Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Seljenje otrok po vrtcu

Seljenje otrok po vrtcu

Mogoče kdo ve, so zadaj kakšni normativi ali je to čisto ideja vrtca. Zjutraj ko pripelješ otroka v vrtec, se zbirajo v eni igralnici/učilnici. To se dogaja od 6.00 do 7.00. Potem se preselijo vsi v drugo igralnico/učilnico do 7.30. Nato pa se razporedijo v “svoje” igralnice, ko pridejo vzgojiteljice.

Zakaj toliko seljenja? Pač zbor v eni učilnici in nato porazdelitev v prave bi bilo čisto dovolj, ne pa, da se vmes umaže in okuži še eno dodatno učilnico, v kateri potem ena skupina ostane.

verjetno se najprej zberejo jasličarji+vrtičkarji, potem se ti ločijo, kasneje pa še vsak v svojo skupino. pri nas je tudi tako…

ti pa ni prišlo na misel, da ob eni določeni uri je že pač preveč otrok v igralnici in jih morajo zato razseliti… 50 otrok ne umaže in okuži ene igralnice?

Ene ženske res nimate nikakršnih problemov, da se ukvarjate s takimi stvarmi?!

V tem vrtcu ni jasli in seli se cela skupina, torej so tvoji razlogi napačni.

Če greš ti skozi življenje s totalnim nezanimanjem za okolico je to tvoj problem. Pač izpostavljam nekaj, kar mi je nelogično. Povsod je prostor za izboljšave.

Ker ne pridejo vse vzgojiteljice naenkrat v vrtec.
Ker je vrtec odprt več kot deset ur na dan.
Ker zjutraj od 6h do 7h pride v vrtec zelo malo otrok.Največ jih pride od 7h do 8 h.

Če želiš vse po tvojih regelcih, ni problema.Otroka daj v privatno varstvo, kjer ga bosta imeli 8 ali 10 ur isti vzgojiteljici.

Če pa pripelješ otroka v javni vrtec, se ravnaj po njihovih pravilih.V javnem vrtcu je treba z osebjem in denarjem delati racionalno.

Še nihče ni obogatel na račun otrok.Saj to veš, mar ne?Javni vrtec je pod drobnogledom OBČINE.NE dela po svoje.

to je zaradi varčevanja. saj ste vsi za, ko so predlogi za varčevanje v šolstvu in vzgoji. če bo tako ostalo, bo še dobro.

Če greš ti skozi življenje s totalnim nezanimanjem za okolico je to tvoj problem. Pač izpostavljam nekaj, kar mi je nelogično. Povsod je prostor za izboljšave.[/quote]

Potem je pa tole povsem napačen naslov – zakaj ne vprašaš na licu mesta? Se ti ne zdi, da le oni vedo, zakaj tako in ne po tvoje?

Ker ne pridejo vse vzgojiteljice naenkrat v vrtec.
Ker je vrtec odprt več kot deset ur na dan.
Ker zjutraj od 6h do 7h pride v vrtec zelo malo otrok.Največ jih pride od 7h do 8 h.

Če želiš vse po tvojih regelcih, ni problema.Otroka daj v privatno varstvo, kjer ga bosta imeli 8 ali 10 ur isti vzgojiteljici.

Če pa pripelješ otroka v javni vrtec, se ravnaj po njihovih pravilih.V javnem vrtcu je treba z osebjem in denarjem delati racionalno.

