Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek pogosto bruhanje in boleč želodec

pogosto bruhanje in boleč želodec

Lepo pozdravljeni,zadnje čase se mi dogaja da vsaj mesečno en krat,dva krat bruham po dva,tri dni in me tudi boli želodec ko kaj pojem.Bila pri zdravnici ki mi je dejala da je to viroza.Lansko leto se mi je zgodilo da me je zelo bolel želodec in sem šla k dežurnemu in mi je prepisal Nolpaza control,kar mi je tudi pomago.Zaposlena sem v vrtcu kjer je ogromno virusov in boleznij in me zanima kako si naj pomagam.

Obstaja zadeva, ki zna pomagati, če ni že prepozno; gastroskopija.

Če se zadeva ponavlja vsak mesec, ne gre za virozo, ampak za neko kronično težavo. In normalni osevni zdravnik v takem primeru odredi gastroskopijo.

Preveri, ali imaš bakterijo helicobakter. ta povzroča take težave.

Kaj pa jeste, preden se začnejo težave? Jaz sem kot otrok imela podobne težave, predvsem kadar sem jedla mastno hrano. Ugotovljeno je bilo, da se mi je izločalo premalo žolča in so bile zato težave pri prebavi maščob. Drugi faktor je bil pa stres.
Ostalo ste napisali že drugi pred mano.

Glede na to, da delate v vrtcu, bodite izredno pozorni na higieno. Torej na redno umivanje rok. Mogoče vam bo prišlo prav, če imate s seboj tudi razkužilo za roke v razpršilu.

Nolpaza je za zgago in refluks. Kaj ima to zveze z virozo? A te boli želodec samo v času viroz ali non stop? Dvomim, da imaš kar naprej trebušne viroze, čeprav so zadnje čase zelo pogoste. Naj ti zdravnica pregleda želodec, ali pa se uleži in si sama pritisni na mehko točko takoj pod prsnim košem. Tam je želodec. Če na pritisk boli imaš želodčne probleme. Gastroskopija ni čudovit pregled, je pa bolj kot bruhanje mesece in mesece.

Kot že povedano, predlagam da zamenjate zdravnico, saj po opisanih težavah vsak kdo ve, da to ni normalno….
Zase pa lahko najbolje poskrbiš z rednim UMIVANJEM ROK, roke so prenašalec vseh možnih bakterij.
Če misliš, da imaš slab imunski sistem pa generalno lahko poskrbiš z “zdravim načinom življenja” -gibanje, prehrana,
Hrana bogata s proteini; v ribah, morskih sadežih, mesu in mlečnih izdelkih. Tudi žitarice so lahko izvrsten izvor imunostimulirajočih aminokislin.
Hrana, bogata z vitaminom C; paprika, brokoli, agrumi, kot so grenivke, limone, mandarine, pomaranče, pa tudi zimska specialiteta – kislo zelje. Vitamin C pa vsebujeta tudi cvetača in brstični ohrovt. Vsa ta živila je treba uživati ves dan, pri vsakem obroku nekaj, da se vitamin C počasi sprošča v organizem.

in seveda življenje z čim manj stresa in pozitivno energijo 😉
srečno 🙂

Mogoče imaš napade žolčnih kamnov. naredijo naj ti ultrazvok trebuha. Vsekakor ni normalno, da več mesecev bruhaš večkrat na mesec in se slabotno počutiš. In zdravniku se to ne zdi nič posebnega??????? So pa to dokaj tišični simptomi žolčnih kamnov.

res je – če si še uživalec preveč sladkorja v vseh oblikah, imaš odgovor na dani, tudi glivice so razbohotene lahko. Gastroskopija bo pa najboljši postopek za preverjanja sten in sluznice tvojega želodca.

New Report

Close