Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Zdravilne rastline – vaše izkušnje?

Zdravilne rastline – vaše izkušnje?

Zanima me, kakšne imate kaj izkušnje z zdravilnimi rastlinami – katere in pri katerih težavah so vam dejansko pomagale, morda kakšna celo škodila?

Zase recimo vem, da mi pri kašlju zelo pomaga čaj iz sleza in žajblja z medom in mlekom,
pri kakšnih ranah, ognojkih se je zelo dobro izkazal trpotec (potolčen in namazan recimo s kakšno mastjo, recimo ognjičevo mazilo ali podobno, lahko tudi svinjska mast, če ni druga pri roki),…
Pa pri vas?

lahko napišete tudi za kake druge naravne pripravke, recimo glina, kakšni obkladki, itd… Torej, kako si pomagati na naravne načine!

aja, omenim naj še kavo proti glavobolu, ki meni osebno pomaga! 🙂

Meni zelišča ne pomagajo, žal. Prej se telo odzove negativno. Prenesem pravzaprav le materino dušico. In enemu od mojih otrok tudi ne, dvema pa. Kar pomeni le to, da enim pomaga, drugim ne. Tako kot večina “alternativnih” zdravljenj. Se pa zelo dobro odzivam na vse čebelje pripravek, izdelke, razen medu, tj. propolis, cvetni prah, matični mleček. V bistvu daleč najbolj od vsega, kar sem kdaj probala.

Kava mi pomaga pri glavobolu, če je le ta nastal kot pomanjkanje kofeina. Od olj recimo orehovo, medtem ko mi konopljino ne dene dobro. Glina je zame v izogib. Recimo tudi zelo popularen ingver mi naredi hude težave v telesu. Otrokom zelo pomaga izvleček iz kapucinke, kot naravni antibiotik. Tud kolidno srebro.

nova
Uredništvo priporoča

Proti glavobolu: masaža glave + limonada (brez sladkorja).

Za znižanje temperature in potenje: bezgov čaj:

Pri težavah s prebavo: čaj iz tavžentrož.

Hvala za tvoje izkušnje, kje ti pa pomaga orehovo olje? Ga uživaš ali z zunanjo uporabo, na koži itd.?

Orehovo olje uživam termično neobdelano. V začetku sem ga kakšno leto pila dnevno kar po žličkah, zdaj ga uporabljam za solato in včasih kakšno žličko zaužijem. Izredno pozitiven vpliv sem čutila na “možganih”, težko razložim, manji pritisk v glavi, v očeh, boljša koncentracija, bolje sem spala. Pa lulala sem bolje. Koža se mi je sčistila in nekako kot pomladila. Splošno počutje je bilo zelo dobro.Učinek se je pokazal po nekaj mesečni redni uporabi.

List zelja celi rane, obnavlja kožo, potegne ven gnoj in ostale nečistoče… Ko so mi zdrli modrostni zob, sem si na rano dala košček zelja iz sredine zeljnate glave, kjer je bolj čist, in rana se je zacelila v enem dnevu.
Ušesnik (netresk) za vneta ušesa uporabljam že od otroštva in vedno pomaga.
Pri kašlju in bolečem grlu pijem mleko z žajbljem in zažganim sladkorjem.
Kamilični čaj je odlično razkužilo, ki ga največ uporabljam za herpes.
Metin čaj brez sladkorja mi umiri želodec po bruhanju.
Drugih težav se zdaj ne spomnim. Posežem pa vedno najprej po zdravilnih rastlinah in zelo redko rabim zdravnika.

kaj pa pri nespečnosti, pomaga komu baldrijanov čaj ali kapljice?

o, to pa je zelo zanimivo! kje pa ga nabavljaš? in kaka je cena približno?

Alternativna zdravljenje so meni zakon.
To vse je danes, zaradi uporabe računalnikov lahko dosegljivo.

Pravzaprav vse kar me kao muči prej pregledam na googlu in odreagiram na svoj način, šele v skrajnem primeru bi se oglasil pri dohtarjih.

Mislim pa, da je v osnovi naše zdravje odvisno od stila življenja, ki ga živimo.
Delovanje organizma je odvisno od gibanja, zraka, vode, hrane, miru in stresa.

kuminov čaj za želodec, tudi rman,
melisin čaj za uspavanje in pomiritev, netresk spodbuja gnojenje pri vnetjih pri artritisu, brezaa in kopriva za a rtitis

Pozitivne izkušnje tu zgoraj so pri zelo blagih nevšečnostih.
Za vse ostalo – pomaga marsikaj, nikoli pa ne mimo uradne medicine.

cimet proti driski. metin čaj za čiščenje jeter. ognjič v šnopcu za kake čudne pojave na koži.

mene pomiri melisa
http://www.hisa-zelisc.si/melisa

No, s tem se zelo strinjam. Zeliščnih pripravkov doma niti ne moreš dovolj natančno dozirati. Pri blagih zeliščih to sicer ni problem, ker jih lahko ješ tudi na žlico in so učinki v vsakem primeru blagi. Pri bolj močnih zadevah pa moraš uporabiti dovolj malo količino, da ostaneš na varni strani, in potem je spet učinek razmeroma blag.

Pri nas uporabljamo:
Pri prehladih materino dušico in žajbelj, včasih tudi lipo
Pri želodčnih in prebavnih težavah rman, tudi mešan z malo šentjanževke, ali mešanico kamilic in postanega črnega čaja ali lapacho (taheebo)
Za žolč/dvanajsternik smrekove ali borove vršičke
Proti nespečnosti baldrijan s hmeljem ali meliso
Za celjenje odrgnin, žuljev in podobnih površinskih reči njivsko preslico ali hrastovo skorjo ali tudi postan črni čaj.
Proti zaprtju zeljnico (tekočino od kislega zelja)
Tudi je fajn žajbelj proti potenju nog, kumare za osvežitev obraza (uporabim olupke, kumaro pojem), pa med z limono za spokane ustnice in roke (peče, ampak pomaga).
Voda z limoninim sokom zanimivo dobro deluje proti zgagi – ne za gašenje, za to je donat, ampak za preprečevanje.

Zanimivo pa mi je tole zgoraj z orehovim oljem. Je za poskusit.

New Report

Close