Še nihče ni obogatel na račun otrok.Saj to veš, mar ne?Javni vrtec je pod drobnogledom OBČINE.NE dela po svoje.[/quote]

Joj, pa kdo tukaj sploh zna brat in vklopit melono nad vratom? Pa kaj, če je malo vzgojiteljic, kaj ima to veze, da se CELA skupina celi po vrtcu parkrat? Zakaj se že originalno ne zbirajo v veliki učilnici, kjer itak končajo z zadnjim seljenjem, lahko kdo logično komentira?
Torej, če pripeljem otroka v javni zavod, moram pozabiti na vse in zaupati vsako neumnost, ki se jo servira? In me ne sme zanimat nič o delovanju sistema? Ni čudno, da smo kjer smo, ko babe slepo vozijo in verjamejo v vse, zraven pa so še nesramne in bevskajo na vse, kar gre mimo.
Na srečo vidim precej očetov, ki tudi vozijo otroke in dejansko tudi kaj komentirajo, predlagajo in ne moreš verjet, vrtec upošteva logične predloge. Babe pa kot slepe kure, brez trohice razmišljanja…aja otrok se sli 35x na dan, ni panike, že mora tko bit. Aja otrok je cel dan zunaj na soncu brez kape in vode..jah že mora tko bit, saj je javni zavod in sistem. Zakaj otrok tava izven varovanega območja (ker vrata ne delujejo ok)…ah že mora tako bit, bla bla, bla.

Ker ne pridejo vse vzgojiteljice naenkrat v vrtec.
Ker je vrtec odprt več kot deset ur na dan.
Ker zjutraj od 6h do 7h pride v vrtec zelo malo otrok.Največ jih pride od 7h do 8 h.

Če želiš vse po tvojih regelcih, ni problema.Otroka daj v privatno varstvo, kjer ga bosta imeli 8 ali 10 ur isti vzgojiteljici.

Če pa pripelješ otroka v javni vrtec, se ravnaj po njihovih pravilih.V javnem vrtcu je treba z osebjem in denarjem delati racionalno.

Še nihče ni obogatel na račun otrok.Saj to veš, mar ne?Javni vrtec je pod drobnogledom OBČINE.NE dela po svoje.[/quote]

S tem se strinjam, vendar le do neke meje. Ko je bil moj sin v vrtcu, je bilo zelo podobno zgornjemu opisu, še huje sicer, ker je bilo polno kar nekih študentk, zjutraj si oddal eni, popoldne ga dobil pri drugi, vzgojiteljice praktično nisi srečal, žalostno pa nisi srečal niti pomočnice. Nihče ti ni znal povedat ali je tvoj otrok jedel, spal, če je kaj posebnega, kako se vklaplja v vrtec, kako se razume, socializira – vse to, kar je pač pri jasličnih otrokih dovolj pomembno, da je vredno spremljat. Pa nisem nek control freak in nisem zaščitniška mati in niti nisem oseba, ki bo solila pamet vzgojiteljicam ali težila zakaj ne to, zakaj ne ono. Saj vem, da se boste oglasile kako ste ve oddale in prevzele brez besed, a v sebi veste, da to ni niti približno res. Vsaka mati je v jaslicah vprašala “kako je bilo kaj danes, je kaj posebnega” in če ne vsak dan, pa vsaj tu pa tam. In tole mešanje zjutraj in popoldne je bilo pri nas res tečno. Ok, smo se prilagodili in nismo zganjali škandala, čas je tekel mimo in kmalu sem v jasli oddala tudi hčerko.
Medtem se je zamenjala vodja vrtca in od prvega dne dalje – nismo videli več študentk – te so začele prihajati tako kot je treba, torej v času, ko se je izvajalo usmerjene dejavnosti, zjutraj si otroka oddal k vzgojiteljici, ki so začele prihajati v službo ob 6.00 in ne več ob pol devetih, saj tako ali drugače so že prej odhajale ob kmalu po ali celo med kosilom, zjutraj se skupine niso prav nič mešale ali pa izjemoma in zelo redko, po kosilu v času spanja pa so združili oddelke po starosti in ne kar cel vrtec skupaj.

