi se same znašle, če bi se lahko. Pes na metrski ketni se nima kam znajt, se ti ne zdi?[/quote]

v razbeljeni garsonjeri ne godi nič bolje. Koliko [sup]O[/sup]C misliš da ima voda, v garsonjeri v kateri je 27[sup]O[/sup]C, lastnica pa od 7:00- 19:00 v službi?
Sicer na kmetih še nisem videla psa na meterski ketni, je pa definitivno oboje enako trpeče za psa![/quote]

27 st.v stanovanju ali 35 st.zunaj. kaj bi ti zbral?


Voda, ki si jo neseš v plastenki na sprehod, je včasih prav topla, ne samo mlačna. Je pa sveža in je čisto primerna za pitje. Enako se segreje voda v posodi, ki jo ima pes zunaj, ampak še vedno je sveža in je primerna za pitje.

Sicer pa za prikaz tega, o čemer govori ta tema, zadošča preprost poskus. Vzami navadni sobni termometer, ki kaže recimo 27°. Odnesi ga na sonce in ga pusti samo 10 minut na takem mestu, kjer direktno sveti na njega. Preveri, koliko kaže in javi, kaj si ugotovila.

No, zato je pomembno, da se ima žival možnost umakniti v senco.


Voda, ki si jo neseš v plastenki na sprehod, je včasih prav topla, ne samo mlačna. Je pa sveža in je čisto primerna za pitje. Enako se segreje voda v posodi, ki jo ima pes zunaj, ampak še vedno je sveža in je primerna za pitje.

Sicer pa za prikaz tega, o čemer govori ta tema, zadošča preprost poskus. Vzami navadni sobni termometer, ki kaže recimo 27°. Odnesi ga na sonce in ga pusti samo 10 minut na takem mestu, kjer direktno sveti na njega. Preveri, koliko kaže in javi, kaj si ugotovila.

No, zato je pomembno, da se ima žival možnost umakniti v senco.[/quote]

Pa dejansko poznata kak tak primer, da je pes na meterski ketni brez sence, ali pišeta v stilu, da sta šišali, ker vam je ena povedala, ker je njena sestrična slišala od bratrančeve žene…?
Živim na vasi, večina psov je na ograjenih kmečkih dvoriščih, z veliko sence, tako da….na verigi je samo psiček dveh ostarelih vaščanov, pa še tisti samo takrat, če njiju slučajno ni doma, sicer je z njima! In četudi je na verigi ima cel skedenj sence in še kletno nišo, gibalne površine pa veliko, saj je veriga na škripcu, škripec pa na 10m zajli!

Škoda, da nisem že na začetku uporabila narekovajev. “Metrska ketna” je prispodoba, mišljene pa so vse živali, ki jim človek omeji gibanje in ne morejo same poskrbeti za sebe, kot pričakuje Gunči.

Če bi rad kdo videl pse na metrskih ketnah, naj se malo okoli zapelje na kakšen izlet. Že proti Iškemu Vintgarju je marsikaj za videt in če ste iz Lj. e kar blizu…

V kolikor veste za primere mučenja in niste prijavili……

Verjemite veliko okliških kmetov me ne mara ravno zaradi tega, ker so bili oglobljeni zaradi svojih živali! Tudi kak pasejeljubec je med njimi, recimo tisti, ki je z avtom šetal psa, pa še

Kar pojdi tja in prijavlal. Jaz sem se po parih letih naveličala. A zakaj – pojdi, poskusi in se bodi naprej.

A ljudje pa se ne znajdejo sami?

New Report

Close