Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek sin bi se vpisal na Gimnazijo Kranj – živimo v Lj

sin bi se vpisal na Gimnazijo Kranj – živimo v Lj

Pozdravljeni,
živimo v Ljubljani. Sin bi se vpisal pa na Gimnazijo Kranj, ker ima tudi kasneje možnost mednarodne mature.
Mene ne skrbi toliko gimnazija, kot vožnja Ljubljana – Kranj – sicer povezave z vlakom so ok, ampka vožnja in oddaljenost.
Ali ima kdo od vas tako izkušnjo?
ali bi vi to dovolili?

To pa res ni neka razdalja, no, Jaz sem se vozila z Bleda v Kranj-je približno enaka oddaljenost.

bohpomagej, kaka razdalja !?!? A misliš, da se vsi Gorenjci v Veleprestolnico ne vozijo vsak dan v šolo, na fax, na delo ? Ja nč, najboljš, da ga vsak dan voziš v šolo in prideš pobrat. Bo še najbolj na varnem. Aja, pa v Kranju naj te še najmanj skrbi razdalja…..kransterdam, pa to……..

nova
Uredništvo priporoča

“Aja, pa v Kranju naj te še najmanj skrbi razdalja…..kransterdam, pa to…….. ” – a je zelo veliko droge tam ali kaj? 🙁

Ampak ne ti, ne tvoj sine nimata ravno veliko pojma o mednarodni maturi, a ne?

nc vec kt v lj pred vasim blokom…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Vemo, da je tudi za program mednarodne mature potreben vpisni postopek oz. prošnja in da poteka od 3. letnika naprej. Vse jasno.
Mu je pa šola všeč in je po znanju na dobrem glasu.

če ti 25km predstavlja razdaljo, kako si predstavljaš potem njegovo življenje po mednarodni maturi?

Sicer pa za delo po eu, je klasična matura enakovredna, za USA pa tako ali tako rabiš green card.

oddaljenost in vožnja?! avtobusov ima vsako uro najmanj 5 tako proti KR kot proti LJ. Voziš se pol ure, če ni gužve. Mesečna karta znaša 25€. Grozno veliko denarja!

Vemo, da je tudi za program mednarodne mature potreben vpisni postopek oz. prošnja in da poteka od 3. letnika naprej. Vse jasno.
Mu je pa šola všeč in je po znanju na dobrem glasu.[/quote]

Še vedno je neumnost, da se nekdo vozi v drugo mesto v gimnazijo, ko ima pa v svojem mestu na izbiro kakih 10 gimnazij, ni vrag, da mu nobena od teh ni všeč!
Prej kot razdalja med Ljubljano in Kranjem bi mene skrbelo, od kje sinu take nesmiselne fiks ideje.
Poleg tega pa sošolci – večina jih bo z Gorenjskega konca, kako se bo družil z njimi? Oni se bodo družili med sabo, on pa kaj? Srednja šola je čas, ko si ustvarjamo prijateljstva in socialne mreže.

Program mednarodne mature je tudi v Ljubljani na Bežigrajski gimnaziji, v kolikor izpolnjuje pogoje se lahko vpiše tja v tretji in četrti letnik

Pa pogoje mora izpolnjevat za mednarodno maturo- to je uspeh. Če ga bo dosegel v prvih dveh letih? Drugače bo delal kar klasiko.

Jaz bi tudi temeljito razmislila, predvsem zaradi prevoza. Tule ljudje govorijo na pamet, enkrat se niso poizkusili peljat iz Ljubljane v Kranj z avtobusom pa kar nekaj pametujejo. Sploh tista, ki je napisala, da je z busom pol ure. Malo morgen. V pol ure pride bus morda do Mednega, tam stoji 15 minut pred semaforjem in potem naprej. Gimnazija je odlična, tudi na dobrem glasu, samo mislim, da si sin dela nepotrebne komplikacije in izgubo časa. Vzemita si en dan frej, prej preučita vozne rede in poglejta, kdaj se tam začenja pouk. Pa ga rukni iz postelje ob pol šestih, pa na trolo in bus, pa se odcijazita do Kranja. Ali pa na vlak, kjer sicer gužve ne bo, samo, kolikor jaz Kranj poznam je gimnazija vsaj ene 20 minut peš od železniške postaje. Potem pa recimo da zabijeta čas do pol treh popoldne. Pa spet na bus /vlak (od gimnazije peš na postajo), v Lj na trolo in domov. Bo ura 5 popoldne kot bi rekel keks. Doma pa še vse učenje in naloge za oddelat. Pa ga vprašaj, če je pripravljen početi to vsak dan, štiri leta. Bognedaj da je dež, sneg ali kakšna od pogostih nesreč na cesti Lj- Kranj. Pozabi naj na vse popoldanske dejavnosti, plese..vedno bo issue s prevozom. Otroci si preprosto ne predstavljajo, koliko časa vzame javni prevoz. Seveda ni ne prvi in ne edini, ki bi se tako vozil (no večina jih hodi v kontra smer ampak vseeno) – dokler jih vozijo starši je to vse zelo kul. Ko pa je treba dati pot pod noge, pa vidijo kakšna muka in dolgčas je to – vsak dan, v dežju in vročini, s slabim počutjem, malce nabrgljan (ja tudi to se zgodi).