Pravilna organizacija vodje, ki je gledala na korist otrok in ne na čim krajši delovni čas vzgojiteljic, je omogočila, da smo imeli red, da smo vedeli kam bomo otroka oddali in kje ga bomo prevzeli, informacije so krožile, vsak dan si videl vzgojiteljico zjutraj in pomočnico popoldne. Vodja, kljub temu, da je vzgojiteljica, je pa vsako jutro odklepala vrtec ob 5.30 in hitela prezračit igralnice. Kot sem uspela razumeti in videti, saj je bil sin še v vrtcu, ko sem dala v vrtec tudi hčerko in se je zgodila ta sprememba, vzgojiteljice niso bile vesele te spremembe, saj je vplivala na njihovo komoditeto, ampak po mojem mnenju so potrebovale trdo roko in nenazadnje so jo tudi sprejele, saj se je napredek zelo hitro poznal. Otroci so bili dosti bolj zadovoljni in s tem tudi starši.

Kakšnega varčevanja lepo te prosim? Kje je po tvoji logiki tukaj varčevanje ali samo nabijaš v prazno?

Scenarij A: 2 vzgojiteljici, manjša učilnica od 6.00 do 7.00 zbiranje otrok. Nato selitev VSEH v večjo učilnico do 7.30. Nato razdelitev skupine v posamezne za naprej.

Scenarij B: 2 vzgojteljici v večji učilnici od 6.00 do 7.30. Nato razdelitev v svoje skupine.

Kaj se ti zdi ceneje in bolj racionalno? Razloži?

Ker ne pridejo vse vzgojiteljice naenkrat v vrtec.
Ker je vrtec odprt več kot deset ur na dan.
Ker zjutraj od 6h do 7h pride v vrtec zelo malo otrok.Največ jih pride od 7h do 8 h.

Če želiš vse po tvojih regelcih, ni problema.Otroka daj v privatno varstvo, kjer ga bosta imeli 8 ali 10 ur isti vzgojiteljici.

Če pa pripelješ otroka v javni vrtec, se ravnaj po njihovih pravilih.V javnem vrtcu je treba z osebjem in denarjem delati racionalno.

Še nihče ni obogatel na račun otrok.Saj to veš, mar ne?Javni vrtec je pod drobnogledom OBČINE.NE dela po svoje.[/quote]

S tem se strinjam, vendar le do neke meje. Ko je bil moj sin v vrtcu, je bilo zelo podobno zgornjemu opisu, še huje sicer, ker je bilo polno kar nekih študentk, zjutraj si oddal eni, popoldne ga dobil pri drugi, vzgojiteljice praktično nisi srečal, žalostno pa nisi srečal niti pomočnice. Nihče ti ni znal povedat ali je tvoj otrok jedel, spal, če je kaj posebnega, kako se vklaplja v vrtec, kako se razume, socializira – vse to, kar je pač pri jasličnih otrokih dovolj pomembno, da je vredno spremljat. Pa nisem nek control freak in nisem zaščitniška mati in niti nisem oseba, ki bo solila pamet vzgojiteljicam ali težila zakaj ne to, zakaj ne ono. Saj vem, da se boste oglasile kako ste ve oddale in prevzele brez besed, a v sebi veste, da to ni niti približno res. Vsaka mati je v jaslicah vprašala “kako je bilo kaj danes, je kaj posebnega” in če ne vsak dan, pa vsaj tu pa tam. In tole mešanje zjutraj in popoldne je bilo pri nas res tečno. Ok, smo se prilagodili in nismo zganjali škandala, čas je tekel mimo in kmalu sem v jasli oddala tudi hčerko.
Medtem se je zamenjala vodja vrtca in od prvega dne dalje – nismo videli več študentk – te so začele prihajati tako kot je treba, torej v času, ko se je izvajalo usmerjene dejavnosti, zjutraj si otroka oddal k vzgojiteljici, ki so začele prihajati v službo ob 6.00 in ne več ob pol devetih, saj tako ali drugače so že prej odhajale ob kmalu po ali celo med kosilom, zjutraj se skupine niso prav nič mešale ali pa izjemoma in zelo redko, po kosilu v času spanja pa so združili oddelke po starosti in ne kar cel vrtec skupaj.

