Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek VRT, mali polžki v vrtu, kaj narediti??

VRT, mali polžki v vrtu, kaj narediti??

Zjutraj sem v solati videla ogromno malih polžkov v vrtu, na eni glavi zagotovo tudi po 10 in več, so takšne barve kot polžki s hišico, le da so ti zelo mali, dolgi manj kot 1 cm. Polno jih je, čigavi mladički so zdaj to, slinarjev ali našega navadnega polžka s hišico?

Sem že spoznala svojo napako, da sem zalivala vedno zvečer, pa jim to zelo godi, da imajo vlažno noč in nočno gostijo, zdaj bom zalivala samo zjutraj in še to ne tako pogosto, da ne bom več vzdrževala vlažnega okolja, sicer je za vrtnine to bilo super za rast, ampak kaj če bi bodo vse pojedli polžki??

Delajo veliko škodo, čisto vsa solata je polna njih in seveda obgrižena, okej zdaj grem posut s pepelom, kajti kake kemije na vrt ne bom dajala, ampak velikih polžev ne vidim, pa bi verjetno kje morali biti ali kako??

Kako se rešiti ne nadloge, veliko sem prebrala, od piva do raznih ograj, raznih rož, prosim za preizkušene recepte, kaj vam je pomagalo, ne kaj piše v pomoč na netu. Hvala

opazila pa sem tudi polno malih kobilic, so tudi to kaki mladiči velikih ali kaka posebna vrtsa, tega je bilo polno že lansko leto, samo bolj na rožah, vrtninah ne in zato me niso motili, ima še kdo podobne živali na svojem vrtu?

No vidiš, a nisi vesela, da imaš vse sorte “mladičev” na vrtu, lahko ti prinesem še tiste majhne lepe z raznobarvnimi hišicami ali pa kar sama naberi na sosednjih vrtovih in boš imela okrasni vrt, čudovit za pogledat.

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

Caracol pelete, čim prej, če nočeš ostati brez vsega pridelka …

http://www.moga.si/vaba-za-polze-ferramol

Tole poskusi.

Ne vem za tele polže s hišico, ampak tisti mali lazarji, ki so še nagravžni povrhu vsega se ujamejo v pivo. Čisto resno. V zemljo daj plastične lončke – jaz sem jih mal odrezala, so sicer preveliki in moraš kar luknjo skopat. No, daj jih na par mest zvečer, notri natoči pivo in zjutraj poglej, če se bo kakšen ujel.

Vsak dan moraš dati sveže pivo. Jim diši al ne vem kaj, mi smo jih ujeli 6 na ta način, pa je zdej mir zaenkrat.

New Report

Close