Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek ali vam je žal denarja za sladkarije in junk food?

ali vam je žal denarja za sladkarije in junk food?

Si privoščim 1x na teden hamburger in sladoled, sladkarije kake tu in tam, ampak vedno potem ko pojem, mi je žal tega denarja. Si mislim da bi ga lahko boljše porabila oz. varčevala in si kupila kako trajno, materialno stvar. Se dogaja komu isto?

Če si zaželim kako sladkarijo, tortico ali kaj podobnega, si to brez slabe vesti tudi kupim. Z denarjem, ki ga zapravim za take zadeve, si res ne bi mogla kupit nekaj blazno trajnega…

Ni mi žal denarja. Žal mi je, da sem to svinjarijo pojedla. Zato običajno ne kupujem tega.

te stvari so zame žal še vedno preveč poceni in si jih dosti lažje kupim kot kaj zdravega, kar je precej dražje (oreški, celo sadje in zelenjava je zrasla v nebo)… res je tako in ni prav in niti malo nisem ponosna, da me te strupene pi*karije s tako lahkoto pritegnejo… naj jih ukinejo, pa bo 😉

ne. Meni se to ne dogaja, dogaja se pa mojemu možu, ki je usekan na sladkarije. Njegova najljubša je Gorenjkina lešnikova čokolada.
Niti pod razno me ne moti, ta njegova strast, ampak točno ve, da jaz ne smem vidit tiste čokolade na mizi, pa mi jo še zanalašč poturi…Pol se pa zraven tkole zlobno smeji, hi hi….a boš mau…dej no, veš kakšen božanski okus:))
In mu rečem, da ne bom. In pred TV mi spet zabinglja okoli oči z papirjem od Gorenjke. Piki, bi mau?

NEEEEE, NEEE BOM!! PA ZALET SE S TO ČOKOLADO NEKAM!

Kaj bi si pa kupila? Pa ja niti stereotipna Slovenka, da bi živela od zelja in krompirja in za avto šparala 🙂

Meni je žal lastnega zdravja, kadar preveč svinjarije pojem. Denarja ne, bistveno več zmečem za sadje in zelenjavo, kot za hamburgerje.

nekako tako, samo za razliko od teba, čez kak teden ali deset dni spet kupim ; (


Zelo podobno.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ja, meni.

Sicer nimam problema s hamburgerji, vendar se vedno lahko kaj najde.

NE! sladkarije so oblika in vrsta hrane, tko kt goveja juhca al pa golaž. Človek brez sladkarij ne more prežveti, greh je splohrazmišljati v tej smeri, da boi se odpovedal sladkarijam

moja zaloga gre počas h koncu, tko da bo potrebno počasi iti k stricu witorsu po novo zalogo

malce za dušo.......https://www.facebook.com/stvari.ajdovscina/

ne ni mi žal če si privoščim kak sladolf ali horsburger imam pa slabo vest će si privoščim kako cunjo ali obutev višjega cenovnega razreda in to samo će kupim zase za otroke in moža mi ni težko dati malo več

Hja… meni je oče v študentskih časih enkrat pokazal izračun, kaj vse bi si lahko privoščil, če bi denar namesto za razne študentske pijačke s kolegi, prigrizke za malico in večere zunaj… dal na kupček.

Mene je zadeva prepričala – in iz tega sem potem nabavljal surfe, opremo, bicikel, smučke, itd.
Meni se je obneslo.

Hja… meni je oče v študentskih časih enkrat pokazal izračun, kaj vse bi si lahko privoščil, če bi denar namesto za razne študentske pijačke s kolegi, prigrizke za malico in večere zunaj… dal na kupček.

Mene je zadeva prepričala – in iz tega sem potem nabavljal surfe, opremo, bicikel, smučke, itd.
Meni se je obneslo.[/quote]
Pametna ideja.

Hja… meni je oče v študentskih časih enkrat pokazal izračun, kaj vse bi si lahko privoščil, če bi denar namesto za razne študentske pijačke s kolegi, prigrizke za malico in večere zunaj… dal na kupček.

Mene je zadeva prepričala – in iz tega sem potem nabavljal surfe, opremo, bicikel, smučke, itd.
Meni se je obneslo.[/quote]
Pametna ideja.[/quote]

Če si še ukineš elektriko, pa tv, pa pristaneš na nošenje čevljev dokler ne razpadejo, pa hodiš povsod peš, pa ….. ulalala, koliko denarja!!

Pri nas ko se nam nekaj hudo zalušta to kupimo. Ko se nam gre na večerjo ….. gremo. Ko se mi spije kavica v dobri kavarni… jo spijem. Če grem mimo vrtnarije in zagledam čudovite sezonske rožice….. jih kupim, pa čeprav jih je doma že 276 …… in kupim tudi novo korito zanje.
Ko se nam je tatarski biftek, pošljem moža v nabavo…. pod 500 g ga ne kupi, pravi, da če ga jemo ga jejmo, ne pa na tanko mažimo na tiste kruhke.

Ne kupujemo pa svinjarije od bonbonov, lizik, umetnih piškotov, predpripravljene hrane, konzerv ( razn fižola, pelatov in sardelic ), ne kupujemo sadnih jogurtov, namazev z rokom trajnost več kot 7 dni, ne kupujemo zmrznjenih pizz, paniranih ribjih palčk, rib pange, izogibamo se vsej kitajski zelenjavi in rižu, piščanca kupim samo gojenega posebej za nas, prav tako domače govedo, zajčka, svinjino in jagnetino, …… jemo naš krompir, našo zelenjavo cca 10 mesecev na leto, klobase in konjske hrenovke zopet dobim iz vasi.

Včeraj sem si kupila Kraševe smokije in jih pojedla pred TV. Ker mi je že 2 dni v sanjah skakal tisti smoki po glavi.
Aja, sladoled kupimo tisti Quadro ali kaj….. pa še to takrat, ko sine štrajka in ne naredi domačega ! 🙂

V bistvu živimo precej zdravo, ko pa zapaše junk food pa si ga brez slabe vesti privoščimo

NE. Pa ne zaradi denarja. Tega ne delam zaradi svojega organizma.

Pizdarij ne uživam.


To pač ne gre skupaj, pe če se še tako zelo poskušaš sprenevedati.

Ne, mi ni.

Ja, meni.

Sicer nimam problema s hamburgerji, vendar se vedno lahko kaj najde.[/quote]

taki se mi rahlo smilite.
ker imate v glavah prepoved, da bi naredili kaj takega, ki nima nobenega drugega smisla kot to, da imaš od zadeve malo užitka.

ne govorim o tem, da bi morali živeti skrajno razbrzdano, samo da imaš v glavi prepoved vsakega nepomembnega užitka, kot je recimo, da si tu in tam privoščiš sladoled, ali pijačko z ljudmi, s katerimi se rad družiš, je pa žalostno.

vse v mejah normale, ampak tudi malo užitka, ki je namenjen samo užitku v življenju mora biti.

New Report

Close