Forum.Over.Net

Starševski čvek

Družinske duhovne počitnice

Default avatar

Duhovnost

Letos načrtujemo družinske duhovne počitnice. Italija, Assisi. Sprehodi, ogledi, meditacije, premišljevanje ....

Je kdo dal kaj takega skozi? Izkušnje?
Default avatar

preverjeno

To greste organizirano? Kdo pa vodi to?
Sliši se sicer ful zanimivo, ampak bi jaz bila previdna. Ob poplavi vseh novodobnih "duhovnosti" se zna hitro zgodit, da najadraš enga bleferja.

Mi sicer družinsko še nismo šli na kaj takega, bomo pa šli kdaj v prihodnosti - samo preverjene variante.
Default avatar

kdovdružini

Kdo sestavlja omenjeno "družino"? Vsi za?
Default avatar

8787

Mi smo đli že večkrat, vendar ne organizirano. Znamo se organizirat sami.
Default avatar

Uničevalci sanj

Družinske počitnice? Se hecaš? Otroci so z navdušenjem sprejeli idejo da ne gredo na morje, ampak meditirat v nek samostan? Daj ne nakladaj no in pusti otrokom življenje, kot si ga bila deležna tudi sama. Če se bodo kdaj odločili za duhovnost, naj bo to pa njihov izbor, ne pa tvoj. A da se strinjajo? Se lahko nekdo ki je ekonomsko odvisen od tebe, sploh upre?
Default avatar

rekre

Nakladaš ti. To ne pomeni, da cel dan visiš v enem samostanu, ampak da si ogleduješ znamenitosti, hodiš naokrog, vmes pa si vzameš tudi čas za premišljevanje in molitev. Da bi to otroku škodilo? Nikakor. Moliš lahko tudi na travniku pod drevesom, otrok pa vmes počiva ali je.
Če so vam take zadeve zoprne, ne nakladajte drugim. A morje je pa terna za otroke? Ne za vse, eni imajo rajši hribe, jezera, potovanja po svetu.
Default avatar

MidasMulligan

Uničevalci sanj je napisal/a:
Poglej, nikoli ne ves. Ce so otroci ze od rane mladosti pitani z idejami o mascevalnem sadistu nad oblaki z "mejno osebnostno motnjo", zgodbicami o potujecem hipiju in njegovih 12 prijateljih, ter cudeznih zanositvah devic - kdo ve, kaj se jim plete po glavi. Morda pa njim ustreza tisina, molitev, obisk se 26-te cerkve, in obcasno nadlegovnje s strani Guruja. Ne sodi drugih po sebi!

:D
---
I swear, by my life and my love of it, that I will never live for the sake of another man, nor ask another man to live for mine.
Default avatar

vrlina

Strpnost je zelo očitna vrlina na tem forumu...
Default avatar

50-50

MidasMulligan je napisal/a:
Vau, kok ste eni pametni in duhoviti.
Default avatar

MidasMulligan

vrlina je napisal/a:
Mi smo orenk strpni. Ljubimo vse Srbe in cefurje, Muslimane si z veseljem prizamemo k prsim, pedri so tema dneva in nasa ljubezen do njih je neizmerljiva, partizani in domobranci v kotu skupak jihajo golaz, kristjani pa izdelujejo male nabozne podobice skupaj z vsemi z mejno osebnostno motnjo.

V bistvu bi rabili namesto "rdece pese" v logotipu zastavo Zdruzenih Narodov.
---
I swear, by my life and my love of it, that I will never live for the sake of another man, nor ask another man to live for mine.
Default avatar

klip

Res zavidanja vredna duhovitost.
Default avatar

MidasMulligan

OK, bom drugace...

A ste ze slisali za zgodbo v ta novem filmu "Eksorcist"?
Satan bo iz otroka zlekel zupnika.

Kako obrezes Rimo-Katoliskega duhovnika?
Ministranta brcnes v brado.

in vic dneva:

Kako ves, da se staras?
Spredhodis se mimo petih duhovnikov, pa te noben niti ne pogleda!
---
Default avatar

MidasMulligan

Duhovnost je napisal/a:
Zdaj pa odgovor brez zajebancije (RKC me moti, ostalo me ne)... Ste pomislili, da bi sli raje na Camino? Italija bo poleto polna turistov, in ce nimate prenocisc ze zdaj urejenih bodo cene astronomske. Do Spanije spet ni toliko dlje... Parkirate, se spokate, pa pac pridete do kamor pridete v enem tednu ali dveh - potem pa z javnim prevozom do avta? Sicer bo vroce, ampak bo izkusnja boljsa, kot pa drenjanje z 50.000 ameriskimi turisti po Italiji...
---
Default avatar

admin!!!

