Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek bunkica na spodnji veki

bunkica na spodnji veki

Včeraj sem na spodnji veki, na notranji strani, opazila majhno bunkico, kot bi bil mehurček. Nič ne moti, nič ne čutim, morda je tam že nekaj časa, pa nisem prej opazila – brez očal slabše vidim, včeraj sem se pa pogledala v povečevalno ogledalo in to opazila. Je morda kdo že imel kaj takega, kaj bi to bilo? Je treba k zdravniku? Potrebuješ za tako zadevo napotnico za oftalmologa in čakaš mesece ali te morda kaj hitreje pogledajo?
Hvala za vsak nasvet, nimam nobenih takšnih izkušenj.

Ma kakšna napotnica, kakšen oftalmolog, to je ječmen. To bo malo raslo in bo zmeraj bolj zoprno, potem pa bo sam od sebe počil, no vsaj pri meni je tako. Enkrat sem pa res šla k zdravniku, ko je bil že ogromen in mi je dal neko mazilo in je po dveh dneh tudi počil.

Ni ječmen, ker to vem, kako zgleda. Mehurček/bunkica je na notranji strani spodnje veke.

Jaz sem to imela pred leti, na notranji strani spodnje veke, tik ob zrklu … ko me je začelo motiti, mi je oftalmolog prerezal in sčistil (je bilo treba res potegniti navzdol veko, da je bilo videti). Dobiš samo kapljice za omrtvičenje in prereže, minutka in je končano, nič ne čutiš.

Že nekaj časa imam dve ali tri nove, pa vsaj za zdaj ne motijo in so pač tam, oftalmolog je rekel, da ni nič nevarnega in nič nenavadnega, če se mi bo ponovilo.

Moja “bunkica” na spodnji veki, ki so mi jo celo leto zdravili kot ječmen, se je na koncu izkazala kot bazalnocelični karcinom. Sledila je operacija v splošni narkozi, “bunkico” so izrezali, na njeno mesto pa presadili kožo iz zgornje veke. Zdravnica, ki me je operirala, je povedala, da imajo na očesni kliniki vsak teden vsaj eno tako operacijo, žal pa zdravniki , tudi oftalmologi, žal ne prepoznajo tega karcinoma.

No zdaj si me pa prestrašila. Potem je najbolje, da se čimprej spokam do oftalmologa. Potrebujem za tako zadevo napotnico, se dolgo čaka na pregled?

Nisem te hotela prestrašiti, ampak samo povedati, da ni vsaka bunkica ječmen. Pri meni se je vleklo več kot eno leto od takrat, ko sem šla prvič k zdravniku, pa do operacije. Najprej mi je osebni zdravnik predpisal neko mazilo, ki seveda ni nič pomagalo. Nato sem dobila napotnico za okulista, čakala dva meseca in po pregledu spet dobila mazilo in nasvet, naj si dajem na oko obkladke iz vročih kamilic. Ker seveda ni bilo nič boljše, sem končno prišla do napotnice za Očesno kliniko, jim po pošti poslala napotnico in od njih po pošti dobila datum za ambulanti poseg čez tri mesece. Ko sem bila že na stolu in mi je en študent že skoraj dal v oko kaplice za omrtvičenje, je na srečo prišla zraven zdravnica in takoj rekla: “Tole pa ni ječmen!” Dobila sem spet nov datum, tokrat za operacijo v narkozi, naslednji dan po operaciji pa je sledil šok, ko mi je zdravnica med prevezovanjem hladno rekla: “Vašega raka smo izrezali”.
Na srečo bazalnocelični karcinomi niso nevarna oblika raka in ponavadi ne delajo zasevkov, tako da pri meni ni bila potrebna nobena nadaljna terapija, samo kontrole na tri mesece, kasneje na pol leta, zdaj pa niti to ni več potrebno.

New Report

Close