Ma naj gre v KR , če si želi…očitno je razdalja zanj velik manjši problem oz sploh ni , kot tebi. Ne ga za svojo kiklco prvezat….pust dedca, da se tud tko mal osamosvoji, postane bolj samostojen…

Hvala, da si me popravila! Se opravičujem! Sem čisto pozabila na most v Mednem. Ampak vseeno ima veliko busov v obe smeri. Samo pač prej se bo mogel odpraviti od doma.

Hvala, da si me popravila! Se opravičujem! Sem čisto pozabila na most v Mednem. Ampak vseeno ima veliko busov v obe smeri. Samo pač prej se bo mogel odpraviti od doma.[/quote]

Hvala obema. Fant je kar samostojen. Bolj kot karkoli me skrbi utrujenost – zlasti pozimi. Pričakuje, da si bo pa tam našel dodatne dejavnosti. Mogoče bo pa dobra izkušnja za njega.

rvcek bogi kako bo le zdrzal. Se strinjam naj bo doma v bloku. 🙂

revcek*

Dej Kensl nehi nervirat poštene ljudi!

Ti pa glih veš kje je Gimnazija v Kranju pa ŽP v Ljubljani. Pa kako to pri nas poteka!

To ni London!

kristus… kako so pa v naših časih vse to prežvel, k se je folk fural v kranj v šolo iz kamnika, žiri, poljanske doline, ljubljane, jesenic, iz nekih rovt pa je vsem uspel zdelat? dons ma pa mularija problem pridt iz lj v kranj…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Dej Kensl nehi nervirat poštene ljudi!

Ti pa glih veš kje je Gimnazija v Kranju pa ŽP v Ljubljani. Pa kako to pri nas poteka!

To ni London![/quote]

Ne vem ne, ker slovenije pa nic ne poznam. 🙂

Ja se strinjam, da se je veliko ljudi že vozilo in se tudi še bo vozilo na še bolj zajebanih relacijah, kot je navadna Ljubljana – Kranj. Vendar – večinoma niso imeli druge izbire. Govorim o danšnji mladini (pa tudi danes se jih veliko vozi, vem) in predvsem o NEPOTREBNEM izgubljanju časa in energije, glede na to, da je fant iz Ljubljane. Ne mislim ne da je nemogoče, ne da je pretežko… če je želja dovolj močna, naj se vpiše in vztraja. Bo pa pustil po NEPOTREBNEM kar nekaj ur svoje mladosti in konec koncev tudi denarja na vožnjah. Zato sem pa predlagala, da naj poizkusi najprej, kako to izgleda. Ker je razlika ali odkorakaš ob 7.50 v šolo za vogalom ali te prej čaka še ura do ura in pol vožnje.

Nobene predstave nimajo zato, ker zjutraj sedejo v avto in se odpeljejo do vrat službe.
Moji otroci se vozijo s primestnim samo kakih 12 km, pa v idealnem primeru vzame eno uro – od vrat doma do vrat šole, večinoma pa več.
Pa dobro, eni nimajo druge izbire, ampak ne vem, zakaj bi se nekdo vozil v KR, če ima v LJ kup gimnazij. To je pa res nesmotrno.

kristus… kako so pa v naših časih vse to prežvel, k se je folk fural v kranj v šolo iz kamnika, žiri, poljanske doline, ljubljane, jesenic, iz nekih rovt pa je vsem uspel zdelat? dons ma pa mularija problem pridt iz lj v kranj…[/quote]

Saj to se še danes eni vozijo, ker enostavno nimajo druge izbire. Ta fant jo pa ima.
Poleg tega je bilo včasih bistveno več avtobusov kot danes.
Danes obstaja status vozača – ker nekateri otroci enostavno ne morejo priti domov, če ne gredo na primer 15 minut prej od pouka, včasih tudi celo uro. In zjutraj obvezno zamudijo deset minut, ker busa enostavno prej ni.

Ti si tolk pameten vedno, ampak svet se je v 20 letih, odkar si ti menda hodil v šolo, eno miceno miceno spremenil.

Saj obstaja tudi vlak, ki ne gre čez most v Mednem, povezave med železniško in mestom so tudi ok. Malo je zoprno edino, če mora najprej še čez celo LJ, da pride do postaje. Če pa si doma v Šiški, res ne vidim ovir. Jaz bi rekla, da naj se vpiše, če ne bo šlo (časovno, predvidevam, da ostalo ni problem), se še vedno lahko prepiše na gimnazijo v LJ. Kolegica, ki uči na eni izmed boljših ljubljanskih gimnazij pravi, da tiste iz Kranja brez problemov vzamejo.

New Report

Close