Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Kruhomat namesto kupovanja kruha

Kruhomat namesto kupovanja kruha

Ok vem da sem odprla dosti tem, samo še to me zanima, koliko se prišpara letno pri peki polnozrnatega 1kg kruha, v primerjavi z nakupom ekvivalentnega v trgovini? A za 80€ se da dobiti že uredu dvovijačni kruhomat?

Zakaj pa bo polnozrnat?

Ker imamo navado za zajtrk/malico jesti polnozrnat kruh. Trenutno ga še kupujemo, v bodoče pa razmišljam da bi ga sama pekla.

Koliko se prišpara, je odvisno od tega, kakšen kruh sedaj kupuješ in kakšno moko bi kupovala pri uporabi kruhomata. Se pa da kar nekaj prihranit, ja. Jaz sem nekaj časa kupovala bio polnozrnato pirino moko (po 4 EUR na kg), pa me je kruh še zmeraj prišel pol ceneje, kot če bi ga kupila. Če kupiš cenejšo moko, je prihranek še toliko večji. Glede cene kruhomata pa nisem na tekočem. Mi imamo našega že 5 let.

ampak vi ze toliko sparate, ce preidete na bele struce boste tudi nekaj prisparali. Pa se namig za se vec sparanja, ko gres po kruh vprasas, ce imajo se kaj od prejsnjega dne, je -50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} pa prisparas se denar za kruhomat kupit.

Ker imamo navado za zajtrk/malico jesti polnozrnat kruh. Trenutno ga še kupujemo, v bodoče pa razmišljam da bi ga sama pekla.[/quote]
Kaj ko bi razmišljala o žitnem mlinu in mesenju po klasičnem postopku?

NE RABIM POTRDILA, DA SEM NEUMEN, IMAM POTRDILO O DRŽAVLJANSTVU!

Ker imamo navado za zajtrk/malico jesti polnozrnat kruh. Trenutno ga še kupujemo, v bodoče pa razmišljam da bi ga sama pekla.[/quote]
Kaj ko bi razmišljala o žitnem mlinu in mesenju po klasičnem postopku?[/quote]

Ali pa kar o svoji pšenici, če se že gremo skrajnosti

Teh -50{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} že od nekdaj prakticiramo, ampak zadnje čase ni več na voljo toliko kruha, ga tudi ostali pograbijo. Zato razmišljamo o dodatnih prihrankih.

Na bele štruce zaenkrat ne gremo, nekaj pa vseeno damo na hrano pa tudi če je to minimum.

kaj je polnozrnata struca bolj zdrava od bele?

Sama pečem kruh približno 3 leta. Za peko kruha doma sem se odločila zato, da bi šli manjkrat v trgovino. Takrat se nisem mogla odločiti kateri kruhomat kupiti.Odločila sem se, da poskusim s peko v pečici, če mi bo “zalaufalo” pa kasneje kupim kruhomat. Še zdaj pečem v pečici in kruhomata ne pogrešam. Naenkrat spečem kruha iz pribl. 3 kg moke, naredim 4 “štruce” v pekaču od pečice; polovične štruce zapakiram v vrečke in to imamo za 10 dni. Moko kupujem v lokalni kmetijski zadrugi od mlina Katič in na mesec dam pribl. 10 – 15 eur za moko tipa 500, 1100, 850 in/ali polnozrnato.

Ne bi vedela, jemo polnozrnatega iz navade. Sicer pa tudi mene zanima.


Da, ker vsebuje celo pšenično zrno in s tem več vlakin (pa še kakšnih mineralov)… Ampak meni je polnozrnat kruh všeč samo če vsebuje pribl. tretjino polnozrnate moke, ostalo tip 500. Drugače se preveč drobi.
Še najbolj mi je všeč kruh iz moke tipa 850 – te nič ne mešam z belo.

Kruhomat sem dala stran, ker je kruh iz njega zanič. Tu na monu sem dobila super recept za kruh, včasih ga naredim za priboljšek, ne zaradi šparanja:
1/2kg moke
3dl vode
0,5dl olja
žlička soli
1 vrečka kvasa
namesto olja lahko daš 3,5dl vode.
Vse vsuješ v skledo, premešaš s kuhalnico, samo da je premešano, nič ne mesiš. Daš vzhajat za 30 min. Spet premešaš, daš vzhajat še za 25 minut, pa v pečico na 180 ventilatorko (200 navadno) za 30-35 minut. Vzameš iz pečice, daš hladit v pokončnem položaju, tako da hlebec prisloniš ob nekaj.
To je to, najcenejša varianta.

Lej, mogoče je kdo v odgovorih na tvoje trolanje našel kaki koristen nasvet, ampak zdaj ti je pa res že zmanjkalo niti. R*t bi si brisala v lakiran papir od reklam, al jedla bi pa polnozrnati kruh, ker nisi na tekočem in misliš, da je še vedno moderen in khm… zdrav.

Za tiste, ki res rabijo šparat, pa se mi zdi najboljši nasvet Lorealke: kruh od prejšnjega dne po polovični ceni. Pa tiste narezane štruce trgovinskih znamk tudi niso drage, včasih pa ob nedeljah spečeš, ko je cenejši tok.

Isto pri nas. Kruhomat je v kleti, ker je kruh v njem zanič. Sama lepo zamesim, nimaš kaj dosti dela in je res enostavno in hitro. Poskusi avtorica test naredit z roko, boš videla, kako zadovoljstvo je to.

jaz sem oklevala pri nakupu, ker me kruh iz testomata odbija , ni mi dober. Rada imam bel kruh, bolj zapečen, ne previsok, ali res črn, ajdov, koruzen, brez raznih semen in podobno..Kolikor ga pojemo, ga raje kupimo, saj nismo neki posebni jedci kruha..

Tudi jaz raje pečem v pečici, sem bila kar vesela, ko je kruhomat crknil :)))))

Avtorica, če oklevaš, za začetek kupi rabljenega, veliko se jih valja po kleteh

avtorica, jaz ti ga podarim, če ga še želiš imeti
star je eno leto, ni nam všeč, tako da imam shranjenega v špajzi

New Report

Close