Pravilna organizacija vodje, ki je gledala na korist otrok in ne na čim krajši delovni čas vzgojiteljic, je omogočila, da smo imeli red, da smo vedeli kam bomo otroka oddali in kje ga bomo prevzeli, informacije so krožile, vsak dan si videl vzgojiteljico zjutraj in pomočnico popoldne. Vodja, kljub temu, da je vzgojiteljica, je pa vsako jutro odklepala vrtec ob 5.30 in hitela prezračit igralnice. Kot sem uspela razumeti in videti, saj je bil sin še v vrtcu, ko sem dala v vrtec tudi hčerko in se je zgodila ta sprememba, vzgojiteljice niso bile vesele te spremembe, saj je vplivala na njihovo komoditeto, ampak po mojem mnenju so potrebovale trdo roko in nenazadnje so jo tudi sprejele, saj se je napredek zelo hitro poznal. Otroci so bili dosti bolj zadovoljni in s tem tudi starši.[/quote]

To me moti tudi v našem vrtcu. Sicer ni tako hudo, kot je bilo pri vas in 1x na teden običajno srečaš “svojo” vzgojiteljico ali pomočnico, ker ima jutranje ali popoldansko varstvo, večkrat je pa res običajno ne. In nimaš informacije kako je s tvojim otrokom na splošno. Res pa je, da je naša vzgojiteljica precej elektronsko urejena in odgovarja na maile (nočem težit po telefonu, ker ko je v vrtcu sigurno nima časa) in tako občasno malo pokomentiramo vsaj na tak način. Pa tu so potem še govorilne ure, ki pa kot vidim večina staršev nikoli ne pride. Imamo še portal, ki je namenjen izmenjavi mnenj in obvestilom, vzgojitejica pa nalaga fotografije otrok med igro, delavnicami itd., da si lahko pogledaš in kakšno luštno snameš. Z veliko žalostjo sem videla, da je prijavljenih v skupino le tretjina staršev….1/3!

Očtino večina res le pripelje otroka in jih niti malo ne zanima kaj se z njim dogaja večji del dneva…doma pa verjetno babica prevzame (oz. že zjutraj in popoldan pripelje in odpelje). Žalost.

Ker ne pridejo vse vzgojiteljice naenkrat v vrtec.
Ker je vrtec odprt več kot deset ur na dan.
Ker zjutraj od 6h do 7h pride v vrtec zelo malo otrok.Največ jih pride od 7h do 8 h.

Če želiš vse po tvojih regelcih, ni problema.Otroka daj v privatno varstvo, kjer ga bosta imeli 8 ali 10 ur isti vzgojiteljici.

Če pa pripelješ otroka v javni vrtec, se ravnaj po njihovih pravilih.V javnem vrtcu je treba z osebjem in denarjem delati racionalno.

Še nihče ni obogatel na račun otrok.Saj to veš, mar ne?Javni vrtec je pod drobnogledom OBČINE.NE dela po svoje.[/quote]

S tem se strinjam, vendar le do neke meje. Ko je bil moj sin v vrtcu, je bilo zelo podobno zgornjemu opisu, še huje sicer, ker je bilo polno kar nekih študentk, zjutraj si oddal eni, popoldne ga dobil pri drugi, vzgojiteljice praktično nisi srečal, žalostno pa nisi srečal niti pomočnice. Nihče ti ni znal povedat ali je tvoj otrok jedel, spal, če je kaj posebnega, kako se vklaplja v vrtec, kako se razume, socializira – vse to, kar je pač pri jasličnih otrokih dovolj pomembno, da je vredno spremljat. Pa nisem nek control freak in nisem zaščitniška mati in niti nisem oseba, ki bo solila pamet vzgojiteljicam ali težila zakaj ne to, zakaj ne ono. Saj vem, da se boste oglasile kako ste ve oddale in prevzele brez besed, a v sebi veste, da to ni niti približno res. Vsaka mati je v jaslicah vprašala “kako je bilo kaj danes, je kaj posebnega” in če ne vsak dan, pa vsaj tu pa tam. In tole mešanje zjutraj in popoldne je bilo pri nas res tečno. Ok, smo se prilagodili in nismo zganjali škandala, čas je tekel mimo in kmalu sem v jasli oddala tudi hčerko.
Medtem se je zamenjala vodja vrtca in od prvega dne dalje – nismo videli več študentk – te so začele prihajati tako kot je treba, torej v času, ko se je izvajalo usmerjene dejavnosti, zjutraj si otroka oddal k vzgojiteljici, ki so začele prihajati v službo ob 6.00 in ne več ob pol devetih, saj tako ali drugače so že prej odhajale ob kmalu po ali celo med kosilom, zjutraj se skupine niso prav nič mešale ali pa izjemoma in zelo redko, po kosilu v času spanja pa so združili oddelke po starosti in ne kar cel vrtec skupaj.