Ampak tole pa presega vse meje okusa. Vsakega vernega človeka, kaj šele duhovnika se sme na vse kriplje zasmehovat, žalit in šikanirat. Veste kaj ste? Cerkevenofobi. Kar je ista zmerljivka, kot homofobi ali makaloncarji! Prav točno to isto ste, kar bi na vse kriplje radi obesili drugim.
Je pa tole počasi za vsaj brisat, če ne že prijavit!!!
Ja, take počitnice so super. Mi imamo 4 malo večje otroke, že večkrat v lastni režiji šli (Assissi, Lurd, Compostela, Rim) in bilo vedno super. Počneš kar te je volja, toliko časa, dokler ti je luštno. Na netu smo poiskali prenočišča, znamenitosti (tiste, manjše, ki jih ni v vsakem vodniku) in na veliko uživali. Otrokom je super si vzeti tudi čas za duhovnost, za drug drugega, za kulturo, za naravo, za tišino...
Default avatar

MidasMulligan

admin!!! je napisal/a:
Kul, ti kar prijavi. 24kul.si menda z veseljem sprejema take komentarje?

Ves, tezava je v tem da imamo "Cerkvenofobi" (da bomo tocni, jaz sem "RKC-fob", proti cerkvi in veri kot taki naceloma nimam nic) take svetle vzglede kako "nastaviti drugo lice" kot so Ales Primc in njegove Legije Za Zivljenje in Proti Pedrom(TM)...

Ker nimamo vzora ne vemo, kako se obnasati in kaj zamujamo, ker ne bevskamo v isti rog. Sem upal, da me bo svetel zgled ki ga cerkvenjaki ponujate s hojo po Kristusovi poti in sprejemanjem drugacnosti (ne pozabimo, da je imel v Bratovscini Prstana tudi prostitutko, ter da je na koncu visel okoli z morilci) spreobrnil, pa je tezava v tem, da te Kristusove strpnosti jaz - no, nekako ne vidim?

Zato ponizno prosim odpuscanja in upam, da mi bo svetel vzgled pokazal tisto Pravo Pot(TM).
---
Default avatar

gajarwere

Duhovne počitnice so zelo qull za tiste, ki so tega navajeni in ki to želijo.
Uporabniki tega foruma po večini to niso, niti nimajo pojma kako to izgleda, zato pišejo nebuloze.
Če želiš konkretne izkušnje se obrni na kak drug forum ali osebno na koga, ki je že bil.
Za resnejši kontakt lahko vprašaš tudi svojega župnika in bo imel gotovo uporabne informacije.
Default avatar

Poklon!

Fenomenalno napisano!

(P.S.: Pa imam vse zakramente in 8 let verouka - nekaj od tega prešpricanega)
Default avatar

ahahaha

Top predlog. Kot da je Camino poleti pa čisto osamljen a ne? Iz lastne izkušnje ... hodili smo v koloni, za prenočišča je bil vedno problem (mogoče edino, če končaš s hojo ob 12.00, da tega problema ni).
Pa za otroke je hoja po vročini res super predlog. Vsak otrok kar poka od želje po tem.

Sem 2x prehodila Camino in vem kaj govorim.
Default avatar

majska vila

Ne vem zakaj komentirate nekateri, ki o tem pojma nimate in ste obenem še nesramni in žaljivi.
Če v nič ne verjamete in če se istočasno še delate norca, je to vaša stvar, ampak pustite verne ljudi pri miru.
Default avatar

strdnost

Dokler je govora o (po mnenju pedofilov v župnijah) "taslabih" je vse dovoljeno povedat in vse res.

Ko pa tistim butlom ki jim je že pri 9 letih župnik šlatal lulčka poveš kaj si cel svet misli o njihovem neobstoječem simptomu shizofrenije (nevidni namišljeni prijatelji) je pa takoj "prepovedano" in lažeš. :D

Najbolj smešno je pa da je v vsaki cerkvi podoba jezusa kako ovce ganja s palico, pa tupe ovčice spodaj nikoli ne dojamejo da se delajo norca iz njih.