Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Otroka mi je skoraj pičila kača na sprehajalni poti

Otroka mi je skoraj pičila kača na sprehajalni poti

Danes smo šli na izlet na Kras, po kosilu smo šli na sprehod po učni poti in naenkrat je sin skoraj pohodil kačo, taka črna je bila in zelo velika, jaz sem bila tako šokirana, da sem ostala brez zraka,mož je pa začel metat kamne vanjo, ampak je tako hitro ušla, da nismo niti dojeli.
Otrok mi zdaj že cel dna joče, pravi, da nikoli več ne gremo v gozd, čisto je pretresen. Zadnjič sem brala na Facebooku izpoved enega očeta, da je njegovega sina pičil modras tam nekje okrog Vipave in še protistrupa niso imeli na urgenci in so ga komaj rešili, je dal slike gor od ugriza prav grozno zgleda.
Zgleda je teh kač zadnje čase ogromno, a ne morejo to nekak uredit, da jih vsaj na sprehajalnih poteh ne bo, kaj pa če kak otrok umre od pika kdo bo odgovarjal?

Razumem tvojo težavo. Ko greš v naravo, res ne moreš pričakovati, da je tam narava.

Si rahlo pod vtisom člankov o kačah v zadnjem času? Mož naj kar meče kamne v kačo, pa ga bo sigurno kakšna pičila. Kačo je treba pustiti pri miru oziroma se ji izogniti.

Za otroka si do polnoletnosti odgovorna ti.

Kot prvič so kače zaščitne. In ne bi smel vanjo metati kamenja. Kot drugič, normalno je, da so kače v naravi. So bile in bodo. In kot tretjič, najbolj strupena kača je Modras in velikokrat sploh ne dajo protistrupa, tudi če piči.

Nimamo nobenih anakond, namreč tako kačo pač ti opisuješ. Kača, ki si jo videla je bila največ do 1 metra, če je bila strupena, sicer pa ni bila, razen če so jo zate prinesli iz Avstralije ali Južne Amerike in jo pred teboj spustili v naravo……

Če bi prebrala vse o tistem piku modrasa, bi vedela, da ta velika črna kača ni bila strupena. In ja, odgovorna za otroka si ti.

Že res, da sem jaz odgovorna za otroka, ampak če gremo na sprehajalno pot, kjer piše UČNA POT potem pričakujem, da je ta pot varna za otroke in tudi za odrasle. Kaj tukaj ni jasno?

odgovorna je drzava, ker ne umakne vsega razen betona pa asvaltnih cest kadar gre vase visocanstvo po sloveniji… kaj se to gredo tko neodgovorno do tvoje kraljeve familije da se kacam niso dotajcil da k ste vi zunaj domace trdnjave nimajo cesa iskat na prostem.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Kdo pa je odgovoren, če na takšni poti klopa dobiš?

Radi bi učno pot po naravi, pa vas naravi moti?

ce je to ucna pot pomen da je namenjena ucenju o naravi tud o njenih nevarnostih.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

:)))))))) kaj tebi tukaj ni jasno?

Najbrž pričakuješ še električnega pastirja,…. samo, če bi se ga tvoj otrok dotaknil, potem bi dobil bistveno večji sunek in udarec…… kot pa, če mu pot prekriža ena nestrupena kača….. :))))))))))))

Butalc je skoraj volka videl!

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Po vsej verjetnosti je odgovorna kača, ker ni upoštevala table Učna pot.

:)))))))) kaj tebi tukaj ni jasno?

Najbrž pričakuješ še električnega pastirja,…. samo, če bi se ga tvoj otrok dotaknil, potem bi dobil bistveno večji sunek in udarec…… kot pa, če mu pot prekriža ena nestrupena kača….. :))))))))))))[/quote]

ne, ona pricakuje da bo svet tolk varn kt njihova ljubljanska stolpnca.

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ne vem kaj tebi ni jasno? Pričakuješ, da bodo na učni poti varnostniki odganjali kače ali kaj? Kače so del narave torej pouči svojega otroka da je potrebno gledati kam stopa in kako ravnati če jo zagledaš. V gozdu najdeš tudi druge nevarne stvari za človeka. Medveda in še hujše, okuženega klopa. Če vam narava ne paše, se držite doma.

🙂 Otrok[center][/center] pa je pretresen zaradi vajine reakcije. Sicer pa močno upam, da se delaš norca iz budal tipa ” ne grem na kmetijo, ker tam smrdi po kravah”

Šit, kako butast folk se tukaj zbira. Bi rada videla vas, ko bi skoraj stopili na ogromno črno kačo, vsi bi se usrali tukaj pa nekaj pametujete. Za bruhat ste resno. Adijo, ni treba več odgovarjat, ker ne bom brala vaših idiotskih odgovorov.

Zgleda, da so take učne poti še za ta stare, da se bodo naučili kako ravnati ob srečanju s kaču. Takoj pejt namesto semle pisat in čakat odgovore, se izobrazit za v bodoče. A to ste prvič v življenju kačo srečali?

Pa sem ful strahopetec pred kačami, ampak se trudim da tega strahu ne prenašam naprej na otroke.

jah mi se zavedamo da to ni en hodnik v bloku…

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Jaz pa mislim, da je kača nalašč prišla na učno pot, da bi se otrok naučil kaj o kačah, vi ste jo pa s kamenjem obmetavali! :))

:))))) ja, od sedaj naprej morajo kače naprej na dresuro, da se naučijo slovenskega jezika oziroma prepoznav učnih poti :)))

po moje je prsća delat samomor 🙂

¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨¨ ·uʍop əpısdn əɥʇ Obožujem rdečo zvezdo, pijem Heineken. Iä! Iä! Cthulhu fhtagn! Gosturnca u solat še ni konc sveta.

Ja narava je čudovita: raznovrstna, zelena, živa, z različnimi čudesi in človekom, ki lomasti po njej, Ja kamen je pa res odlično sredstvo za odganjanje nezaželenih v naravi in na svetu. Pa da ne pozabimo, kačice imajo zobke- potem ne pičijo kot komarček, ampak ugriznejo v tisto kar jo je prestrašilo.

Kače in medvedi pa še kar nekaj živali je zaščitenih!

Zato za poškodbe odgovarja in vrača škodo Mati Država!

Tak da nič se bat – če umrete, boste dobili enormne denarje – oz. vaši dediči!

Par dni nazaj so na monu zatrjevali, da kač v naravi ni, so menda zgolj v živalskem vrtu in an slikah, tako kot hrana pride iz trgovine. Sicer pa črna , zdaj kaj je to zelo velika? Najbrž ni strupena, če je bila res velika, ugrizne pa lahko tudi belouška, če jo ujeziš…

. .......................................................................................................................................................................................... Več ljudi brez dlake na jeziku...in bi se sčasoma rodilo upanje za boljši svet... ...........................................................................................................................................................................................

New Report

Close