Pravilna organizacija vodje, ki je gledala na korist otrok in ne na čim krajši delovni čas vzgojiteljic, je omogočila, da smo imeli red, da smo vedeli kam bomo otroka oddali in kje ga bomo prevzeli, informacije so krožile, vsak dan si videl vzgojiteljico zjutraj in pomočnico popoldne. Vodja, kljub temu, da je vzgojiteljica, je pa vsako jutro odklepala vrtec ob 5.30 in hitela prezračit igralnice. Kot sem uspela razumeti in videti, saj je bil sin še v vrtcu, ko sem dala v vrtec tudi hčerko in se je zgodila ta sprememba, vzgojiteljice niso bile vesele te spremembe, saj je vplivala na njihovo komoditeto, ampak po mojem mnenju so potrebovale trdo roko in nenazadnje so jo tudi sprejele, saj se je napredek zelo hitro poznal. Otroci so bili dosti bolj zadovoljni in s tem tudi starši.[/quote]

Popolnoma se strinjam s tabo in dobro napisano!
Seveda mora biti v vrtcu tudi red in delo mora biti organizirano tako, da je vsaj zjutraj ali popoldne ena iz skupine otroka, vzgojiteljica ali pomočnica, ki staršu lahko posredujeta, kar je potrebno.

In res je največ odvisno od ravnateljice in vodje.

Ker pa avtor (mislim, da je avtor) sprašuje o seljenju, sem odgovorila tako.Sicer je pa res najbolje problematiko izpostaviti v vrtcu.Mi ne poznamo vseh dejstev.Da pa so kje otroci na soncu brez zaščite in žejni, je pa seveda absolutno nedopustno.

Kar se pa tiče melon…jaz jih imam zelo rada….he, he….

Avtor, imate predstavnika staršev v vrtcu? Posreduj svoje predloge naprej, pa se ti ne bo treba kregat čez “babe”na Mon-u.

Vse je rešljivo – samo s pravimi ljudmi.

Avtorica, glede na tvoje kompliciranje in popolno odsotnost empatije, ti svetujem, da daš otroka v privat varstvo. Dvomim sicer, da bo katera hotela varovati tvojega otroka več kot dva meseca. Veš, za take nevrotične ženske je najbolje, da kar same pazijo otroka. Ostani doma in potem ne bo nobenih problemov. Ane?


Še vedno čakam na logičen odgovor na osnovno vprašanje, pa ga kar ni in ni. Razen nabijanja, da ste ve oh in ah, jaz pa nevrotična. Zanimivo.


Še vedno čakam na logičen odgovor na osnovno vprašanje, pa ga kar ni in ni. Razen nabijanja, da ste ve oh in ah, jaz pa nevrotična. Zanimivo.[/quote]

Ti ni jasno, da na pametno vprašanje lahko dobiš pameten odgovor.

Na pizd…akanje pa ne vem zakaj pričakuješ sploh kakšen odgovor.

potem pa pripelji otroka ob osmih, pridi ga iskat ob treh, pa bo..itak vprašanje. če imaš šiht..če ga pa imaš, pa velja za vse ostale, ki pripeljejo otroka ob pol sedmih, pridejo ga pa iskat ob pol petih..same pa seveda doma..

