Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Urgenca kostni rak

kostni rak

Spoštovani!

Danes sem opazila, da imam na ličnici, tik pod očesno kotanjo, nekakšno bulico, ki je malo boleča na otip. Zdi se, kot da se drži kosti oz. je del nje. Udarila se nisem. Je na takem mestu lahko kostni rak? Stara sem 27 let.

Hvala in lep pozdrav!

Da je vaša prva in edina misel kostni rak, je res nesmiselno, bulice po netu seveda ne morem oceniti, a za take spremembe obstaja še kup veliko bolj verjetnoh možnosti in večina izmed njih so del koče ali podkožja. Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni še enkrat!

Hvala za odgovor. Malo sem se slabo izrazila, ni prav kot bulica, ampak bolj kot nekakšna oteklina na robu kosti. Pred tremi tedni sem prebolela virozo z bolečim grlom in rahlim smrkanjem, ampak brez vročine, trajala je le nekaj dni. Po tistem se mi ponavlja vnetje na desnem očesu ( se vname, potem kake 3 dni dobro, pa spet), naleze se tudi levo oko. Ni rdečine, ampak peče, občutek tujka, obilen prozoren izcedek..Zaradi tega sem bila pri okulistu, kjer so ugotovili vnetje veke, vse ostalo je bilo takrat bp. Dobila sem Tobrex in veka se je pozdravila, ta vnetja očesa se pa še ponavljajo. Zdravnica je rekla, da je to virusno, ker pri bakterijskem je rdeče in gnojno oko.

Torej trenutno me mučijo ponavljajoča vnetja oči ter v zadnjem tednu ta bolečina in rahla oteklina, po dolžini nekje na sredini spodnje veke desnega očesa, vendar čisto spodaj pri kosti. Okrepil se je tudi občutek pritiska za očmi, v nosu in v predelu desne ličnice, najbolj, ko se uležem. Zanima me, ali je možno, da gre za vnetje sinusov, čeprav me ne boli glava in je nos prehoden in skoraj brez izcedka? Se v primeru da gre za to, pozdravi samo ali ne, oz. ali moram ponovno do zdravnice zaradi teh simptomov?

Hvala!

Tisto bulico bi bilo treba potipati, na pamet ne bo šlo…. Tiščanje v opisanih predelih pa bi res lahko bilo vnetje sinusov, tudi če vam sicer ne teče iz nosu. Tudi za vztrajamje vnetja oči bi bil koristen ponoven pregled, verjetno bo zadoščal osebni zdravnik.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

Pozdravljeni še enkrat!

Predvčerajšnjim sem dobila vročino 38.5 in jo imela tudi včeraj, bilo mi je zelo slabo, in desna veka mi je nekoliko otekla. Ponovno sem odšla k zdravnici, ki je pogledala krvno sliko, in ta je pokazala na neko bakterijsko vnetje.(povišani levkociti) Drugih simptomov, razen vročine in slabosti, nisem imela. Dobila sem antibiotik Ospenox in do zdaj vzela 2 tableti, vendar ne vem, če delujejo, ker so me od začetka jemanja do danes začela boleti še ušesa, tudi vročina je bila ponoči spet visoka, čez dan je padla. Tudi slabost se ni zmanjšala, tako, da skoraj nič ne morem jesti, piti se nekako prisilim. Kdaj se vidijo učinki antibiotika oz. kdaj se ga gre zamenjat? Še vedno čutim pritisk za kotičkom desnega očesa ter pod njim, ko vdihnem skozi nos, me tam zaboli. Poleg tega sem danes opazila, da mi ob premikanju čeljusti v desnem ušesu škripa (ne pokanje).

Ali mislite, da je tak potek bolezni normalen oz. da je normalno da je prvi simptom vročina, ter da se pojavlja slabost, kljub temu, da je vnetje v dihalih? Ker do sedaj, kadar sem imela npr.angine, mi nikoli ni bilo slabo..Ali to kaže na to, da imam še kaj drugega?

Hvala in lep pozdrav!

Pozdravljeni, pri okužbah je zelo pogosto vročina prvi simptom on še vedno je možno, da gre za vnetje sinusov. Učinek antibiotikov pa lahko pričakujete nekje tretji dan jemanja in po zgolj dveh tabletah o neučinkovitosti ne moreva govoriti.
Lep pozdrav

Lep pozdrav - - - - - - - - Sašo Rebolj, dr. med.

New Report

Close