Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Ocena invalidnosti

Ocena invalidnosti

Spoštovani,
iz ZPIZa sem dobil odločbo o stopnji invalidnosti (III. kategorija, 4 urno delo), zanima pa me, kje zaprosim za oceno invalidnosti ({04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465})?

Kdor koli kaj več ve o tem, vas prosim za nasvet.

Ker sem trenutno brezposeln (intenzivno iščem službo) me zanima še ali mi trenutno pripada nadomestilo za čas čakanja na ustrezno delovno mesto s III. kategorijo invalidnosti?

Vsem hvala za nasvete.

Lep pozdrav.

Ni enako kakšno invalidnost imaš.Jaz imam tudi tretjo kategorijo in dobivam za 4 ure penzijo.Ampak nimam nobenih fizičnih napak ,mislim predvsem na kakšno telesno hibo in tukaj se ne da ocene invalidnosti.Če imaš pa fizično kaj narobe,kakšne omejitve potem pa se ocenjuje procent ,ki te ovira.Na primer,če si invalid zaradi infarkta in je vse kokr tolk dobro ne bo nič od tega.če pa težko hodiš zaradi okvare noge potem je to drugače.

Vlogo za oceno invalidnosti moraš podati pri svojemu osebnemu zdravniku. Potem ti bo zdravnik povedal kako dalje.
Nadomestilo ti pripada vse do novega ustreznega delovnega mesta. Na SPIZ moraš vložiti vlogo za to nadomestilo in sicer v roku 30. dni od pravnomočnosti te odločbe.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Če si invalid tretje kategorije in dobivaš pokojnino za 4 ure a ostale 4 ure si brez dela,a te v vsakem primeru pripada nadomestilo na zavodu za tiste 4 ure ,ko bi moral delat pa ne delaš ?
Mene zanima to,ker sem s.p. na 4 ure.In ,če zaprem sp mi ostane polovična pokojnina .


Ostane ti pokojnina (4 ure). Če boš prijavljen na zavodu za zaposlovanje, pa ti pripada nadomestilo za druge štiri ure za čas kateri je določen z zakonom.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Hvala na odgovoru.jaz sem mislil,da ne pripada nadomestilo na zavodu ,če sam pustiš delo.Potem je to malo drugače kot pri neinvalidih.


Sma se narobe razumela. V kolikor ti delodajalec iz poslovnih razlogov da odpoved, si upravičen do nadomestila. V kolikor pa sam daš odpoved, pa ti ne pripada.
Tukaj ne vem natančno glede tvojega s.p. kako se na zavodu tretira. Morda ga spraviš v “stečaj” in delavec ostane na cesti.
Takrat si upravičen do nadomestila.
Predlagam, da se osebno zglasiš na uradu za zaposlovanje in tam razčistiš zadevo.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

brezposelnim invalidom pripada lahko:
– nadomesilo na Zavodu (za zaposlovanje), pač če ni dal sam odpovedi in nekaj mesecev, po zakonu
– v nekaterih primerih pripada nadomestilo (za čas čakanja na ustrezno delovno mesto na ZPIZu), to je potem, ko se zavod že izteče.

Jaz imam primer, ko je 3 kategorija (pa ne za 4 ure), brezposelen, dobiva za 8 ur od ZPIZa nadomestilo
Imam pa primer 3. kategorije, 4 ure (ima penzijo za 4 ure). 4 ure pa je v luftu, torej mu ostale 4 ure ne pripada pa nadomestilo za čakanje na ZPIZu.


Hvala za pomoč.
Koliko dobivaš pomoči od spiza?
Jaz sem dobival 104€, nato so mi ukinili, ko so me dali 4 ure v penzijo

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Prvi primer (torej 8 ur na ZPIZu na čakanju) ima 380 € (ampak to je po starem zakonu, ko je bil izračun 80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} (pozneje so izračuni 60 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} od neke osnove in tako manj nadomestila)

Drugi primer: 4 ure penzija nekje 250 €, ostalo nič.

To so samo primeri iz moje bližine. Eni imajo več, drugi seveda prej manj kot več.


Torej mene če dajo dol kot presežnega 4 urniškega delavca, hočeš rečt da nisem upravičen za preostale štiri ure nadomestila na borzi, kolikor mesecev mi pač na delovno dobo pripada?

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx boljše živet v lahki diktaturi kot v težki demokraciji xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx več na blogu, http://www.fj-produkt.com/

Pa ti že skoz pravim, da je najprej nadomestilo na zavodu (nadomestilo za brezposelnost), ko ti to poteče, pa je nadomestilo za čas čakanja na ustrezno delo, ki ga izplačuje (če ti pripada seveda) ZPIZ.
Preber no še enkrat.

Pozdravljeni,

Zanima me naslednje pred približno 30 leti sem imel poškodbo na delovnem mestu, odrezalo mi je prste, zato so me v podjetju premestili na dtugo delovno mesto in ta čas sem prejemal nadomestilo iz zpiza, sedaj ko sem upokojen tega ne dobivam več so mi pa povedali da lahko vložim za invalidnino, vendar pa na zpizu invalidska komisija trdi da invalidnosti ni mogoče oceniti ker te poškodbe ni v zakonu in da sem itak že v penziji. Pa vendar prsti mi manjkajo na desni roki, s to roko se težko podpišem in vse sem se moral naučiti z levo roko pa vendar za njih to ni invalidnost. V podjetju pa sem dobival 2 dni dopusta na leto in bil sem uvrščen v 3.kat. Invalidnosti. Sedaj mi ostane pritožba glede njihove odločitve, kaj mislite o mojem lrimeru

Hvala

New Report

Close