Ena ali dve logična razlaga:
Lahko je npr. tista igralnica kjer najprej sprejemajo otroke najbližje vratom? In se potem, ko se jih nabere dovolj prestavijo v večjo.

Lahko, da se ostale igralnice čistijo, ali jih prezračujejo …


Še vedno čakam na logičen odgovor na osnovno vprašanje, pa ga kar ni in ni. Razen nabijanja, da ste ve oh in ah, jaz pa nevrotična. Zanimivo.[/quote]

Res močno dvomim, da se za pol ure preselijo kar tako, brez razloga, ker se vzgojiteljici ravno da iti naša četica koraka. Ker nisi tam – predvidevam, da ne visiš eno uro v vrtcu in oprezaš, kdaj se kam premaknejo in delijo – ne moreš vedeti, ali se dejansko seli cela skupina ali se razdeli, ker se pač nabere preveč otrok za eno učilnico.

Jutri zjutraj, ko boš pripeljala otroka, za hec vprašaj: Lejte, mene pa tole matra, vem, da mora biti en pameten razlog, pa ga ne znam stuhtat … zakaj otroke ob pol osmih selite v drugo igralnico?

Umaže in OKUŽI???


Še vedno čakam na logičen odgovor na osnovno vprašanje, pa ga kar ni in ni. Razen nabijanja, da ste ve oh in ah, jaz pa nevrotična. Zanimivo.[/quote]

Pa kaj bi rada na MONu dobila odgovor odgovor, zakaj se v vaši šoli selijo tako kot se selijo. Lej, nas niti ne zanima in nimamo pojma, zakaj je pri vas tako. Vprašaj v šoli, če te to res tako moti.
Vprašanje je res neumno. Logično je, da ne bo zjutraj v vsaki učilnici en otrok, pa če te to še tako moti.
In kompliciraš, veš to?

Logičnega odgovora na tvoje vprašanje nimam. Organizacija dela je tudi mene v vrtcu zelo motila, ker moj otrok JE BIL v vrtcu vsak dan dobrih 8 ur. In me je zelo motilo menjavanje prostorov, tudi vrtca, (ne)prisotnost njegovih vzgojiteljic (kar obe sta zginili hkrati na dopust), pa še kaj. Tega seveda tisti z babica servisom in zelo prilagodljivimi otroci, ne razumejo, ker pač ne vejo, kakšne travme so to lahko za otroka (in posledično) starše. Vedno sem zagovarjala vrtčevsko varstvo (zaradi več kotrole kot v primerjavi z enimi xy varuškami … pač nobene nisem poznala, ki se s tem ukvarja in bi jih lahko zaupala), zdaj nekaj let po tem, pa nisem več prepričana, da se vse dela v korist otroka.
Kljub temu bi dodala še to, da se mi to kar ti opisuješ, ne zdi glih grozno oziroma si predstavljam, da to otrok ne vznemirja posebej?

V vrtcu je zjutraj tako: ko je v skupini zapolnjena določena kvota otrok (recimo 18 – jih je treba razseliti po skupinah.

Ne moreš nabasati 30 otrok v eno skupino do osmih.

Tudi vzgojiteljice prihajajo v službo na pol ure, tako, da so do osme ali poldevete ure prisotne že vse.

Tudi popoldne je tako.Otroci se združujejo, ker jih je čedalje manj, selijo se po sobah, da grejo lahko vzgojiteljice, ki so prišle prve, domov.

Sicer pa se ponavadi na začetku leta, pa tudi večkrat med letom, kontrolira prisotnost otrok v skupinah ob določenih urah.

Ob katerih urah je otrok še malo, kdaj jih pride največ in kako odhajajo domov.

In največ vzgojiteljic je prisotnih pač takrat, ko je prisotnih tudi največ otrok.

Upam, da sem napisala dovolj razumljivo.

New Report

Close